şükela:  tümü | bugün soru sor
 • honda civic type-r ile dış görünüş olarak neredeyse birebir aynı olan fakat içinde normal 110 beygirlik bir civic motoru bulunan, malzemeden çalınmış izlenimi veren, süspansyon sistemi normal civic'lere göre daha sert olan hondanın üç kapılı hatchback arabası.
 • yeni arabam. tabiiki type-r kadar atak olmasa da eski 1.4 hatchback'lerden çok daha performanslı ve sessiz. aracın yol tutuşu ve yola oturuşu eski jenerasyonundan daha iyi. bunun önemli bir sebebi sert spor amortisörler olmalı. insan yolda giderken asfalttaki en küçük girinti çıkıntıyı hissediyor. aracın içi gayet rahat ve konforlu. ilk bakışta vides kolunun konsolun önünden çıkması biraz gudik gibi görülse de kullanımda bayağı rahat. vides aralıkları oldukça yakın ve videsler arası geçiş kolay.
 • 2006 ve sonrası model olanlar 1800 cc motor hacmine sahip. 140 hp ve 174 nm tork değerleri az gibi görünse de 6 ileri şanzumanı ile gayet performanslı bir araçtır. piyasada bulunan 1600 cc motorlu sedan civiclerden çok daha ekonomik ve donanımlıdır.

  kötü yanları ise ithalatçı firmanın aynı zamanda yurtiçi sedan model üreticisi olması sebebiyle bu araçlara piç muamelesi yapması. en ufak parça ihtiyacınız söz konusu olduğunda yurtdışından gelecek cevabını almak delirtir. aracın kendisi sorunsuz olmasa firma mahkeme kararı ile kapatılabilir.

  diğer yandan türkiye yolları için çok sert amortisörler ince yanak lastik ve 17 jant ile birleşince belediyeye küfretmekten radyo dinleyemez oluyorsunuz.

  yol tutuş vs olarak honda civic modelleri içinde en iyilerden birisi. rakipleri olan opel astra , ford focus gibi araçlardan çok daha stabil sürüşü var.

  merak edenler için istanbul trafiğinde tüketim : 8 litre / 100 km.
  9000 km kullanım için % 80 i istanbul trafiği ve süratli gidilen uzun yollar olmak üzere 7,6 litre / 100 km

  görüntü olarak hiç eskimeyecek araç.

  http://imageshack.us/…images/528/honda9uy1.jpg/sr=1
 • türkiye'de değeri bilinmeyen araçtır.
  1.4 motor gayet ekonomiktir ve pek çok araçtan daha iyi performans verir. kırmızı ışıkta illa biriyle kapışacağım diyorsanız devri 4-5 bin bandına çıkarın "vsa" tuşuna basılı tutarak fonksiyonu devreden çıkarın ve kaldırıma çıkmamaya özen gösterin.
  viraj maystrosudur kendisi, focus halt etmiş.
 • bir honda modeli.

  not: adamım
 • patates tarlasında nasıl kullanılacağı hakkında bilgi istenen şey.

  not: arabayım
 • 1.4 i-shift versiyonlarının 0-100 değeri 14 küsür saniyedir.*

  ayrıca amortisörleri çok sert. konfor diye bir şey yok. alacaksanız 1.8 olanından öneririm ancak i-shift'lisini değil. ya tam otomatiğini alın ya da manuel olanını.
 • dış görünüşü inanılmaz güzel duran honda modeli.

  içi beni dışı seni yakar durumu var mı bilmiyorum ama. 1.8 yada 1.4 mi iyidir, otomatiği nasıldır, kronik sorunu var mıdır vs bilenler yeşillendirirse sevinirim.
 • çarpışan oto'ya benzeyen araba.
 • herkesin ağız tadı farklıdır tabiki ama arkadan bakıldığında tövbe estağfurullah dedirten arabadır.