şükela:  tümü | bugün
123 entry daha
  • beni çok etkilemiş olan oyun. bilimkurguya çok meraklıyım ama tek sebep bu değil. oyunun kurgusu çok gerçekçi.

bu durumun yaşanabilirliği bana göre yüksek. bunun hayal gücü ile de alakası yok aslında.

yapay zekanın bir aşamadan sonra insan hayatına ve uygarlığına etki edebileceğine daha doğrusu buna müsaade edileceğine inanan biriyim. bu aşamadan sonra bu oyunun senaryosu da gayet olabilir. bu açıdan oyun gözümde oynadığım bir çok oyundan daha da etkileyici. gerçekten inanılmaz.

ikinci sebep ise karakterlerin bütünleşmesi. oyunun bir film gibi anlatılması ama kontrolün sizde olması. yani oyun sadece oyun değil. siz oynadıkça keyif alıyorsunuz ve aklınız gelişiyor sanki. öğretici veyahut fikir verici bir yanı var. keşke bu oyunlar daha fazla olsa, ya da var da eğer bilen varsa yeşillendirebilir.

öte yandan duygusallıkta insanı etkiliyor.

şahsım adına son zamanlarda oynadığım en iyi oyun. hatta oynadığım en iyi oyun. modern warfare serisinden sonra :) god of war dan bile bu sene çok zevk alamadım açıkçası.
  • grafiklerin ve makinelerin insan uygarlığına karşı savaşı,yapay zeka’nın kusursuzluğuyla birleşince, ortaya müthiş bir oyun çıkmış.başından kaldırmayan bir başyapıt olmuş.
  • tırt oyun.
  • oyunu oynama imkanım olmadı ama youtube'dan izleyip bitirdiğim seri. çok çok çok güzel. grafikleri, oynanışı, hikayesi, ana karakter. çok keyif alarak izlemiştim, uyku uyumama sebebim olmuştu.
20 entry daha