şükela:  tümü | bugün soru sor
 • honda'nın yeni motosiklet modeli.

  http://powersports.honda.com/2013/cb500f.aspx

  http://www.cycleworld.com/…a-cb500f-pearl-white.jpg

  görünen o ki, türkiye'de satışı henüz yok. fiyatı 5500 $ seviyesinde.

  ilk bakışta; cbf 500'deki gibi egzoz yanda, kuyruk altına alsalardı 600rr'a yaklaşabilirdi görünümü. tabi burada, benim sport modelleri seviyor olmamın da etkisi var bu yorumu yapmamda.
 • cb 500r ve cb 500x modelleriyle birlikte 2014 yılında türkiye pazarına sunulacak motordur.
 • nc700s cekiciligi yok, biraz ciliz kalmis.
 • hakkında sadece 4 entry girilmiş moturların şahı.

  2 sene yaklaşık 10.000 km ybr sürdükten sonra sahip olduğum süpersonik motosiklet. tabii 125 cc'den sonra bindiğim pulsar 200 bile bana süpersonik gelmişti, ama bu gerçekten iyi. 2000 km'dir beraberiz ve çok mutluyum.

  görünüm:
  yukarıda tipine cılız denmiş, fakat bu alet fotojenik değil. fotoğraflarda cılız çıkıyor. yanına geldiğinizde bir toraman olduğunu farkedeceksiniz efenim. özellikle iki tarafındaki çıkartılabilen grenajlar kendisini çok yakışıklı kılıyor ki, millet durduk yere muhabbete giriyor. belki gerçekten güzel belki de trafikte az bulunduğu için falan ama ışıklarda abi bu ne ya çok güzelmiş tipi ile başlayan 50 saniyelik sohbetlerde buluyorum kendimi.

  oturuş, sürüş:
  hafif aşağıya doğru eğilmenizi gerektiren bir oturuşu var. ybr bmx gibi olduğu için süper dağınık sürebiliyordum fakat cb 500f ile dizlerle kavramanın önemini anlamış bulundum. yaklaşık bir iki hafta ulan acaba ybr'yi satmasam bunu satsam kurtulsam mı derken ya alıştım ya oturmayı öğrendim ve artık süper rahat bir biçimde her yere gidip geliyorum.
  uzun yola gelebilir de gelemeyebilir de bu şartlarda, yukarıda bahsettiğim grenajlar rüzgarı gayet güzel kesiyor, benim motora eski sahibi bi cam taktırmış sağolsun. ben o haliyle istanbul-sapanca yaptım gidiş dönüş, artçım ürkmesin diye motora çok eğilemediğim için ufaktan rahatsız etti fakat tek başıma istediğimi yere gidebilirmişim gibi geldi. titreşim çok çok düşük seviyede zaten. ktm 390 ile aşağı yukarı aynı beygir ve torka sahip, ktm ile test sürüşü yaptım, kendisiyle aynalardan arkayı göremezken bununla benzer bir sıkıntıyı hiç yaşamadım.

  performans:
  0-100 asılırsanız 5 saniye gibi bişey sanırım. istanbul için gayet yeterli bir hızlanması var. sanırım 10.000 devirde redline var (hiç o kadar zorlamadım) ve abi 5.000 devirden sonra gerçekten "ciddi ciddi" gidiyor. son süratleri 185 vs yazıyor fakat arkada çanta olduğundan dolayı 140 sonrası kafa sallamalara denk geldim, zorlamadım. yakıtı da burada anlatayım. alışana kadar 100 km'de 3lt ile 4lt arasında yaktım. efendi olursanız 3lt civarını aşacağınızı zannetmiyorum.

  değinmediğim ne kaldı diye düşünüyorum. makinenin dengesi var, makine dengeli. kıç atma baş atma gibi bir sıkıntıyla hiç karşılaşmadım. sürücüyü tolere ediyor. ybr ile arasında 60 kilo fark var fakat bunu daha rahat kullandığımı söyleyebilirim. frenler abs'li gayet net tutuyorlar benim için yeterli performansı gösterdiler.

  neyi beğenmiyorum. aynalar boktan. her yeri sert çizgilerle dolu, boynuz gibi grenajlar vs var fakat gel gelelim yuvarlak aynaları takmışlar. biraz daha köşegen olamaz mıydı ey honda?
  servis ybr'den sonra tabii ki biraz sert geldi, 2 fren pedi değişimi 250 lira ^^ inceden bir küfür ettiriyor.
  düşünüyorum fakat aklıma başka bişey gelmiyor.

  kime tavsiye ederim, 650 cc ve üstü düşünenler için ara motor olabilir. 125ten sonra ilaç gibi geldi, bundan sonra 150 cc nolcak yea demeyin, mt 07 ile aşağı yukarı arada 30 beygir fark var, ybr ile cb 500 arasındaki beygir farkı bu zaten. kullanımı kolay, az yakan şekli de güzel olsun diyenler için de biçilmiş kaftandır efenim kendisi. fiyatı 21.500 gibi bişey galiba şu sıralar. yine de değer diyorum. en kötü 2. el bulursunuz şöyle temizinden.

  şimdilik bu kadar motorum hakkında yeni şeyler tecrübe ettikçe buradan bildireceğim efenim.
 • city bike serisinin 500cc'lik modeli. makul denebilecek bir fiyatı var. kullanımı da çok rahat.
  2. motor olarak aldım ve çok mutluyum. hızlanması gayet güzel. yedek parça ve servis avantajlarında honda zaten tercih edilebilir bir marka.
  sezon kapandı kapanacak ama tavsiye edilir.
 • yeni bebeğim yeni aşkım. mümkünse kendisi uzun soluklu bir yoldaşım olacak (she said yes). nc mi bu mu derken bir arkadaşım kanıma girdi ve buna yürüdüm. genel kullanımım %60 şehir içi olacağından tam da işime gelen motor oldu diyebilirim.

  1000 km kullanımı sonrası edit:
  hızlanması mükemmel. son hız 185 lerde gib i görünse de 170 lerde kafa sallamaya başladı (tur camı, topcase vs var.)

  lastikleriniz iyi olduğu sürece frenleri de harika çalışıyor.

  yakıt desen, şehir dışında 120 lerden aşağı inmedim, yakıtın yarısı şehir içi yarısı da şehir dışı kullanım oldu ve ortalama 4.2 yazıyor.
  farlarına da bittim. led far olmamasına rağmen (son modellerde led far var) uzun yolculuklarda sizi karanlıkta bırakmıyor ancak viraj içi için sis farları şart)

  aynalar daha iyi olabilirdi, koltuk rahat, çift silindirin verdiği konfor ise anlatılmaz yaşanır tadında. dün izmir aydın izmir yaptım hiç yormadı kerata.
 • 2000km sonrası kullanım: alet gerçekten güzel. yakıtı güzel tutuştursan 3.5 ama yok ben tapa gaz giderim dersen 5.5 litre yaktirman mümkün. izmir aydın tam gaz gittim son hız 186 gördüm ve hız kesici devreye girdi. özellikle belirteyim hız merakım yok zaten naked motor her yerden rüzgar alıyor. 160 km hız sonrası önden hafif kafa sallamalar görmek mümkün. tur cami ve rüzgar saptırici var bu arada.

  gidon yükseltme takarsaniz oturuş pozisyonunuz değişmekle birlikte enduroya yaklaşıyor uzun yolda rahatlık.
  tapa gaz 1 saat falan gidildiğinde yolda hiçbir rahatsızlık yok fakat durduğunda ellerimde karıncalanma oldu. normal hızlarda karıncalanma bile yok. çift silindir rahatlık.
  vites geçişleri şıkır şıkır. frenler güzel lakin izmir asfaltında güzel lastik bile iş görmüyor.

  nispeten iri motor olduğu için (en azından küçük değil) aksesuar takıldığında tipi bozulmuyor.
  kısmetse yazın 4-5000km lik uzun yol deneyimim olacak bebekle.