şükela:  tümü | bugün
 • hayranlarının yoğun ısrarlarını kıramayan hondanın 2013 modellerini beğenimize sunmuş bulunduğu enduro motosiklet. kawasaki ve yamahanın aynı sıkletteki modellerinden daha ucuz üstelilk.

  http://www.honda.com.tr/…s=crf250l&page=genel-bakis

  edit: yeni link

  http://honda.com.tr/motosiklet/on-off/crf-250l
 • dün itibariyle edindiğim yeni motorum. hem şehir içi hem offroad kullanım için tasarlanmış bir araç. sınıfındaki diğer motorlara nazaran 87cm ile en düşük sele boyuna sahip ki bu da nispeten rahat bir kullanım sağlıyor. fiyatına göre (şu an sıfırı 10.500tl --> 11.750 --> 12.350 --> 12.500 --> 13.000 oldu an itibariyle) sahip olduğu özellikleri çok iyi ki bunların başlıcaları;

  -250cc sıvı soğutmalı ve enjeksiyonlu motor.
  -6 vites.
  -düşük yakıt tüketimi (ortalama 3-3,5 lt/100 km.)
  -ön fren 256 mm çift piston kaliperli hidrolik disk, arka fren 220 mm tek piston kaliperli hidrolik disk.
  -kalın ve dişli lastikler (memleketin asfaltının kalitesizliğini düşünürsek).

  http://images.motorcycle-usa.com/…honda-crf250l.jpg
 • (bkz: dual-sport)
 • 2 ayda 2500km yaptım, çok güzel, eğlenceli motor. az yakıyor, kıvrak, yüksek amortisör sayesinde hoplayıp zıplayabiliyorsun, yukarıda olduğun için önde akan trafiği daha net görebiliyorsun. hafif araziye de geliyor daha ne isterim.

  250'lilik motora 10-12 bin lira verilir mi diyenler çıkacaktır. çok biliyonuz amk. türk mantığı işte hep daha iyisi hep daha büyüğü.
 • bir kız olarak düşürdüğümde kaldırmakta biraz fazla zorlandığım ama düşmediğim sürece aşırı keyifli olan motor. benim için tek sorunu tek kişilik olmasıdır. ikinci kişi binince ya sığamaz ya da ayak koyma yerleri çok yüksekte olduğu için hemen yorulur veya canı acır. o yüzden bu motorun arka tarafı pek tercih edilmez. bi kere yokuşta kalkmaya çalışırken yanlışlıkla bayağı bi ön kaldırmıştım onun adrenalini iki ay sindiremedim
 • bu motorun bir de honda crf 250m adiyla satilan supermoto versiyonu var fakat turkiye'ye gelmiyor. honda getirse de alsak
 • 12.000 km bakım aralığıyla rakiplerine göre daha ekonomik honda enduro
 • (bkz: #60143594)
 • an itibariyle 14.900 tl'den satılan çift amaçlı motosiklet. uzun zaman bindiğim cbf150 nin ardından ikinci el bitane almayı planlıyorum. ancak boy 1.73 ve deneme esnasında rezil olurmuyum diye endişelerim var. bu motorlar biraz yüksek çünkü hem şehir hem offroad amaçlı tasarlanmış. halbuki ne rahattı cbf'im.
  crf 250 avrupada çok popüler. herkes bi video çekmiş, karısına hediye eden, garajında modifiye eden. ülkemizdede 2013 den itibaren satışa sunulmuş durumda, bikaç bayan kullanıcısının motovlog düzenlediğinide gördüm. (bkz: gizmo vlog) umarım çok daha yaygınlaşır ve trafik daha medeni olur sözlük.
 • 1 litre benzinle 26 km giden motorum.