• sele opsiyonlarını nereden bulacağımı bilemediğim motosiklet. hayır severleri dm e davet ediyorum.
  • tasarım olarak crf 250 l'den oldukça hoş olsa da aradaki 4000 tl'lik farkı hak eder mi tartışılır.
  • honda nın 250 cc sınıfında yeni nesil dual purpose motosikleti. far grubu led dir. fiyatını duyunca apışıp kalacaksınız
  • müthiş ağız sulandıran hondanın adventure gözbebeği modeli.2017 son elde kalan motorların fiyatları 20.400tl.pazarlık mazarlık 20.000tl'ye alınır binilir.
    rahmetli barkının incelemesini şuraya bırakalım
    (bkz: https://www.youtube.com/watch?v=ontuygmijru)
  • alalı 1000 km oldu, gayet memnunum, trafik de gayet bir atla gidiyormuşum hissiyatı oluşuyor. cc'sine göre gayet heybetli bir motor. sorusu olan yazarlar varsa seve seve cevaplarım. km'de 0.14 tl yakıyor gayet ekonomik ve şehir içinde atik bir şekilde de kullanabilirsiniz. fiyatı 24.400 olarak güncellendi. 1usd=4.9 (2.3-2.8 litre arası kullanıma bağlı)

sıfır fiyatı 12.07.2018

not: sisme adam ve sgiach teşekkürler ;)
  • 29,700 tl'ye ulaşmıştır.

emeği geçen herkesin buradan tek tek pıtısına africa twin gidonu sokayım. altı üstü 250 cc'lik bir motosiklet zengin aletine dönüştü memlekette. 2. el fiyatları da her geçen gün artıyor.

bu fiyatlar böyle gittiği sürece yeni motosiklet alanı siksinler.

edit: bu entry'i girdiğimde dolar 5,68 imiş. gün itibariyle 5,16 ve sıfır fiyatı sitesinde 30,600 tl olarak gösteriliyor. almayın.

edit 2: 11 haziran 2020 itibariyle dolar 6,79. sıfır fiyatı 37,500 tl.

edit 3: 31 temmuz 2020, dolar 6:97. sıfır fiyatı 39000tl. 2017 model 22bin km 31000 tl'ye aldım. sikin beni.
  • bu gün itibari ile 2000km yi tamamladığım yeni midillim. midilli diyorum çünkü bana göre at dediğin tenere 660'dır. daha önce sahip olduğum duke 200 ile karşılaştırmayacağım. çünkü arada dağlar kadar fark var. almayı düşünenler için aşağıda dış görünüşten konfora yol tutuşa kadar tecrübelerimi sizinle olabildiğince paylaşacağım. teknik bilgiler zaten internette her yerde mevcut.
    dış görünüş ile başlayacak olursak (nispeten) heybetli görüntüsü ve yüksek duruşu ile gittiğiniz her yerde dikkatleri üstünüze çekeceksiniz. (eğer ortamda daha büyük bir motor yoksa). motora önden baktığınızda görünen uzun ön amortüsörler, farların hemen altında bulunan yüksek çamurluk, led faslar, sürekli yanan led sinyaller ve ön cam motorun görüntüsüne şiirsel bir yaklaşım katıyor. karenajlarla kapatılmış depo ve motor hem önden hem de yandan bakıldığında kaslı bir vücut sergilemektedir. ancak seleden itibaren arkaya geçtiğiniz zaman kaslı üst vücudun altında çalı bacaklara benzer ince bir sele ve arka bölüm ile karşılaşıyorsunuz. arka bölümü bir tarafta egsoz ve diğer tarafta avadanlık ile kas eklenmeye çalışılmış olsa bile ön bölüme bakarsanız arka taraf çok zayıf görünmektedir.
    motorun durduğu yerdeki yüksekliği tenere 660 ile aynı olsa bile üstüne bindiğinizde yumuşak arka amortüsör sayesinde üstüne oturduğunuzda baya düşüyor. tabi yumuşak amortüsör asfaltta yaylanarak yol almanıza ve konforlu bir sürüş yapmanıza yardımcı oluyor. yumuşak ve uzun ön amortisörler viraj alırken herhangi bir sıkıntıya yatarmıyor ancak diğer yandan özellikle acil frenlemede öne doğru yığılmaya sebep olmuyor. güvenli frenleme için uzun süre alıştırma yapmak önemli.
    konu frenlerden açılmışken, ön ve arka frenler abs’li ve çok yeterlidir. ön frene alıştıktan sonra motoru kontrol etmek çok kolaylaşıyor. arka frenin tutma noktası ya çok aşağıda ya da pedal aşağıda konumlandırılmış bu da arka frenin viraj içerisinde kullanımını nispeten zorlaştırmaktadır. büyük ihtimalle arazi kullanımlarda ayakta sürerken frenleme kolaylığıı açısından bu şekilde yapılmıştır.
    duke 200 e bakarak crf rally nin ayak pedleri bahse değer şekilde geniş ve çok rahat. motorun arazi amaçlı olması sebebi ile ayak pedlerinde plastik bölüm bulunmamaktadır. şehir içi kullanım da ayakkabınızın tabanına göre bazen metal dişli pedler sıkıntı yaratabiliyor.
    yine motosikletin önde kaslı arkada zayıf ve yüksek yapısı ve hafif olması sebebi ile yanal rüzgarlar, kamyon, otobüs vs gibi araçların geçişinde sizi sürüş çizginizden çıkartacak kadar etkileyebiliyor. buna yapacak bir şey yok. kullanırken dikkatli olmakta fayda var.
    titreşim konusuna gelirsek, benim gözlemlediğime göre asfatltta önde büyük çaplı ince ve arkada nispeten kalın dişli lastikler motorun sürüş sırasında titremesine sebep oluyor. arazi ya da patika da lastik kaynaklı titreşim yok denecek kadar az. ancak bu titreşim çok da önemli değil. diğer yandan motorun 6-7bin devri geçmesi ile gerçek titreşim hissedilmektedir. hangi viteste olursan ol 6-7bin devri geçtikten sonra titreşim ayak bileklerinden el bileklerine kadar vücudun her yerinde hissediliyor.
    her ne kadar adı rally olsa da uzun sürüşler için tasarlanamamış selesi motorun en sevimsiz yeri. uzun saatler kullanacağım diyorsanız seleye müdahale etmek gerekir aksi taktirde götün tahta olur.
    yakıt tüketimi ortalamasını 3.4 lt den aşağıya şimdilik indiremedim. internette ortalama 3 lt yaktığını söyleyenler de var.
    son olarak kullanım keyfi tatmin edici seviyede. tavsiye eder miyim, benim gibi şehir içi genelde asfalt yolda kullanacaklar için yakıt tasarrufu da olsun biraz yüksek dursun, yeni olsun vs derseniz tavsiye ederim. ancak şuaralar sıfır fiyatları çok yüksek.
  • hocam bende de crf 250 l var. yarı stabilize yarı asfalt için üretilmiş. ben çok keyif alıyorum. yakıt tüketimini hiç düşünmedim. sadece 7 küsür litre deposu yeterli değil haliyle 250-275 km sonra bitiyor. ışıklarda yüksek torklu hızlı kalkışıyla arabaları arkada bırakmak paha biçilemez. oturma selesine kesinlikle müdahale etmek gerekiyor. titreşim ben sadece ayak peglerinde hissediyorum. gidonda pek yok. alternatif motor bulamadım alınabilecek. beni tatmin ediyor gidişi hafifliği. rallynin tek farkı ön grenaj, far, gösterge geri kalan motorundan süspansiyonlara kadar herşey aynı. hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız binmen dileğiyle.
  • africa twin tecrübesinden sonra insanı heyecanlandıran makina.
  • guzel bir alet olduğu aşikar. bir gün bu tarz bir alet alacak olsam sanırım ilk tercihim olurdu.
    selesi icin çok sert olduğu söyleniyor.
hesabın var mı? giriş yap