şükela:  tümü | bugün
  • güzel bir nida olup, türk dil yapımıza uygun olmayaşından dolayı pek kullanılamaz.. nasılki bir sevinç anında "aboo, vişş" dememiz bize o kadar yakınsa, hooorey dememiz kasıntılık olur, dikkat çeker rencide oluruz.
  • (bkz: hurra)
  • google talk'ta listenize eklediğiniz kullanıcı için çıkan tebrik mesajının ilk nidası..
  • ing. obarey
  • (bkz: hobarey)
  • wow da gnomeların sevinme ünlemlerinden biri. durup durupken ortalıkta "hureeey" diye zıplayan bir tane görürseniz ben olabilirim.

kankası için (bkz: yay)
  • "you don't have junk here (hooray!)—microsoft smartscreen is working to keep it out of your inbox, too."

windows live, hotmail, microsoft

hotmail'deki junk mail kutusu boş olunca böyle bir mesaj veriyor.
    halbuki ben sildim şimdi spamların hepsini. kendilerinin bi halt ettiği yok. adamlardaki sevince bak.

mallar...
  • milli eğitimin bilmem kaçıncı sınıflar için dağıttığı ingilizce kitaplarında uzaylılarla halay çeken köylü vatandaşın sevinç nidası olarak ilk defa duyup benimsediğim kelime. daha sonra hooray for boobies'i duydum bir de. yaklaşık olarak türkçede memelere özgürlük diye adlandırılabilecek bir ifadeymiş. yine yaklaşık olarak hoorayın özgürlük anlamına gelebileceği varsayılarak, aslında burda halay çeken köylünün uzaylılara özgürlük baabında halay çektiğini ve hooray diye nidalar attığını sanıyorum. neticede ingilizce eğitim kitabı bu, hoorayı türkçe değil de ingilizce olarak düşünmeliyiz. yani burdaki hooray "yaşasın, tey tey" anlamında değildi "özgürlük" anlamında kullanılmıştır bana göre. tabi yersen.