şükela:  tümü | bugün soru sor
 • honda'nin beklenen yeni naked motoru. 4 silindirli 650cc motor 84 beygir guc ve 63nm tork uretiyor. henuz turkiye fiyati aciklanmadi fakat model honda turkiye sitesinde mevcut. ben tipini seklini semalini begendim.
 • fuarda almayı düşündüğüm motosiklet. uzun süredir araştırıyorum. bugün gidip yakından inceleme fırsatı buldum sarı renklisini. buraya gelip de bilgi almak isteyenler için araştırdıklarımı aktarayım. özellikle bir racing değil. yüksek hız peşinde koşanlar ilgilenmesin derim. bu yavaş olduğu anlamına tabii ki gelmiyor. şurada makinenin top speedini görebilirsiniz. motor artçı için de oldukça konforlu. selesi oldukça geniş ve rahat. yamaha mt-09 düşünüyordum fakat onu da yakından incelediğimde benzin deposu kısmının oldukça ince olduğunu gördüm. cb650f kesinlikle daha kaslı ve yakışıklı. master of torque değil evet, zaten onu seçmemdeki amaç da yüksek torkun beni korkutuyor olması. 2. hatta 3. viteste tekere gelen bir motor sinirli bir anınızda oldukça tehlikeli olabilir. cb650f burada da sakinliğiyle ön planda. 5000 devire kadar sakin akıllı uslu fakat 5000 devir üstünde agresifliği ön plana çıkıyor. yakıt durumu da 100km'de 5 litre olarak belirtilmiş kağıt üzerinde. 4 silindirli 87 beygir bir araç için uygun duruyor. fiyatı şu anda 23500tl ama bana ön cam ve koruma takozlarıyla 23bin tl'ye bırakacaklardı bugün. fuarda fiyatında daha da güzellik yaparlar diye düşünüyorum. silindir ya da cc yükseltecek arkadaşlara, mid-class naked arayan motor sevdalılarına, artçıyla orta mesafe geziye çıkan motorculara tavsiye olunur.

  honda linki
  ingilizce test sürüşü yazısı
  ses konusunda merak gideren ingilizce review video
 • honda'nın 650cc'lik 87bg güç üreten naked motosikleti.

  -oturuş pozisyonu itibariyle bir enduro keyfi sürdürmez zira kendisi naked bir modeldir ancak rahat ve dike yakın pozisyonuyla sizi zorlamaz. ağırlığınızı bileklerinizde hissettirmez.
  -şehir içerisinde kullanıma uygundur ancak düşük hızlarda motordan biraz sıcaklık gelip sizi daraltabilir. kıvrak ve atiktir. gaz tepkisi yerindedir.
  -4 silindirlinin muhteşem konforu pek yoktur. titreşim az da olsa vardır.
  -abs'li olması bir avantajdır. arka fren ilk başlarda sanki yokmuş gibi gelse de aslında oradadır ve görevini iyi yapmaktadır. ancak motorunuzu aldıktan sonra mutlaka boş bir alanda frenlerine alışmak için panik fren antremanı yapınız.
  -deposu yeterli ve 4 silindirli bir makinaya göre normal koşullarda yakıt tüketimi bulunmaktadır.
  -aksesuarları zayıftır. var olanları ise pahalı ve mümessil firmanın elinde yoktur.
  -parçaları ucuz ve kolay tedarik edilebilirdir.
  -gösterge paneli sadedir. kısmen de olsa yeterli denilebilir.
  -motosiklet ne ağır ve hafiftir. ancak sıkışık trafikte size bunu hissettirmez. bisikletten biraz zor bir kullanımı vardır.
  -dengesi ve ağırlık merkezi yerleşimi yerindedir. 3-4 gibi hızlarla motosikleti hafif gerdirerek rahatlıkla ayağınızı yere koymadan viraj alabilirsiniz.
  -viraja girmesi ayrıca keyiflidir.
  -kornası cılız değildir. kendini duyurabilirdir.
  -artçı için konforlu alanı vardır.
 • bir yılda fiyatı 23500'den 27400'e gelen motor. merhaba daha küçük cc'ler.
 • 5 şubat'ta 2016 modelini aldım 8 binde km'de güzel motor benim çok hoşuma gitti.aldığımdan beri 300 km yol yaptım. havalar biraz soğuk ısınmasını bekliyorum uzun yola çıkmayı düşünüyorum. motor ile ilgili sorusu olan varsa seve seve cevaplarım.
 • yeni yol arkadaşım.
 • (bkz: honda cb650r)