• hondanin amerikan pazarina urettigi custom modeli motoru..
    sele yuksekliginin 66 santim olmasi nedeni ve rahat bir kullanim sergilemesi nedeni ile motor deneyimi olmayan surucu heveslileri icin satin aliminda arti bir rol oynuyor..
    dort zamanli ve su sogutmali motorun agirligi 239 kg. ve 14,6 litrelik deposu ile guzel bir yolculuk vadediyor..
    teknik bilgi ve fotolari icin;
    http://www.honda.com.tr/…0c-shadow&page=genel-bakis

ve bir alt modeli icin;
    (bkz: honda shadow vt600 c)
  • motorlarla ilgilenen bir insanin a$ik olabilme potansiyeli yuksek olsa da kesinlikle ba$langic motoru olmayan canavar.
  • uygun fiyatiyla kesinlikle sifir motor almak isteyenler icin bulunmaz bir alternatif...
  • türkiye'ye bütün versiyonları getirilmeyen güzel bir honda motoru.
  • başlangıç motoru olmaz(x1000 kişi) denmesine aldırmadan,sıfır motosiklet tecrübesiyle sahip olduğum(olmak için gödümü yırttığım çok afedersiniz),30. yaşgünüm olan bugün ilk kez kullanmayı deneyeceğim(kapalı yolda) olağanüstü makina.gelişmeleri hastaneden telefon yoluyla verebilmeyi umuyorum.hakkını helal et sözlük.

mesajlar üzerine edit:tamam az sonra yakıyorum motoru benzin döküp..
    mesajlar üzerine edit 2: çok isterdim annemden chopperla doğmayı..ama kadına da yazık.

10.04.2011 ek:ilk sürüş başarıyla gerçekleştirildi.sürüş dediğim vites 1.ye takıldı gaz verildi 10-15km hızla 100mt'lik yolda gidilip gelindi.sapıtılmadı,ölünmedi.trafiğe çıkmadan önce sırada profesyonel eğitim ve daha çok pratik var. bütün bunları ilk gününden itibaren bir motosiklet forumu gibi bir yerde paylaşmak iyi bir fikir olabilir diye düşünmekteyim.benim gibi duyarsız(!),düşüncesiz(!),intihara meyilli(!)kişiler için rehber olsun diye. ha tabi bir de 30 yaşından büyük olanlara.

23.06.2012 edit: 1.000 km tamamlandı. darısı 10.000 lere.
  • honda türkiye tarafından uzunca bir süredir getirilmeyen, yine de ikinci eli hala bol miktarda bulunan motosiklet.. motosikletim.. türkiye pazarına enjeksiyonlu olanların sanıyorum ki hiç girmemiş olması, ezici çoğunluğun kanaatine göre dezavantaj olsa da; düzgün bakılan bir karbüratörü dandirik enejksiyona ben şahsen zamanında tercih etmiştim..

ayrıca sesine de hastayım evet...

su soğutmalı oluşu klasik cruiser adabına ters olsa da, istanbul trafiğine gayet de düzdür.. bir de şu regülatörü düzgün, serin bi yere koysalarmış iyiymiş..

edit: türkiye pazarında da 2006-2007'den sonraki modelleri enjeksiyonlu olarak girmiştir.. girmemiş olanı abs'li versiyonudur.. tek tük bulunsa da, manyakça fiyatlara sahiptir..
  • temiz bir tanesi için yirmi bin lirayı gözden çıkartmanız gerekir. akustiği şahanedir.
  • 2007 modelini gecen ay aldigim motor. benden onceki sahibi orijinal egzozlari cikarip yerine cobra egzoz takmis. egzozda baffle olmadigindan *, su an ortaligi inletiyor.

ilk motosikletim ve kullanimi gayet rahat. benim acimdan, sehir icinde kullanmak isiklarda ve trafikte durmaktan pek sarmasa da kirsal bolgelerde cok keyifli.
  • üzerinde tam 17 bin km.'yi devirdiğim sevdalım. cruiser tarzını seviyorsanız ve maddi olanaklarınız harleyler düzeyinde değilse, gönül rahatlığıyla tercih edebileceğiniz motosiklettir. bakımlarını zamanında yaptırırsanız ve iyi bakarsanız, motoru 300 bin üstünü görebilecek niteliktedir. bende bulunan 2008 enjeksiyonlu modelidir. kaskosu 750 tl civarına yapılır, bu bakımdan bile bir çok akranına göre avantajlıdır. çok dur-kalk trafikte debriyajını bitirmediğiniz sürece size masraf çıkartmaz. güzel bir vance&hines egzozla tüm kafaların size dönmesini sağlar. tek kötü yanı ise lastiklerinin tel jant ve şabrelli olması, yani duble lastik olmamasıdır. lastiğiniz patlarsa (-ki allahtan başıma gelmedi hiç) sizi biraz üzebilir.
    öyle çok seri değildir, 44 beygirdir ama torku sağlamdır. arkanızda artçı varken dimdik yokuşu tek nefeste keçi gibi tırmanır. benim gibi krom parçalarını sürekli ışıl ışıl tutuyorsanız, gittiğiniz her yerde ilgiyle karşılanır. "abi harley mi bu?" soruları sizi zamanla sıksa da, ilginin her türlüsü gururunuzu okşar. kullanım şeklinize göre 100 km.'de 4.7 ile 5.8 lt. arası yakıt tüketimi vardır. 750 cc.'lik bir çok muadiline göre az yakar, cebinize dosttur. hele bir de dandirik olmayan aksesuarlarla zenginleştirirseniz, bakmalara doyulmayacak bir makinenin sahibi olursunuz.

sözün özü, günde ortalama 50 km yol yapan bendenizi sahibi olduğum bir yıl süresince hiç üzmedi kalemiti jane'im.*
  • en sevdiğim cruiser , bu zevki ne dragstar da ne de vn 800 de aldım.
    sele yüksekliği çok iyidir, sizi üzmez arıza yapmaz. stabildir sağa sola çok oynamaz. hey gidi hey :) bir günde 1100 km civarında yapmıştım bu makina ile :)
hesabın var mı? giriş yap