*

şükela:  tümü | bugün soru sor
  • 2018 haziran 11 de cinde satilmaya baslayan telefon ,kirin 970 e sahip en ucuz telefon olarak cikti.

adindanda anlasilacagi gibi oyun telefonu 6gb+64 gb secenegi 2399 yuan. eger mobile gaming hastasiysaniz kacirmayin derim. blacksharkin 6gb modeli ile playin 6gb modeli arasinda yaklasik tl olarak 500 lira fark var ,eger bu telefonlar turkiyeye gelirse nasil degisir bu fark bilmiyorum ,bir honor magzasina gidip test edebilirsem entryi yenilerim
  • an itibarıyla 2800tl'ye türkiye piyasasına resmen girmiş olan telefon.

bu özellikler ve bu fiyatıyla piyasayı baya zorlaması gerekir.
  • https://www.youtube.com/watch?v=tergop2fgjq

ön inceleme video'su çıkmıştır.
  • telefonun adı huawei honor play değil, sadece honor play’dir.

edit: honor modelin değil markanın adıdır.
  • şu an en iyi f/p telefonu.
  • bence tek eksisi android one projesine dahil edilmemiş olması. onun haricinde kesinlikle son zamanlarda gördüğüm en iyi f/p telefonu diyebilirim gönül rahatlığıyla. huawei'nin emui adını verdiği arayüzü bence çok çirkin olsa da onu yine bir şekilde stabil bir stock rom ile çözmek mümkün olur sanırım. huawei p20 pro'da da gördüğümüz kirin 970 işlemcisini kullanıyor olması başlı başına bir satın alma sebebi. benim en merak ettiğim yanı ise kamera performansı. ciddi bir şey beklemiyorum gerçi ama yine de kısa süreliğine de olsa test etme imkanım olsun isterdim.
  • huawei in alt markası honor ın, f/p canavarı telefonu. şu sıralar almayı düşündüğüm telefon, kullananlar varsa yeşillendirirse sevinirm.
  • kendisinden bir adet edindiğim muhteşem telefon.

bu telefonu alacaklar için peşinen söyleyeyim, telefonda kamera iyi olsun istiyorsanız almayın, bu konuda vasat. öncelikle adı üzerinde honor play, honor'un özellikle gençler ve de oyuncular için görece uygun fiyatta sattığı telefonda kirin 970 işlemci var. bu işlemci samsung, xiaomi'nin üstsegmentte kullandığı snapdragon 845'e denk. yani performans olarak sizi üzmeyecek bir telefon ki; 2.36 ghz, 8 çekirdek, 4 gb ram var.

telefon da 3750 mah'lık bir batarya mevcut. 2 haftadır kullandığım telefonda oyun oynamama rağmen 2 gün götürüyor beni. ilerleyen zamanlar da 1 günü çıkaracak gibi bu da son derece makul.

gel gelelim oyun oynarken ısınma durumuna evet dostlar telefon, her telefon da olduğu gibi özellikle pubg'de 40 dakikalık oyun süresince ısınıyor. ama bu durum sizi üzmesin performans kaybı yaşamıyor telefon. eleştirdiğim bir diğer nokta ise ses çıkışı. ses çıkış noktası telefonu tutuş pozisyonun da kapatabiliyorsunuz bu durum biraz canınızı sıkabilir.

parmak izi okuyucu son derece hızlı çalışıyor. yüz okuyucu ise vasat. tavsiye de etmem. düşük ışıkta çalışmıyor gibi.

kamera da portre modu güzel, yapay zekaya sahip yani çekmek istediğiniz objeyi kendisi tanımlıyor ve nasıl çekilmesi gerekirken o şekilde çekiyor. ama dediğim gibi düşük ışıklar da vasat kamera o kadar da iyi değil.

telefon sadece internet üzerinden satılıyor. kılıf olsun cam koruyucu olsun bunları yine internet üzerinden sipariş etmelisiniz. örneğin 09.45 de siparişini verdiğim telefon istanbul için de akşam 8'de elimdeydi.

telefonun kasası alüminyum elinize aldığınız da premium hissini size veriyor. 6.3 inç ekran boyutuna sahip telefon da çentik mevcut. dilerseniz tabi bu çentiği kapatabiliyorsunuz. ayrıca 409 ppı değerine sahip telefon renk konusunda, görüntü konusunda sizi tatmin eder.

son olarak alınır mı? evet alınır. kullandıkça bu entryi editleyeceğim. sorularınız olursa da yeşillendirebilirsiniz.
  • hepsiburada isimli lanet e ticaret sitesindeki kampanya ile 2.199 tl'ye alınabilecek fiyat/performans cihazı.