şükela:  tümü | bugün soru sor
 • hönönö dür. bir pendore içkisidir. içinde neler olduğunu tam olarak bilmemekteyim ancak bir rakı bardagından shot yapıldıgında 15 dakika içinde dünyanın en memnun sarhoşu haline gelirsiniz. yan etkileri pek az olmakla beraber cok cok tavsiye edilmektedir tarafımdan.
 • icen sari$inlarin barmen e butun hayat hikayelerini anlattiklari ornekleri ile ispat edilmi$tir.
 • cin, votka ve archers karışımı içki.
  bardağın ağzını elle kapatıp masaya bir kez sertçe vurma yoluyla köpüklendirilerek fondip yapılır.
  (bkz: ben bunu gördüm)
 • ilk önce, içmeye niyetiniz varsa ismine gülmeyin, "bu ne ya?" demeyin. önünden arkasından fındık votka, jelibon içmeyin. böyle bir içki var. evet, hönönö. pendor'da. "içeni yamultuyormuş, aman yere seriyormuş, bak emin misin, iyi düşündün mü?" dediler, "kendi rızamla içiyorum, sorumluluk bana aittir" diye kağıt imzalatacaklar sandım neredeyse. içinde ne var bilmiyordum. (öğrendim: cin, votka, archers ve gazoz) adını kim koydu, ondan da haberim yoktu.

  masaya geliyor, tak diye vurup köpürtüyorlar, "hemmen iç" diyorlar. vitamini kaçmadan içiyorsun, akabinde çok eğleniyorsun, şahane hissediyorsun (yok hayat hikayemi anlatmadım barmene, sarışın da değilim zaten), ikinciyi de içtikten sonra uça uça, mutlu mesut eve gidiyorsun. sabah? başın yerinden koparcasına ağrıyor. kopsun istiyorsun evet...
 • adinin nerden geldigi konusunda sadece tek bir teorim var.

  - abi ne yapsak kafa olmuyoruz
  - bak simdi votka, cin ve archers karistiralim
  - lan soda da koyalim vurunca kopursun
  - oha ebesininki
  - kopurebilir
  - adi da hmm honono filan olsun ne bileyim?
  - olsun

  sertlik olayina gelince, saniyorum dorduncu shottan sonra yamultabilir.
 • bir de sidik gibi kokmasa harika olacak iksir.
 • dikkat çekmek için birebir. masaya şöyle hakkını vererek vurdun mu koca küçük beyoğlu'nda dönüp bakmayan kalmıyor. tabii o gaz sonucu içkinin yarısını kıyafetler içiyor ama olsun, iyidir.
 • üçüncüsünden sonrakilerde uyarılar alınmaya başlanıyor, karışmak istemeyiz ama çarpılırsınız geberirsiniz, yok ot yok bok. gerçektende çarpar o ayrı.
 • kısa aralıklarla 3 adet içildiğinde bünyeye ciddi keyif kattığı görülmüştür. eğer yamulmuyorsam karışımın içinde votka değil, rom vardır. gazoz diye tabir edilen unsur da esasen sodadır. fakat kesin olarak bilinen şey; karışımdaki şekerli tadın archers'tan, sert alkol tadının ise cinden geldiğidir.
  pendor'a ilk kez gidenler için tedirgin edici bir ortam vardır; o hal ve şerait içinde içilir bu meret. masalardan biteviye yükselen sesler, "felluce'de miyiz amuakoyim?" tepkisi oluşturur. şu ana kadar bu sert ritüelden kaynaklanan münferit yaralanmalar hariç, kayda değer bir vakayla henüz karşılaşılmamıştır. yine de;
  (bkz: drink responsibly)