şükela:  tümü | bugün
  • adini bala benzer tadindan alan, rooibos akrabasi kolay icimli cay. kahvede cayda sekeri birakmak istiyorsaniz, siyah cayin sekersiz burukluguna alismak kolay olmayacaktir, redbush yani rooibos ile bu ikisi gecis asamasi icin mukemmeldir.
    bu cayin baska bir avantaji ise ozellikle yesil cayda gorulen yanlis veya fazla demlenme sonucu acilasma sorunu olmamasidir. tembel ve unutkan insanlar icin candir.
  • dünyanın en gevşek insanlarından biri olduğumu düşünürdüm, içten içe bir obsesif manyak olduğumu daha yeni yeni öğrendim. tabii ki bu söyleyeceğimi bir obsesyon olarak değerlendirmek tıbben hatalı olur. ama yeni takıntım bitki ve meyve çayları.

türkiye'de yaşayan ve daha önce bu tip işlerle çok da alakası olmayan birinin ilk yapacağı iş markete gidip doğadan'ın çeşitli ürünlerini almak olacaktır; ben de öyle yaptım. sonra benden daha takıntılı bir ablamızdan chado'yu duydum. yığınla sipariş verdim. içlerinden bir tanesi beni can evimden vurdu, mutluluktan mutluluğa koşturdu. tabii ki honeybush. şimdi tekrardan açıp baktım, serotonin salgısını arttırıyormuş meğer kerata.

tüketin.
  • saraybosna ziyaretimde franz and sophie den aldığım efsane lezzetli çay. (bkz: roibos)

hesabın var mı? giriş yap