• ayın 15'inde şubeye teslim edilen kargoyu ayın 18'inde alıcısına ulaştıracağını taahhüt edip an itibari hala teslim etmemiş en kötü kargo firmaları listesinde üst sıralardan giren firma. istanbul'dan izmir'e 7 günde gitti. 5 gündür de izmir şubesinde dağıtıma çıkmayı bekliyor kargo.
    ürünü, teslim alışından tam 35 gün sonra, ben ortalığı bu kadar ayağa kaldırdıktan sonra zahmet ederek teslim etmiş firma. çalışmayın, çalıştırtmayın.
  • 10 sene önce kendileri ile çalıştım. süperdir.
  • ürünümü teslim alışlarından tam 22 gün sonra, belki 10 gün boyunca hergün horoz'un ve hepsiburada'nın müşteri hizmetlerini arayıp dil dökerek güç bela "sinerji" dedikleri bir ekip ile kargomu teslim alabildim. bunların eline düşenlerin allah yardımcısı olsun.
    ürün bursa'dan istanbula gelecekti, 22 günün 20 günü istanbuldaki depoda bekledi.

horoz lojistik ile ürünümün gönderilmeyeceğinden emin olmadığım sürece internetten birşey almayacağım. hepsiburada ve trandyol tedarikçilere sipariş sonrası kargo ataması yapıyor. bu yüzden bundan sonra ilk tercihim gittigidiyor olacak, orda hangi ürünün hangi kargo ile gönderileceğini görebiliyorsunuz ürünü incelerken.

not : teslim tarihinizin üzerinden 2-3 gün geçer geçmez satın aldığınız platformun müşteri hizmetlerini arayarak şikayet kaydı oluşturun ve yaptırım uygulamaları için zorlayın. sesinizi çıkarmazsanız ürününüz aylar sonra gelebilir.

(bkz: 23 haziran horoz lojistik rezaleti)
  • boyle bi firmaya neden mahkum oluyoruz anlamıyorum. bulasik makinesi aldım kargoya verilmesi 1 ay sürdü 10 gün de şubeye geldi.
    herif ariyor ben aracı o sokağa sokamam girmez diyor. orta yerede buluşalım diyor lan bulasik makinasını yağmurun altında nasıl alayım. araç yok tek başımayım anneme aldım zaten herif 1 km uzakta gel al diyor. araç girmiyor benim sorunum değil dingil birde geri iade edecez o zaman diyor rahatsız. 3. dünya ülkesiyiz bu kadar olmaz. başka ülkede orta yerde buluşalım bulasik makinasını gel al diyen kargo şirketi var mıdır acaba.
  • televizyon alıyorsanız amazon'dan alın. hepsiburadayı boşverin. nedeni sadece bu başlıktaki iğrenç ötesi firma. istanbul içinden istanbul'a gelecek şimdi amazon'dan aldığım ürün bozuk çıktığı için istediğim modelde hepsiburada da olduğu için hepsiburada'dan aldım. gerçekten adamlar ptt mantığıyla beyaz eşya taşıyorlar indir indir bindir. daha önce istanbul anadoludan anadolu yakasına bir günde gelerek beni mutlu etmişti. horoz ancak şimdi avrupa'dan anadoluya geçmesinin nasıl olacağı konusunda kararsız kaldım. siz eğer anadolu şehirlerindeyseniz. ve asla yanaşmayın. bence. şimdi istanbul içindeki deneyimlerimi editleyeceğim. dua ediyorum. buraya olumlu bir şey yazabilmek için. şaşırt beni horoz.

edit: kargo 5. gün içerisinde teslim edildi. yine de hiç makul olmayan bir süre.
  • yurtiçi ile ilgili sözlerimi geri alıyorum.

türkiye'nin en rezil en iğrenç kargo firmasıdır. mayıs sonlarına doğru bir tarihten beri internetten aldığım bir ürünü şubelerinde bekletip, ne depolarından konu ile ilgili bir haber almış, ne de çözüm olmuşlardır. resmen dolandırmışlardır. getireceğiz diye devamlı oyalayıp, kandırıp, üstüne şimdi gönderi kodu ile sistemden girdiğimde böyle bir gönderi bulunamadı yazısı çıkmaktadır. alışveriş yaptığım site bile konu ile ilgili bir çözüm bulamadı ve sonunda ben de soluğu tüketici hakları mahkemesinde aldım. artık o yetkililerine iletme ayaklarını bir de mahkemede görürüz.
  • allah kimseyi bunların eline düşürmesin. trendyol'dan alışveriş yapmak gibi bir hatada bulundum. #303393020 numaralı siparişim bu firma ile bana gönderilecekti ancak ne geldikleri var ne haber verip bildirdikleri, buna yetmiyormuş gibi bir de bugün sistemden geldik yoktunuz diye yalan bir bilgilendirme yaptılar dolayısıyla trendyol'da sanki ben ürünü almamışım gibi gösteriyorlar, kendileri dolandırıcıdır, trendyol da ne siparişimi iptal etmeme imkan vererek ne de konu hakkında bilgilendirme yaparak bana yardımcı olamamıştır. anlaşılan o ki, biz de herkes gibi tüketici mahkemesinde soluğu alacağız, yardımcı olabilecek dostlar yeşillendirirse sevinirim.
  • vivense üzerinden adore marka bir kitaplık ve çalışma sandalyesi aldım haziran'ın başlarında. siparişin onaylanıp faturalandırılması, kargo şirketine verilmesi derken 12 haziran'da bana teslimat sürecinin başladığına dair bilgi geldi. bilirsiniz nakliyat ve kargo firmaları şu şekil çalışır: aldığınız ürün başka bir şehirden gelecekse önce yaşadığınız şehirdeki aktarma merkezine gönderilir, sonra da dağıtıma çıkar. horoz lojistik firmasının merkezi ankara kazan'da. adore'nin fabrikası ankara çankaya'da. ben nerede yaşıyorum, ankara eryaman'da. 12 haziran'da kendilerine teslim edilen ürünüm tam 13 gün boyunca taş çatlasın 30 km mesafedeki merkezlerine gidemedi. internet siteleri taş devrinden kalma, sipariş takibi yapmak neredeyse imkansız. arıyorsun açmıyorlar. vivense desen, onların direkt telefonla ulaşabileceğin bir müşteri hizmetleri yok zaten. gerekli görürlerse lütfedip arıyorlar seni. en sonunda kuşandım olanca çirkefliğimi, sıçtım ağızlarına müşteri hizmetlerinin. emeğe, çalışana saygı da bir yere kadar. gerçekten bir işi severek ve hakkıyla yapamayacak, üstüne bir de elinize yüzünüze bulaştıracaksınız yapmayın arkadaşım. kavga, dövüş, kıyamet ancak 17 gün sonra getirtebildim ürünleri. allah'tan sıkıntılı veya hasarlı çıkmadı yoksa yemin ederim basardım kesin merkezlerini bu sefer. ilk defa kullanmak zorunda kaldığım bir firmaydı, bir daha asla bilinçli veya bilinçsiz olarak tercih etmem kendilerini.
  • bildiğiniz bütün berbat kargo şirketlerini unutun. düşünün ki bir lojistik firmasi sizi arayıp 5 dakikaya eve gelmezseniz ürünü kapının önüne bırakıyoruz desin. düşünün ki pazartesi teslimat yapılacak diye mesaj atılan ürün çarşamba günü gelmesinden sonra dakika önce haber verilsin.

ürün alacağınız zaman bakın, bu firmanın ismini gördüğünüz an o ürünü almaktan vazgeçin. yoksa benim gibi sinir sahibi olursunuz.
hesabın var mı? giriş yap