• ailecek severek yediğimiz bir sos. hardal gibi bir sos ama daha bi ekşi tadı var sanki. arkadaşlar bu sos için uhu kokuyor demişler ama ben gayet de beğendim.

not: balici değilim.
  • kokusu mazota, tadı da mazota benzeyen mazot.
    böyle sos mu yapılır lan ?
  • içinde ciddi ciddi at olduğunu düşünüyorum bu sosun. ya da hani böyle distopik filmlerde herkesin ortak yediği karavana olur ya, bulamaç gibi böyle kusmuk gibi bişey, işte onun tadı aha bununki gibidir bence.

o kadar abuk subuk fabrikasyon sos tatmışımdır, hayatımda ilk defa kimyasal bir şey yediğimi düşündürdü bana. kıvam artırıcıyı veya turp aromasını abartmışlar, ayarlayamamışlar galiba.
  • arbyste rastladigim bir sos. benim kanimca tadi hardala cok benzeyen hatta hardal tohumundan yapildigina emin oldugum sos. tek farki renginin bembeyaz olusu ve ismidir.
  • bugün ilk kez denediğim muhteşem sos. delizia hardalının mayonezle yumuşatılmış versiyonu gibi geldi bana. delizia'ya bayılırım ama çok fazla kullanamam burnumdan çıkardığı gazdan dolayı. kısmen daha az yakma hissi verdiğinden, gayet iyi yakışıyor arbys'in yemekleriyle.
  • son zamanlardaki favori gıcıklığımın, tatmamış insanları "patatesin yanında çok güzel gidiyo laaağn" diye kafalayıp tepsilerine birkaç tane aldırmamın ardından yedikleri ilk an aniden ekşiyen suratlarını izlemek ve devamında ağızlarındaki tat gitsin diye üst üste başka soslara dadanmalarını izlemek olmasını sağlamış sos.

he böyle bir sos ciddi ciddi neden üretiliyor, orası hakkında en ufak bir fikrim yok. ama başka yerden bile patates alınsa "arby's'ten bi sos kapıp geliyim mi çok güzel" deme alternatifi sunuyor, sanırım tek işlevi budur bu berbat sosun.

koklama gafletine düşmeyin, benden söylemesi.

üretim sebebiyle ilgili ürettiğimiz teori ise bu sos'un arby's'in sahibi tarafından bulunduğu ve sonra kimsenin "olmamış abi" diyememesi sebebiyle bugün bizlere ulaşıyor olmasıdır. en esaslı gurmelerin bile "kral olmuş bea" diye suyuna gitmesindendir. yoksa tam anlamıyla bir "kimse de demiyor ki aga bu nedir" durumudur bu sos.
  • uhulu gibi bir tat veren sos. ya da bir nevi tutkalla kıvamı artırılmış uhu ekstraktı. biraz da yeni pvc döşenmiş, silikonu üstünde oda kokusu barındırıyor.
  • sosların yüz karasıdır, iğrenç bir tadı var, kokusunu söylemiyorum bile. tavsiye edilmez
  • hardaldan hallice boya tadında bir sos.
  • bozulmuş hardal gibi kokan leş sostur.
hesabın var mı? giriş yap