şükela:  tümü | bugün
  • "halbuki cogunlukla bu cinsel eylemlerin tetikleyicisi erkeklerden cok daha once buluga giren yani hormonlari azmis genc insan disiler olabilmektedir."

    bu hukukcu kisi "cogunlukla" diyerek soze baslayip!! cinsel eylemlerin tetikleyicisi olarak genc disileri gösteriyor diğer bir ifadeyle kız cocuklarini. hormonlari azmis genc disiler erkekleri "tahrik" eder diyor. vahim bir ifade ve çok tehlikeli bir söylem. ifadenin cinsel ayrimcilik ve mizojinik temelleri yaninda hukuksal acidan da sonuclari olabilecek bir soylem.

    çocuğun rızası denen garabeti savunma hali yanında, "hormonlarin azmisligi" ile temellendirilen sonuc olarak da erkegi tahrik etmesiyle sonuçlanan bir soylemle de kendini gösteren zihni bir durum var bakış var. ergenlige giren kiz cocugunun hormonlarinin erkeginkinden daha "azmis"oldugunu da nasil bir bilmsel veri ile desteklemis veya var olan hangi bilimsel veriyi kendine kaynak göstermiş bilememekle birlikte!! cokca eleştirdiğimiz yargıtay kararlarında kendini gösteren ve nihayet son yıllarda terkedilmeye başlanan başka bir ifadeyle taciz ve tecavüzü meşrulaştıran kadınin tahrik etmesi söyleminin de bir benzeri.