şükela:  tümü | bugün
  • 2009 yılında çıkacak olan kreator albümü.
  • thrash devi kreatorun spv etiketiyle çıkacak ve sabırsızlıkla beklediğimiz albümünün adı.

ayrıca albüm kapakları için;

http://www.sehrimetal.com/…f/index.php?topic=6093.0
  • 4 sene aradan sonra kreator'dan yine muhteşem bir albüm. zaten başka türlüsü de beklenemezdi ama umarım bu 4 senelik araları kısaltırlar biraz.
  • enemy of god gibi kral bir albümden sonra daha da kral olmu$ kreator albümü.

adamlar yapmı$lar gene, amok run ba$ındaki arpejden sonra gaz nakaratı enfes olmu$ diyebilirim. kusmu$ gene içindekileri mille amcam, eline koluna gırtlağına sağlık.
  • inceden bir coma of souls tadı veren ara ara enemy of god a kaçışlar yapan her zamanki gibi süper bir kreator albümü. daha doğrusu albüm comma of souls gibi başlıyor, daha sonra violent revolution ve enemy of god etkileri de harmanlanıp devam ediyor. ilk dinleyişimden edindiğim nacizane fikrimce enemy of god'ın ötesine geçememiş, gölgesinde kalacak bir albümdür. bu konuda çok fazla kafa yormamak gerekir aslında çünkü enemy of god gibi bir albümle sadece kendileri için değil, bütün thrash tarihinde aşılması zor olacak bir eşiğe imza attı adamlar.
  • çıkış tarihi 2009 olmasına rağmen bana ulaşmıştır, adamlar yakın tanıdığım olur özel bir promo göndermişler.* *

bir yandan albümü dinlerken diğer yandan da bu satırları yazmaktayım, öncelikle özlemiş olduğumu fark ettim, adamlar kaç yaşında ama hala aynı `kreator. sizi temin ederim hiç 2009 da çıkabilecek bir albüm gibi durmuyor, fazla abartmış olmayayım ama outcast kadar sağlam ya da bana ilk hevesle öyle gelmekte. biraz daha dinleyeyim edit yaparım belki.
  • aynı isimli şarkısının (diğer adıyla "a necrologue for the elite") sözleri ise şöyledir

kreator
    violent chaos haunting me
    mirror of countless human tragedies
    times of horror, constant lies
    totaliterian autocracy´s demise
    fake peace a necrologue for the elite
    brutality among the weak
    while children die for armaggeddon victory´s breed
    this necrologue for the elite
    like raging beasts among the sheep
    while flags are waving everywhere
    they scream

hordes of chaos
    hordes of chaos
    everyone against everyone chaos
    hordes of chaos
    hordes of chaos

brutal riots left and right
    out to destroy, willing to die
    honour killings blood is shed
    a cruel reality in empires built on sand
    dark war, more gruesome than ever before
    supports this decadence galore
    a tyrant´s feast on shoulders of the poorest of the poor
    this necrologue for the elite
    the rise of heartless bourgoisie
    while flags are waving everywhere they scream

hordes of chaos
    hordes of chaos

hordes of chaos
    hordes of chaos
  • hayvanlar gibi trash metal albümü. yıl 2009 olsa da, trash metal'in altın çağı 80'lerde kalsa da trash metal öldü geyiğine siktiri çeken bir albüm olmuş.

kreator'un her geçen albümde kendini geliştirdiğini, çok daha kaliteli işler yaptığını gösteriyor. enemy of god, "this is sparta" edasıyla ortamın amına koymuş bir albüm olsa da hordes of chaos da en az onun kadar kendine özgü ve çok başarılı bir albüm olmuş.

mille petrozza'nın gitarından şüphemiz yok, hastasıyız tabii ki ama bu herifteki vokal öyle bir gaza getiriyor ki insanı, nefret doluyor bünye. sokağa çıkıp "everyone against everyone chaaaaoooooooooooooosss!!!" diye anırırcasına* bağırmak geliyor insanın içinden.
  • escalation ve amok run arka arkaya o kadar güzel oturmuşlarki ameliyatlı halimle kalkıp headbang yaptım sonu acıyla bitsede. violent revolution la enemy of god arasında bir albümdür benim için.
  • kreator ya, kötü olamazdı zaten. bu işin sınırı nedir çok merak ediyorum, nereye kadar bunu yapabilecekler yani... ömrümüz yeter inşallah bittiği yeri görmeye. korkutucu çünkü. 5 kere izledim, şu albümü canlı dinleyebilmek için tekrar izlemeyi düşünebilirim. artık kafam kaldırmıyor pek metal konserlerini, radiohead mıymıy gıygıy çabuk yordu sanırsam.

iron maiden havasında açılıp 50. saniyede kendini bulan, 170. saniyesinde durdurulamaz hale gelen işbu albüm hayvan evladı metal olsa da, enemy of god'ın gölgesinde kalacağını düşünüyorum ben de. hem harbi sağlam bir şey oldu o pislik, hem de bütünlük olarak daha derli toplu. etkisi daha yoğun. ha kişisel şeyimi soracak olursanız violent revolution benim için 2000'ler metalinde en tatlı gelen şeylerden biridir, ama enemy of god, of yani.

yalnız, -orgazma doğru ilerleyen şeytani bi sırıtış var şu an yüzümde- öyle "2009'un en iyisi" falan demeyin hemen... aman diyeyim... illa bir şey diyecekseniz, "en iyilerinden biri" falan deyin... daha yaz gelmedi çünkü... bu yaz cehennem kadar sıcak olacak diyorlar... (bkz: psychopathy red) http://www.youtube.com/watch?v=2hlevdbyoai sdlkfjsdlkfsjdlk!