• tamamen doğal koşullarda üretici kooperatifi işletmeciliğiyle üretilen, organik ve leziz çay.
  • hazır şu sıra "çaykur'u boykot ediyoruz" boykotu başlamışken hatırlatmakta fayda var. hem boykot etmek hem güzel çay içmek hem de dayanışmak isterseniz buyurun; işte hopa çay. *
  • istanbul'da, küçükçekmece, şişli ve maltepe olmak üzere üç bölgede depoları vardır ve dağıtımlar yapılır. bu bölgeler alt birimlerle dayanışma sağlarlar ve dağıtım gerçekleştirirler. livane çiçeği, kafkas filizi, çoruh harmanı çeşitleri bulunur.
  • bugün verdim siparişimi bekliyorum. beklentim çok yüksek,yaşasın kooperatifler.selam olsun metin lokumcu'ya ,hopa'ya.
  • üreticilerin dayanışma ve birlikten gelen güçlü kurulan bir kooperatif.. gün gelir tüm çiftçiler aynı duygu ve düşünceler ile yan yana gelmeyi başarırsa emeğin değeri baş üstüne çıkacaktır.

biz tüketicilere düşen görev ise hopa çay içmek, içerek bu birlikteliğe ve emekçi ellere destek olmak demektir.
  • 140journos'un çay belgeseli sonrası öğrendiğim, o günden beri istisnasız tercih ettiğim markadır. çayları lezzetli ve kalitelidir, kooperatife helal olsundur. lakin şu internetten satış olayını biraz yaysalar, günümüz teknolojisine ayak uydursalar harika olacaktır.
  • insana, "bu çay ise bundan önce içtiklerim neydi?" diye sordurtan gerçek karadeniz çayı. yahu bu nasıl lezzettir arkadaş. resmen çay konusunda matrix'ten çıkmış gibiyim. şiddetle tavsiye ediyorum. sosyal medyada iletişim bilgilerini rahatlıkla bulabilirsiniz.
  • denemek için birkaç ay önce çabalamıştım ancak bulunduğum ilçede bulamadık. iletişim kurduğum kişiden aldığım cevap da " orada satan kimse yok." şeklindeydi.

kim ilgileniyor ise biraz daha organize olsalar da ufak aileye yetecek siparişleri verebiliyor olsak. alsak denesek, beğensek, eşe dosta tavsiye etsek gönül rahatlığıyla.

websitesi üzerinden alışveriş yapabilsek fazla büyüyüp kirlenir mi dünya?
  • çay tiryakilerine tavsiye ettiğim çaydır. ancak tomurcukla, bergamotla içiyorsanız gidip çaykur alın. bu güzelim çayı semaverde demleyip sade olarak keyfini çıkaranlar alsın.
  • almanya'da da satın almayı özellikle tercih edeceğim marka çay.
hesabın var mı? giriş yap