şükela:  tümü | bugün soru sor
 • cbf 250'nin fiyati 8,000 gaymeyi bulmu$ken 6bin ytl'ye satmaya kalkarlarsa komik olacak... 4,000 max olmali.
 • yaklaşık 3.500 ytl ye satılacağı söylenen ve yamaha ybr 125 in tahtına göz dikmiş motor. incelemesine http://www.motosiklet.net/…m/showthread.php?t=20324 adresinden ulaşabilirsiniz.
 • istanbul da hergün köprü geçene yaramaz motor.

  600+ cc leri/160kg.+ kaleden kaleye şahin uçurdum misali gezdiren bir rüzgarda sağlıklı değil.

  hem motorcu hem yelkenciysen al derim.

  (bkz: apaz)
 • kullandığım vitesli ilk motorsiklet. başlangıç için ideal gibi duruyor.
 • arada sırada vitesi boşa atması dışında henüz mekanik arıza çıkartmamış ideal başlangıç motorsikleti*. almadan önce mobilet benziyor diyerek baya mesafeli olmama rağmen ekonomik konjuktür beni ona mecbur bıraktı. hemencecik alıştık birbirimize. benzin yakma konusundaki hassasiyeti takdire şayan. iki kere beni üzerinden attıysa da şimdi aramızdaki aşk daha uzun yıllar bitecek gibi görünmüyor.
 • "motosiklete merhaba" olarak aldığım, üzerindeyken veya kullanırken, internette veya uzaktan göründüğü gibi küçük gözükmeyen (kullanan şahıs 1.90lık adam).şöyle bir baktım da aslında "tipi de fena değil canımm" dedirten ayakları yerden kesen 2 tekerlekli vasıta.
 • özellikle sıcak havalarda contalarından yağ kaçıran ve çok yağ eksilten commuter. sorunsuzluk ve kronik arızasızlık konusunda ybr'yi alt edememiştir.
 • öncelikle yorum yapılmaya başlanmadan önce bahsedilen motorun bir commuter olduğunu unutmamak gerekir. hondanın 150 cc hacminde 7bin devirde 11.27 beygir güç üreten motoru, 130 kg ham ağırlıktadır. 2.6 litre yedek deposu ile beraber 13 litre benzin kapasitesine sahiptir.
  hava soğutmalı olup aktarımı ise zincir ile sağlamaktadır. 100kmde 3 litre benzin sarfiyatı ile ekonomik sayılabilecek bir motordur. fabrika çıkış dişlileri ile 100-110 km hıza çıkabilmektedir. torkta oluşacak azalma göze alınırsa 38lik dişliler takılması halinde son hız arttırılabilmektedir.
  siyah-mavi-kırmızı olmak üzere türkiye pazarında 3 renk ile boy göstermektedir.
  gösterge panelinde devir saati yerine vites göstergesi konulmuştur ki düz şanzımana başlangıç yapan sürücüler için rakiplerinden onu bir adım öne çıkarmaktadır.
 • pastadan dilim alabilmek için üretilmiş ve ucuz olabilsin diye en kötü çin markalarının mantığı uygulanmış, 30 $ dan kaçmak için devir saati bile konmamış, sabit kafa grenajının kısıtladığı manevra yeteneği ve kick start eklenmeyişi ile, ulen 1000lik enduro mu ürettiğinizi sanıyorsunuz siz dedirten, 25 cc fazla koyarsam yamaha ybr 125 ile çıkacağım bu maçta 1-0 önde başlarım diye düşünülmüş, zaman içinde de kendi sızdırdığı yağın içinde boğulmuş motosiklettir.
 • son zamlarla beraber fiyatı 4000 tl sınırına dayanmış (hatta alım satımıyla geçmiş) commuter. ön grenajının genişliği ile sürücüsüne daha büyük bir motor sürüyormuş hissi veren bu motosikletin performansı, aslında yamaha ybr 125 den (cbf 1 beygir daha güçlü, 20 kg daha agır) kaydadeger ölçüde farklı degildir. ikisi de maksimum 120km/s a ıkına ıkına anlık olarak ulaşabilmektedir ki zaten segment normali de budur.

  yurt dışında daha donanımlı olarak honda unicorn adı altında satılsa da ülkemize gelen modeller birkaç önemli donanımdan yoksundur. (yurt dışı sitelerde 14 beygirlik modellerin de lafı geciyor, belki enjeksiyon/karbürator farkıdır)

  honda, kick start koymayarak üst sınıf motosiklet muamelesi yaptıgı bu motosikletin farlarını akü yerine neden gidip de mopedlerde oldugu gibi doğrudan dinamoya bağladı anlamak güç. bu yüzden farların ve stopların parlaklığı motor devrine gore degişmekte, bu da sürücü güvenliğini tehlikeye sokmakta.

  ekleme: motosiklet forumlarında yağ kaçağı şikayetleri var. fakat yine aynı forumlarda yamaha ybr 125 ten daha torklu bir makine sürüyormuş hissiyatını verdiği de söylenmekte.