şükela:  tümü | bugün
 • bu sene icin turkiye'ye gelip gelmeyecegini merak ettigim monkey. gecen sene motosiklet fuarinda honda satis mudurune gidip sormustum. 2013 icin gelmez demisti.
  sele yuksekligi 73 cm, hava sogutmali, 2 zamanli motor. seri ve gurultulu olacagini dusunuyorum.

  edit: tabii ben buraya yazmayı unuttum. 2014 motoshow'da görücüye çıkmış olan motor. herkesin ilgisini çekti. yine satış müdürüne gittim sordum: "geliyor galiba sonunda?" onayladılar. fiyatı için biri 7.000 dedi ama dolar mı tl mi yok euro mu belli değil. bakalım sene sonunda ne diyecekler.

  edit2: honda.com.tr'ye göre tavsiye edilen satış fiyatı(2014) 7.200müş.
 • fiyatı şu an için belirsiz olsa da honda sitesinde listeleyerek bizim memlekette de satılacağını garantilemiş oldu... kendisi bebek motosiklet gibi bir şey. muhtemelen bence fiyatı da 6000 lira düzeyinde olur daha yukarılara çıkamaz.

  sanki şöyle bir bakınca başlangıç motoru hissiyatı yaratıyor ama sanırım hiç de öyle olmayacak, türkiye'de durumu nice olur bilinmez... scooter'dan büyük, commuter'den küçük... commuter alacak adam buna yönelir mi sanmıyorum. scooter'cılar yönelir mi, bilemiyorum.

  piyasada çok çeşitli ve oldukça da çirkin tonla scooter var kesinlikle onlara yeğ bir şey, commuter'ler ise genelde kurye motoru denilerek aşağılanıyor...

  öyle acayip bir motor ki iki arada bir derede... ne desen olmuyor.
 • fiyatı belli olsa da yolumuza baksak dedirten motur. hayır bi 10 gün daha fiyat vermezlerse gidip ybr alacam olan da o olacak.
 • hali hazırda v-strom,bmw gs,yamaha tenere vs. gibi nispeten büyük hacimli motosikleti olan insanlar şehir içinde gezinmek için alacaktır eminim. ehi ehi. eşime selamlar.
 • honda'nın 80'lı yıllardaki efsane motoru monkey'in retrosu olan motorsiklet.
 • çıkış fiyatı olarak 7.200tl belirlenmiş motor. ne olduğu belli olmayan bir motora bu fiyat verilir mi? bekleyip göreceğiz.
 • pek sevimli motor.
  yüksek fiyatı sebebiyle en büyük rakibi gene hondadan (bkz: honda cbr 125) olacaktır.
 • (bkz: grom)
 • kendisini dün teslim aldım, sevdim, öptüm kokladım. sıcağı sıcağına ilk izlenimlerimi yazayım. yalnız üstüne basarak söyleyeyim, ilk izlenimler bunlar. öyleydi, böyleydi olmasın sonra:

  bi kere süper sevimli. gerçekten şirin bir alet. moda çay bahçesinin önüne bıraktığımızda gelen giden motorun başında durup, sağına soluna bakıyordu. giderayak motorun başında giyinirken de tatlı bir çift geldi, kendi aralarında motor hakkında konuştular, sonra bana selam verip devam ettiler. yok ben asosyalim ya da birileri motorumun başında sağını solunu incelerse rahatsız olurum derseniz bu sıpadan uzak durun. boş yere canınız sıkılmasın.

  ikincisi aea çekimlerinde de ufak bir kazaya sebebiyet veren lastik meselesi var. ben risk almak istemedim doğrudan değiştirdim lastikleri. sıfır lastikler duruyor, isteyen olursa mesaj yoluyla ulaşsın. şu anda bildiğim kadarıyla bu motora birebir uyan tek lastik michelin city grip. ondan taktırdım. lastik hakkında yorum yapmak için biraz erken. o yüzden bu kısmı geçiyorum.

  gösterge biraz dandikyus. ben şahsen analog seviyorum. bunda dijital gösterge var. çok bir titreşime denk gelmedim ama allah affetsin azıcık çirkince bir gösterge. arka aydınlatması da turuncu. en azından ayarlanabilir olsaydı da motorumun rengine uyumlu mavi filan seçebilseydim güzel olurdu. göstergede, devir, yakıt göstergesi, hız ve saat var. düşünsenize saat bile var!!!!! şaka yaptığımı sanmayın. honda pcx'imde yoktu mesela ve çok ihtiyaç duyuyordum. malum güvenlik sebebiyle motora binerken saat takmamak lazım. taksak da bakmak ayrı bir sıkıntı zaten. vites göstergesi sadece boş vitesi gösteriyor. alet zaten 4 vites, diğerlerini gösterse ne olur, göstermese ne olur diyebilirsiniz. hakkınız da var. ancak ben 1. viteste biraz sıkıntı yaşadım dün yaptığım dur kalk'lar esnasında. çocuğu boşa atıp sonra 1. vitese almama ve boş vites lambası yanmamasına rağmen vitese geçmediği zamanlar oldu. inşallah benim acemiliğimdendir. yoksa gerçekten üzülürüm.

  titreşim meselesine gelince. çok değil ama yok da değil. bir kere devrin azıcık üstüne çıktığınızda, öldürecek kadar olmasa da, hissedilebilir bir titreşim oluyor. hatta şaşırtıcı ama ben bu titreşimi en çok depoda hissediyorum. belki de daha önce scooter kullandığım ve bacaklarımın arasında depo olmayışındandır ama beni en çok şaşırtan depoda titreşim hissetmek oldu.

  motor gerçekten sevimli. fiyatı ile azıcık üzüyor. orası net. eh bir de şu anda türkiye pazarına yeni girdiğinden çok fazla aksesuar seçeneği (karter koruma, crash bar vs) mevcut değil. ancak bunları yurtışından getirtmek mümkün. bir de elbette benim yine scooter'dan kalma bir konfor alanım olan bagaj meselesi var. onu da sırt çantası ile halledeceğim gibi görünüyor.

  ne kadar yakıyor, ne kadar kaçıyor gibi konuları da rodajdan sonra güncellemek üzere buraya not düşeyim.

  kaptan kirk gromla ilk 50 km'den bildirdi.