şükela:  tümü | bugün
  • insanligin geli$medigi gunlerdi, sokaklardan kocaman horoz logistics kamyonlari gecerdi, ne oldugu anla$ilamaz logistics kelimesi ustune geyikler yapilirdi. "bunlar bilimsel kurulu$, yapay zeka mantik uniteleri yapiyolar bu kamyonlarla da transfer ediyorlar" gibi postmodern fikirler benimsenirdi kafalarda.. sonra ogrenildiki nakliyeciymi$ bunlar, buyuk cali$irlarmi$. iki koli bilgisayari istanbul'dan 10 saatte izmir'e, eve getirdiler, saygi duydugum olu$umdur.
  • toyota türkiye tarafından lojistik çözüm ortağı olarak anlaşma imzalanan firma
  • vestel'in nakliye işlerini de yaptıklarını bundan seneler evvel oldukça talihsiz bir şekilde öğrendiğim nakliye firmasıdır.o zaman avcılardan ilerde olduğundan başka lokasyonu hakkında bir bilgim olmayan vestel'e gitmek için büyükçekmece tarafına giden otobüslerden birine binip muavine "birader vestel'e gidicem de ben yerini tam bilmiyorum gelince bi zahmet haber verirsen iyi olur" şeklinde tembihte bulunmuş idim.dallama muavinden aldığım "tamam abi merak etme vestelde indiririz seni" cevabıyla rahatlayıp koltuğuma kurulmam büyük bir hataymış bunu sonradan idrak ettim.avcıları geçtikten epey bir müddet sonra kıllanıp muavine "daha gelmedik mi vestel'e" diye sormamla otobüsün durması bir oldu, sonrasında olaylar gelişti:

muavin:geldik abi geldik burda iniyosun sen (bir de sırıtıyordu eşşoleşşek)
    ben:eyvallah saolasın nerde şimdi vestel?
    muavin:(parmağıyla ufuk çizgisinin orda mavi bir binayı işaret ederek) abi bak orda horoz yazıyo görüyon mu?
    ben:a evet gördüm galiba...
    muavin:hah işte horoz orası...
    ben:ee?
    muavin:onlar vestelle de iş yapıyolar abi...
    ben:haaa...ha?!?
    muavin:sorarsan söylerler abi nasıl gideceğini...
    ben:huleeeannn!!
  • iş yaptığı tüm büyük şirketlerin gökdelenlerine, yekpare camdan binalarına karşın gecekonduyu andıran tuhaf bir binada hizmet veren uluslararası nakliye şirketi.
  • izmirdeki merkezlerindeki tiplerin inanilmaz yavsak oldugu ve sozlerini hic tutmadiklari yer. hem zaten iyi nakliye rakamlari da veremiyorlar. rusya'ya mal gonderirken belki.
  • kargosunun getirdiği koliler, kuryesinin ise getirdiği dergiler için asansörlü apartmanlarda bile yukarı çıkartma zahmetinde bulunmayıp, "aşağıya gelin, alın" dediği şirket.
  • aras kargonun bir şubesinde bir parçasına kulak misafiri olduğum bir diyaloğun nesnelerindendir.

müsteri: ben bunu x beye göndermek istiyorum
    -tabii, buyrun
    -yalnız adresini bilmiyorum. kendisi horoz şeyin müdürü
    -horoz?
    -evet, kargo falan
    -lojistik?
    -ha evet, horoz coyistikin* müdürü.
    -ismi neydi?
    -horoz
    -yok, gönderilecek kişinin...
  • her seferınde gelen korgoyu gelmedı dıye yalan soylerler,telefon actıgınızda "gelıp sız alabılırmısınız" derler,gıdıldıgınde "dagıtım elemanımız yok,eve gonderemedık derler (ulan kargo sırketınde teslım elemanı yoksa ne bok yıyosunuz) derler,"her seyı tam olarak soyledım" dedıgınızde eve kadar cıkarmaya usenıp "otomatık kapı acılmadı asagıya ınıp alır mısınız derler (asagı ınıldıgınde kapı acıktır).verdıgınız paranın karsılıgını almak ıstıyorsanız uzak durun.
  • horoz kargo ile aynı şeymiş, bu isim altındaymış.(mış.) http://www.horozkargo.com.tr/ oysaki (bkz: http://www.horoz.com.tr/)