şükela:  tümü | bugün
  • iki gündür kendi halinde insanlar twitter'dan saçma sapan mesajlar gönderiyor bana, "bak bu şarkı çok güzel", yok "sevgili bulmak için güvenin yerine geldiyse yeni platforma davetlisin" filan diye. içinde de kısaltılmış url var ki tıklanması kolay olsun.
    url'yi açıp bakıyorum bu saçma site çıkıyor.
    sitelerinde dişe dokunur bir bilgi yok. sözde kullanıcısı olup da "süphheeer bi uygulamaaa xd xd" diyenler var sitede, ispanya'dan, suudi arabistan'dan filan insanların fotoğraflarını alıp kullanıcıymış gibi koymuşlar.
    neyse çok uzattım, site bildiğin basit bir arkadaşlık sitesi ve diyeceğim o ki öyle linklere tıklamayın, tıklattırmayın.
    yıl olmuş 2015, uygulama ve web geliştiriciler hala böyle çakallıklar yapıyorlar ya, garipsiyorum doğrusu.
    edit: hoott olacakmış adı, yanlış görmüşüm. neyse işte başlık düzelir yakında işalla ksjfg
  • yeni bir sosyal ag. uygulama ici satin alma opsiyonlari filan var. bir boka benzemiyor gibi.
  • abaza yolmak için yazılmış olduğundan şüphelendiğim uygulama. bugün whatsapp'tan amerika ülke kodlu bir mesaj geldi selam ben ilknur, öylesine rastgele numara yazdım falan diye. ilgilenmiyorum sağol bacım dedim, dur ailem geldi yazıcam ben sana falan. hemen sonrasında hoott'tan konuşalım ordan daha rahat ederiz dedi, blokladım keretayı. sonra şüphelenip uygulamanın review'larına baktım, eşleştiğiniz biri ile mesajlaşmak için gold üyelik almanız lazım ayağına baya abaza keriz avlamışlar sanırım in app purchase ile. yorum da yazmış gariplerim gold üyelik aldım gız bana 3 gündür mesaj yazmıyor tadında.
  • girilmemesi gerek uygulama. whatsapp üzerinden yabancı bir numara size mesaj atıyor ve bu uygulamaya yönlendiriyor. mesajlar klasik;
    - selam
    - özge ben. tanışabiliriz
    - biriyle yazışmak istedim rastgele
    - whatsapp pek kullanamıyorum. hoott a geçelim www.whatsgoapp.com/özge

link'e girince uygulamanın google play sayfasına yönlendiriyor. dikkat etmek gerek sizi dolandırabilirler.
  • ya bugün yabancı ülke kodlu bi numaradan whatsapp'ıma mesaj geldi. "slm" yazıyo, hiç huyu değildir "slm" yazmak filan biz hep "sa-as" diye giriş yapardık ama benle barışmayı reddeden ve yurtdışına taşındığından şüphelendiğim kız arkadaşımın yazdığını sanıp bütün esnaf arkadaşlara çay ısmarladıktan sonra "as" yazdım.

-vildan ben. nasıl gidiyor

yazdı.

ben de "seni tanımıyorum" yazdım. bunun üzerine "hoot uygulamasında devam edelim.."

falan filan yazınca cümlenin tamamını okumadan "ananı bacını sikiyim senin ne heycanlandırıyosun!" yazdım ve şu an kara kara düşünüyorum manolya pastanesine o kadar çayın parasını nası ödicem..

lan daha uygulamayı satın almadan cebimden para gitti bu nası iş böyle..
  • an itibariyle bana da whatsapp üzerinden gelmiş mesaj (amerika alan koduyla). kanmayınız.
  • an itibariyle bana da mesajı gelmiş olan uygulama. fresno ca dan alınmış bir numarayla gönderiyorlar. söz konusu isimler ilgi çekici,benimki "mine"'ydi. direk kıllandıran bir isim. olayı kavramak için "uygulamayı kurmak istemiyorum,burdan yazabilirsiniz" dedim. bu sefer başka bir argumanla ("resimlerime bakarsın") israr etti ve "rahatsız ettiysem özür dilerim" dedi. ben de "özürlük bir durum yok, ilginç bir pazarlama taktiği" dedim. bir daha cevap gelmedi.

bana whatsapp'dan yazan numara : +1 559 418 5249 idi, bilgilerinize sayın suserlar
  • çakallığa sms atarak devam etmekte olan kaz yolma uygulaması.
  • telefonu numaramı kimseye vermemeye özen gösteririm, hiçbir markadan falan mesaj gelmez bana. duvarları aşanlar az da olsa digiturk, ttnet gibi kurumlar var tabi. az önce telefonuma mesaj geldi.

merhaba engineerof! bir arkadaşın sana davetiye gönderdi. hemen mesajını okumak için bu linke tıkla.

altta da önizlemeli bir link. mesaj da hoott'tan bana gelmiş. linke de tıklamadım, isminde meymenet yok zaten de hadi telefonu buldunuz bir yerden de adımı nereden öğrendiniz şerefsizler!
  • arayıştaki yazarları su yüzüne çıkaran uygulama.

(bkz: deşifre)