şükela:  tümü | bugün
 • izmit ili gebze ilçesi şekerpınar beldesinde,
  yaklaşık 300 dönüme kurulu, mevcut yıllık ellibin kapasiteyle ile,
  honda civic ve honda city modellerini üreten,
  japon otomobil devi honda'nın türkiye'deki ticari adıdır.
 • 1992 yılında anadolu grubunun yüzde elli ortaklığı ile anadolu honda otomobilcilik a.s. ünvanıyla kurulan ve 2003 yılında tamamen japon sermayesine dönen, üretimin yanında diğer otomobil modellerinin ve motosikletlerin ithalatını da yapan firmadır. tem otoyolunu bilenler için söylüyorum (bkz: inönü stadını bilenler için söylüyorum), istanbuldan izmite giderken şekerpınar çıkışında solda görülebilir, migrosun hemen yanındadır.
 • 2010 model jazz a ait ufacık bir parçayı ellerinde bulundurmayan ve 25 gün parça bekleten bir firmadır. sanayide yaptırsam 3 günde çıkacak araba 30 gündür bekliyor serviste.
 • 2009 ötv indirimi döneminde çok istediğim jazz'ı satmamak için binbir dereden su getiren, suzuki satın aldıktan sonra da yılda 2-3 kez periyodik aralıklarla telefon edip halimi hatrımı soran firma.
  ilk başlarda sinir oluyordum "yeni araç düşünmüyorum" vb diye geçiştiriyordum ama aslında geniş açıdan bakıldığında pek de kötü bir pr politikası değil, bilakis satış potansiyelleri olmadığını hissettirmeme rağmen sıkmadan bunaltmadan yalan da olsa "olsun biz sizi soralım istedik, aracınızdan memnun musunuz" vb tavrıyla kapıyı açık tutmaya çalışmaları takdire şayan.
  yani tamam belki bende suzuki'nin yeri ayrıdır, onların da araçları yoktu o dönem ama ellerinden geleni yapmalarına rağmen istediğim aracı indirim tarihinden üç gün sonra getirebildiler ve satışı da indirimli fiyat üzerinden yaptılar. buna karşın honda'nın, istanbul ana bayide araçları olduğunu bilmeme rağmen beni oyalamaya çalışması ve sırf başkasına öncelik vermek için "efendim ankara'dan getirelim" ayağına yatması pek hoş değildi, bu yüzden de kırgınım. yine de dediğim gibi uyguladıkları kötü bir pr politikası değil, marka tanınırlığını iyi yönde canlı tutuyor. oldu da değiştirmek istedim, eğer suzuki olmazsa yine honda'ya yönelirim muhtemelen.
 • bir cok japon otomotiv uretici gibi bahtsiz sirkettir.
  once japonya da yasanan deprem ve tsunamiyle
  sonra tayland da yasanan sel felaketiyle yasadiklari
  tedarik zincirleri paramparca olmus ustune otv zammiyla sarsilan
  neticesinde sekerpinar tesislerinde uretime 1 ay sureyle ara vermis sirket.
 • yakında civic hb dizel i ve crv dizel i tr ye getirecek olan firmadır.
 • web siteleri üzerindeki iletişim formuna tc kimlik numarasını dahi isteyerek soru sorabileceğiniz, ancak sorulan soruya cevap dahi vermeyen honda firmasının ülkemizdeki temsilcisidir.

  edit: anthony afterwit saolsun bilgi verdi. anadolu grubu ile bağlarının kalmadığını iletti. haliyle editlemek, kutsal bilgi kaynağı için şart oldu.
 • az biraz parasının değerini bilen türk vatandaşlarının uzak hem de çok uzak durması gereken bir marka. kendi öz hinterlandı japonya'da nedir durumları bilemem ama burada, şekerpınar'daki tesis müşteri memnuniyeti, geri bildirim, destek açısından eksilerde sıfırın altında.

  küfür dağarcığımda yeni yeni kelimeler kazandırdın ya. edeyim "the power of dreams" sloganlarına. "honda hayat onda" hadi lan ordan hayattan soğutur honda türkiye müşterisini.

  kısaca diyorum ki; aman aman gidin başka bir marka araç ile ilgilenin. paranız bolsa tabiki siz bilirsiniz.
 • ürettiği fc5 kodlu kasa yeni civic lerin, aracın omuzu tabir edilen, kelebek camı üstündeki tavan kısmı, durduk yere göçmektedir.

  ve bu ilk ürettiği yeni civic ten bugün ürettiği civiclere kadar, zaman içinde hepsinde ortaya çıkabilmektedir.

  arabanın bir takla anında göçmesini engelleyecek kısmı, kendi kendine göçüyor.

  bariz bir mühendislik, şase sorunu var.

  facebookta civic mağdurları diye 3000 üyeli gurup var, bütün civic forumlarında, gruplarında bu konuşuluyor, insanlar ihtar çekiyor, iletişime geçmek istiyorlar..

  peki honda ne yapıyor?

  uzuuun bir sessizlikten sonra, şikayet formu dolduran herkesi tek tek arıyor ve arabının tavanının göçmesinin kullanıcı hatası olduğunu belirtip çekiliyor..

  abi gidin galeride duran sıfır arabalara bakın.. onlarda bile var..

  aman diyim uzak durun..
 • müşteri hizmetleri zayıf bir kurumdur.
  geçen ay aldığım motosikletimin servis periyotlarıyla ilgili bir sorumu, onbeş gün kadar önce e-mail yoluyla kendilerine ilettim. cevap çıkmayınca bir hafta sonra çağrı merkezini arayıp, mail’ime dönüş olmadığını ifade edip, devamında sorumu tekrar dile getirip cevaplamalarını rica ettim. karşılık olarak, mail’imin değerlendirilme aşamasında olduğunu, soruma da kendilerinin cevap veremeyeceğini söylediler. ben de sorumun üzerinde durup değerlendirilecek bişey olmadığını, servis yönetmeliklerinden açıp söyleyebilecekleri bir cümleden ibaret bir cevap beklediğimi söyledim. mailimin aciliyetine dair not aldılar, en kısa zamanda bana döneceklerini söyleyip uğurladılar.
  halen ses yok.

  edit: bir ay sonra arayıp, sistemdeki bir hatadan dolayı dönmekte geciktiklerini söyleyerek özür dilediler. sorumu da cevaplandırdılar sağolsunlar fakat aradıkları numara 532'li bir gsm numarası olup, verdikleri cevapla servis sürecine dair şahsıma müspet bazı ayrıcalıklar sunuyor olduklarından bu cevabı yazılı olarak da almak istediğimi söyledim. karşılığında böyle bir hizmetleri olmadığını, bu numaranın resmi müşteri hizmetleri numarası olduğunu ifade ettiler. bir kaç ay sonraki bakımda serviste patlarsam editlerim :/