şükela:  tümü | bugün
  • honda'nın otomobil bölümü tarafından yaratılan bir konsept elektrikli otomobil. ilk kez geçtiğimiz günlerde almanya'da düzenlenen uluslararası otomobil fuarında tanıtıldı.

yeni bir platform üzerine kurulu olan urban ev concept'in dış tasarımı, birinci nesil honda civic'e saygılarını sunuyor. şimdi buraya "golf olmuş bu yeaa" diyecek bazı gerizekalılar çıkacak. dünyadaki tek gti'ın golf olduğunu sanır bu dalyaraklar ama bilmezler, honda civic mk1 1972'de piyasaya sürülmüşken, onu taklit eden ve şahsi kanaatimce kötü bir taklit olan golf mk1 1974'te piyasaya sürülmüştür. yani golf falan değil siktirtmeyin belanızı.

hah ne diyoduk. seneler önce honda civic konseptini neredeyse hiç dokunmadan piyasaya süren üretici bu urban ev'yi de aynı şekilde piyasaya sürer mi bilmiyorum. ayna yerine geri görüş kamerası olan, kamera görüntülerini kapılardaki ekranlara yansıtan, yekpare koltuklara, tersten açılan suicide doors tasarımına sahip olan bu konsept elektrikli, tüm dünya elektrikli diyince uzay mekiği aerodinamisinde saçmasapan fütüristik tasarımlar piyasaya sürerken ve daha 7-8 yıl önce, "yok lan bu kadar fütüristik arabayı da piyasaya sürmezler dakkadanak diye" dediğimiz honda tarafından üretiliyor. olm japonların kafası farklı ya.

bak şu allahın işine ya... gösterge tablosu, alet ve bilgi-eğlence paneli olarak uzun bir dijital ekranla ahşap döşeme ile dekore edilmiş bir de yahu. bu acaip.

bu konsepti adamlar 2019'da piyasaya sürecekleri bir araç için tasarlamışlar. ulan inşallah olduğu gibi şeyaparlar.

lan ızgarasında hello yazıp ascii art ile gülen surat çizen arabayı nasıl sevmem? sevdim işte. istiyorum.

buyurun: https://techcrunch.com/…r-aims-for-2019-production/

edit: al bu da videosu https://www.youtube.com/watch?v=pxds1onjw3u
  • honda'nın retro görünümlü yeni araç konsepti. araç dört kişilik. iki sıra şeklinde oturma yerleri var. aracın içinde ahşap ve doğal kumaşlar kullanıldığı için oldukça sıcak bir havaya sahip. öte yandan, aracın rakiplerinden geri kalmayan teknolojik özellikleri de bulunuyor. arabanın panelinde uzunca bir bilgi-eğlence ekranı var. geleneksel dikiz aynalarının yerine, kapılardaki kameralar paneldeki ekrana görüntü sağlayacak. honda'nın bu aracı ne zaman üreteceği bilinmiyor.
  • kasası 1974 üretimi ilk nesil vw golf'ü andıran sevimli araç. 2018 otomobil tasarım ödülleri kapsamında “en iyi konsept” seçilmiş.

sözcü haberi
  • hayatımda ilk defa bir arabaya aşık oldum. çıktığı gün alırım, queen eşliğinde gezmelere doyamam ben bunla diyeceğim ama tl'nin hali ve vergiler düşünüldüğünde çıkış fiyatı şimdiden beni korkutuyor. zengin üniversiteli çocukların yeni mini cooper oyuncağı olacağı da kesin. ulan fakir olmaktan sıkıldım ya. lakin çok çalışıp paraya kavuşmaktansa hiç çalışmayıp alkolik gezinmeyi bırakamıyorum bir hayat felsefesi olarak.