şükela:  tümü | bugün
  • uyurken istemsiz olarak boğazlanıyormuş gibi ses çıkaran sevgilidir. üçünü kişilere itici gelebilir, ama sevgilidir sonuçta.

(bkz: aşkın gözü kördür)
    (bkz: aşkın kulağı sağırdır)
  • horlamamasini saglamak cok kolaydir netekim bir gun yatarken yastiginizin altina buyukcene bir et bicagi koyun
    sevdicek elbet saskincana soracakdir "bu ne ? niye yastigin altigina bicak kouyorsun" siz gayet masumcana horlarsin diye canim deyin daha fazla diyaloga izin vermeden sirtinizi donup yatin

sevdicek o an gaipten "din din din din hen hen hen hen" muzigini duymaya baslayacak uyuyamiyacagi icinde elbet horlamayacakdir
  • koynunda uyumak istegini yikan eylemdir. uyandirdigindan.
  • rahatsız etmenin aksine ninni gibi gelir.
  • gercekten de kafa acisi onemli, ozellikle de yastigi bir sure sonra atip dumduz yatakta uyumaya baslayan bir kisiyle birlikteyseniz. kafanin altinda destek olmadiginda horlama oraninin yukseldigini farkettim. bu durumda horlayan esin kafasinin altina yastik sokusturmaya mecbur kalabilirsiniz. genellikle bir yone donuk uyurken insanlar daha az horluyorlar ama sirt ustu yatarlarsa horlama suursuz hale gelebiliyor. kafa acisi, su bu, hicbirsey cozum olmuyorsa, eczanelerde horlama spreyi satiliyor, gecen gun gordum.
  • ters cevrilmesi gereken sevgilidir.
  • horlamadığı anlarda "öldü mü" acaba korkusuyla nefes alış verişlerini takip etmeye çalıştığınız, her halükarda sizi uykusuz bırakan sevgili.
  • - aşkım uyumuyor musun sen?
    + ayı gibi horluyorsun serbülent. nasıl uyuyayım?
    - yok aşkım horlamam ki ben.
    + ben biraz daha bakacağım sana, belki allah belanı verir.
  • sırtüstü uyuyan sevgilidir, tez elden sağa ya da sola yuvarlanması gerekmektedir.**