şükela:  tümü | bugün
 • naked kategorisindeki kaliteli motor. honda twister'in ab standartlarına getirilmis halidir. siyah, kırmızı ve gri modelleri mevcuttur. tek silindirli, hava sogutmalı, 21 beygir gucu ndeki bu motorun bazi eksileri de var tabi. ornegin sehpası yok , yana yatık duruyor. yaglama yaparken zorluk cıkartır. yere yakın yani alcak boylu duruyor. ama honda olması bile yeter. iyi bir baslangıc motoru olarak honda imzası taşıyan şık makina.
 • eski hali için (bkz: honda twister)
 • geçtiğimiz günlerde honda tarafından fiyatı 200ytl düşürülmüş ve mavi renk seçeneği de eklenmiş model..
 • son zamla fiyatı 7920 ytl olan (anahtar teslim yaklaşık 8100 ytl), ikinci eli pek bulunmayan, yeni başlayanlar için hem çok güçlü olmayan hem de türkiye trafiği için yeterli ivmeye sahip ülkemiz şartlarında ideal bir başlangıç motosikleti.
  gönül isterdi ki "ülkemiz şartları" ifadesini kullanmayalım ya da olumlu anlamda kullanalım velakin ne yazık ki henüz bir motosiklet kültürü geliştiremedik *
 • honda'nın yaptığı son zamla ötv+kdv dahil, plaka ve diğer masraflar hariç 7.920 ytl'ye satılan motosiklet.
 • 8 milyara yakın fiyatı ile hiç akıl karı bir motor değildir. hyosung gt 250 daha aklıbaşında bir seçim olacaktır.
 • yedek parçaları da pahalı bir motormuş araştırdığım kadarıyla. gösterge paneli yanlış bilmiyorsam 1 milyara yakın.
 • binilmeden ve bilinmeden ortaya atılan iddiaların aksine alması son derece akılcı olacak bir motordur..

  yıllarını bu işe vermiş her profesyonelin ve bu işin kitabını yazmış her otoritenin onaylayacağı üzere motosiklet (araba, ev, kadın vb.'nin aksine) asla "almışken bir kere alayım" veya "şu daha hoş duruyor" zihniyetiyle alınacak bir makine değildir.. hep söylendiği üzere bir hevesle gaza gelip cebindeki bütün parayı alabileceği en iyi araca bayılmak yerine bu işe küçük hacimli motorlarla başlayanlar başta aksini düşünseler dahi hem bu işten çok daha fazla keyif almakta, hem de sonradan değiştirmesi gayet zor olan hayati sürüş tekniklerini daha oturaklı bir şekilde öğrenmektedir.. örnekleri çok fazla, istisnaları çok azdır.. üstüne üstlük, motosiklet kültürünün gelimiş olduğu ülkelerde yeni ehliyet alan birinin 500-600cc'lik makineler kullanmasına izin verilmez..

  şimdi gelelim cbf 250'ye.. kendisi bugün alınıp iki gün sonra satılacak bir motosiklet değildir, iyi durumda bir 2. elinin kolay kolay bulunamaması da bunu kanıtlar.. yalnızca şehir içinde kullanacak birinin zaten öyle 200-300 basan, deli benzin yakan, manevrası zor ve ağır makinelere ihtiyacı yoktur.. ve hatta motosikleti hayatının önemli bir parçası haline getirmiş birçok kişi sırf bu yüzden değişik sürüşler için birden fazla motosiklet alır.. onun dışında 4 ayda 10000km'den fazla yol yapmış, arkasında yolcuyla türkiye'nin yarısını gezmiş, otobana da girmiş, dağ yoluna da çıkmış, köy yoluna da sapmış, şehir içinde de kullanmış olan benim bütün ihtiyaçlarımı fazlasıyla karşılamıştır..

  evet, (çin malı motosikletleri bir kenara koyduğumuzda bile) muadillerine kıyasla fiyatı maalesef biraz yüksektir, hele sıfır alınmışsa 2. el satarkenki kaybı fazladır.. aynı paraya alınabilecek diğer modeller arasında en güçlüsü olmayabilir.. lakin; sanki haldır huldur piyasaya girip 2-3 sene sonra da pılısını pırtısını toplayıp giderek bütün müşterilerini dımdızlak ortadan bırakan markaları bu topraklarda daha önce hiç görmemişiz gibi yalnızca fiyata veya özelliklere bakarak başka modellerle karşılaştırılması biraz saftirikçe bir yaklaşım olacaktır.. kaldı ki hiç gelmeyecek bir gösterge panelini aylarca beklemektense söz konusu parçaya 1 milyara yakın para bayılmak sanırım aslında o kadar da saçma bir fikir olmayabilir diye düşünüyorum ben naçizane..
 • tahminimcehonda cbf 150 yüzünden satışları düşecek motordur. 2.5 tane cbf 150 alınabilmektedir bunun parasıyla ve bu motoru "geçiş motoru" olara düşünenler için hem 2. el kaybı hem de başlangıç maliyeti olarka cbf 150 daha uygun durmakta. tabii henüz 150'ler aktif olarak kullanılmaya başlanmadı o yüzden kesin kanıya varmak için erken.
 • başlangıç alternatifleri arasında en şık olan motorlardandır. ybr250 nin gelmesiyle satışlarının düşmesi beklense de cbf nin yeri her zaman ayrıdır. bizzat sahibi olduğum motorum fazla atraksiyon ve adrenalin aramayan bir motorcuyu hayat boyu tatmin edebilir.