şükela:  tümü | bugün soru sor
 • hoqu, açık kodlu (open source), merkezi olmayan ortaklık programıdır (decentralized affiliate program). projenin amacı blockchain teknolojisinden yararlanarak reklam verenleri, networkleri ve ortakları tek bir platformda toplayıp, bu işler için harcanan masrafları kısmak, ortaklara yapılan ödemeleri daha adil yapmak ve işlemlerin daha hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleşmesini sağlamaktır. hoqu programı, diğer ortaklık programlarına göre daha düşük ücretler ve daha kapsamlı bir ağa sahip olmayı, platform bünyesindeki bütün para akışının ethereum tabanlı hoqu token üzerinden yapılmasıyla sağlamaktadır.

  peki bu neden önemlidir? eğer uber ve booking.com’un aslında birer ortaklık programı olduğunu söylersek bu daha iyi anlaşılır. bütün otel rezervasyonu, ulaşım aracısı şirketleri; amazon ve ebay başta olmak üzere, online alışveriş sitelerinin ortaklık satışları buna örnek olarak gösterilebilir. şu sıralar pek çok birbirinden bağımsız proje blockchain teknolojisinden yararlanarak yapay zekadan internet satışına, kişisel bilgileri içeren dataların toplanmasından medikal kayıtların işlenmesine, gaming streaming’den enerji alanına, ddos saldırılarına karşı savunmadan online dating alanına kadar pek çok farklı konuda uygulanmaya çalışılmaktadır. hoqu projesi, white paper’ındaki iddiaları gerçekleştirip rakipleri arasından sıyrılabilirse yüz milyon dolarlarca, hatta milyar dolarlarca büyük bir hacme ulaşma ihtimaline sahip olduğu iddia edilebilir. tabi hoqu’un kendi alanında rakipsiz olmadığı unutulmamalıdır, diğer geliştirilmekte olan projelerin onun önüne geçip geçmeyeceğini ileride göreceğiz ama güçlü bir potansiyel vaat ettiğini kesinlikle söyleyebiliriz.

  şu sıralar hoqu’nun ana ico satış programı devam etmektir, 26 şubat’a kadar da devam edecektir. ayrıca bu ayın 7’sine kadar websitelerinden üye olana 70 hoqu token’i airdrop yaparak vermektedirler. şatışlarda fiyat olarak 1 eth=5000 hqx olarak belirlenmiştir. bu da 1 hqx’i şu an ki piyasa fiyatlarına göre yaklaşık 0,18$ yapar, 70 hqx’in tahmini piyasa değeri ise 12,6$’dır. hqx’in planlanan toplam arzı (total supply) 300,854,400 hqx olarak belirlenmiştir, bunun toplam 195,555,360’u satışa sunulmuştur. piyasaya tahmini olarak 250,000,00 milyon hqx sürüleceği varsayılırsa ve hoqu projesinin başarılı olması durumunda coinmarketcap.com’da bir süre sonra ilk yüze girmekte fazla zorlanmayacağı iddia edilebilir. basit bir şekilde düşünürsek, coinmarketcap.com'da şu an market cap'ı 82. sırada olan, aynı toplam arza sahip aelf (elf) tokeninin birim fiyatı 1.35$’dır; hoqu tokenin ilk 100’e girmesi durumunda da benzer bir birim değerini yakalayacağı iddia edilebilir. ama tabi bunların teorik hesaplamalar olduğu unutulmamalıdır çünkü yeni başlayan projelerin her zaman başarısız olması veya bekleneni verememe ihtimali vardır. hoqu programı şimdilik umut vermektedir, takipte kalmanın faydalı olacağını düşünüyorum.

  eğer proje ilginizi çektiyse ve siteye üye olmayı düşünüyorsanız, referans linkimi kullanırsanız sevinirim.

  ref linkim: https://www.hoqu.io/…1b9b83da01d25943fdaae2f4949ccb

  not: karşılıksız 70 hqx dağıtımı 1 şubat’tan itibaren yapılacaktır. üye olduktan sonra hesabınızın cüzdanında 70 hqx’i göremezseniz endişelenmenize gerek yok. herhangi bir sorunuzu direk olarak https://t.me/hoquio telegram grubuna sorabilirsiniz. ekipten personelleri aktif olarak soruları yanıtlamaktadır.

  projenin detaylarının açıklandığı white paper: https://www.hoqu.io/hoqu-whitepaper-en.pdf

  diğer sitelerden bilgiler;

  https://icobench.com/ico/hoqu

  https://icorating.com/…/indepth/hoqu-rating-review/

  https://cryptopotato.com/…lized-affiliate-platform/

  yatırım tavsiyesi değildir.
 • son birkac gundur ico'ya katilmak icin coinbase limitimin rahatlamasini bekledigim yeni bir girisim. sitenin adresi hoqu.io seklinde. en kotu google'a "hoqu coin" yazin cikar. link vermeye korkar oldum millet referans linki sanacak da entry'nin itibari dusecek diye. minimum 0.05 eth yatirmanizi bekliyor token sale'de. ayrica 2 gune bitecek bu sale.

  edit: bu entry'yi girdikten bir gun sonra bir miktar ethereum attim kendilerine, islem gerceklestikten 9-10 saat sonra coinler hesapta gozuktu. kendi taraflarinda bir yogunluk soz konusu anladigim kadariyla. yani suan elimde hoqu var. basariyla gerceklesmis bulunmakta islem. yalnizca uzun suruyor.
 • 24 saatte gönderilen btc'yi hesaba geçiremedi. şimdilik uzak durun.