• üst edit: davayı kazandılar. destekleyen herkese teşekkürlerini iletiyorlar.

öncelikle arkadaşımın ricası üzerine böyle bir başlık açıyorum. başlarına honda yüzünden rezil bir olay gelmiş. ve bu olayın duyulmasını istiyoruz.

arkadaşımın babası memur bu arada. bir memur için araba almanın şu devirde ne kadar zor olduğunu hepimiz biliyoruz. bir de aldığı yepyeni arabayı bu olay nedeniyle 3 senedir kullanamamış.

arkadaşın babası 2014 yılında honda'dan sıfır km lpgli bir civic satın alıyor. bir süre sonra araçtan kötü bir koku alıyorlar. aracın yanacağını düşünüp servise götürüyorlar. serviste araca bakıyorlar, aracın lpg montajından kaynaklanan su kaçağı tespit ediliyor. üstelik aracın içine giren sadece su değil, yoldaki bütün pislik. çamur, lağım, aklınıza ne gelirse bu kaçaktan aracın içine giriyor. bu kısım önemli çünkü araç sıfır ve bu bir üretim hatası. arkadaşın babası, aracın sıfır olduğunu ve böyle bir durumun olamayacağını yani kusurlu araç satıldığını söylüyor ve aracı iade etmek istiyor. ancak servis, bunu kabul etmeyip aracı tamir etmek istiyor. olaylar tam burda pisleşiyor.

honda'nın türkiye pazarlama müdürü, aracı iade etmemek için şöyle saçmalamış : "siz tarlada çalıştınız terlediniz diyelim. giydiğiniz iç çamaşırlarınızı yıkayıp tekrar mı giyiyorsunuz yoksa çöpe atıp yenisini mi alıyorsunuz?" yani kusurlu araç satıldığı yetmiyor, bir de dalga geçer gibi köylü kurnazlığı yapıyorlar. bu konuşmaların küçük bir kısmı üstelik, iyice pisleşiyorlar. hatta bir ara araca tespit yapılmadığını, aracın açılıp bakılmadığını vs iddia ediyorlar. burada da arkadaşımın içine doğmuş herhalde, araç açılırken video ve resim çekmiş.

bunun üzerine honda'ya dava açılıyor. video ve resimlerle, üzerine bilirkişi raporları alınıp, dava aşamasında honda'nın yalan beyanda bulunduğu, aracın kusurlu olarak müşteriye satıldığı vs kanıtlanıyor. dava 3 yılın sonunda sonuçlanmak üzere, ama bu 3 yıl boyunca aracı kullanamadılar.

honda pişmanlıktır diyorum ve linkleri aşağıya bırakıyorum.

hürriyet haberi

arkadaşın babasının konuyu anlattığı video
  • başlık tam bir rezalet içeriyor. insanların hayatından, huzurundan, keyfinden çalınmış tam 3 yıl, 3 koca yıl.
    şaka gibi ama gerçek. allah sabır versin dediğim olaydır.
  • (bkz: yeni honda civiclerdeki gocuk rezaleti)geçen hafta 80 araçlık bir konvoy honda firmasının önüne gitmişti. firma hala inkar ediyordu.
  • bozuk vites kutusu sikayetine, debriyaja basmak her baba yigidin harci degil diyerek taclandirdiklari eylem.

o bisey degil ben kendimi debriyaja basma ozurlu zannediyordum ciddi ciddi. arabayi degistirince anladim kiymetimi anasini satayim.
  • yaklaşık 1,5 yıl boyunca sattığı tüm civiclerde bulunan göçük problemine rağmen bunu inkar etmektedir.
    arabanın ikinci el piyasası neredeyse ölmüştür.
  • araç içine su girmesi nedeniyle mercedes* ile 2015'yılından beri davalığım, sağolsun tüketici mahkemesi ve 13. hukuk halen 2015 dosyalarına baktığını söylemekte. siz siz olun "bu ülkenin hukuk sistemine güveniyorum" veya "lan koskoca marka benden hatalı aracı geri almayacak mı" gibi saçma düşüncelere girmeyin, aksi takdirde benim gibi sürünürsünüz. bu ülkede maddi ve manevi olarak hayatta kalmak istiyorsanız her zaman karşı tarafı mağdur etmek öncelikli misyonunuz olmalı.

burdan ilgili honda müşterisine geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. mercedes, honda gibi müşterilerini mağdur eden tüm markalara ise kafam girsin.

not: su girmesi tavandan akan ve koltukta oturanı sırılsıklam eden cinstendir. davada lehime karar çıkmış olup karşı taraf kararı temyize götürmüştür.
  • honda'nın türkiye intiharı birkaç yıl önce başlamış demek ki... şimdi bu mağdur beyefendi aracın parasını faiziyle alacak ancak üç yıl boyunca kullanamadığı aracın yerine araç kiralama bedeli üzerinden ek tazminat da alması lazım. bağımsız türk yargısını göreve davet ediyorum. ya da beştepe konuya müdahale eder ordan göreve dahil olurlar artık...
  • buna benzer şekilde hatalı bir şanzımanın üzerinin kapatılmaya çalışıldığı rezil bir durumu seat'ta yaşayan biri olarak kolaylıklar diliyorum.
  • benim honda cr-v'de de atesleme problemi var. amerika'da da honda ayni sekilde davraniyor musterilerine. 3-4 kez gittim boyle boyle bir sorun var dedim bir cacik cikmadi. bir daha da almam honda

soran oldugundan aciklayayim, arac kafasina gore bazen start etmiyor (ayda 1-2 kez yapiyor bunu). 5 dakika bekleyip atesleyince calismakta. sanirsam cok buyuk bir problem degil fakat bir arabaya 35 bin dolar para verince insan daha iyisini bekliyor. turkiye'de ederi nedir tabi bir fikrim yok. 2. aracim subaru outback, subarunun kar performansi ve kalite hissi honda'dan cok daha iyi ortalama benzer fiyatlara geldi bu ikisi de bana (honda en ust model subaru orta donanim alindi)
  • göte geldiğimizin resmidir. kalite ve performans timsali honda bile bunu yaparsa fiat, dacia falan neler yapmaz.
    (bkz: sikmeseler bari)
hesabın var mı? giriş yap