şükela:  tümü | bugün
  • bavyera başbakanı ve almanya'da csu olarak bilinen hristiyan birlik partisi genel başkanı.
  • türkiye ve arap ülkelerinden gelecek göcmenlere kapilari kapatalim demis, teuton ilinde gittikce artan, gercek yüzünü göstermekten artik cekinmeyen hanzo irkciligina katkida bulunmustur.
    ss'lerin ayak seslerini duyar gibi oluyorum gecenin bu saatinde.
    auschwitz'ten sonra siir yazilmaz diyen adorno amcaya diyecegim var: ben artik düzyazi da yazamiyorum.
  • kendisi thilo sarrazin'in fikir arkadasi, yoldasidir. irkciligi entellektuel bir fikir egzersizi yapmaya calisan, insanlarin ulkeden atilmasi, alinmasi, gaz odalari kurulmasi gibi kararlari masa basinda alabilecegini dusunen yeni nesil alman irkcisi.
  • partisinin ve kendisinin sosyal sistemi suistimal eden gocmenlere karsi son kursunlari kalincaya kadar savasacagini aciklamistir.

(bkz: sair burda turklere seslenmis)
  • wulff'ün istifasının ardından cumhurbaşkanlığı makamına vekalet edecek olan taze ırkçı. kendisini vekil cumhurbaşkanı olarak görmek bile fazlasıyla rahatsız edici.
  • almanya'nın uzun adamıdır. aha bizdeki versiyonu gibi popülist bir üslupla bagara cagıra konuşmasını yaptı bugün. adam ırkcılıgın damıtılmış hali gibi duruyo konuşurken, yürürken, dururken.. bunu dinleyen gerzek almanlar da* almanlık ne güzel kafasını yaşıyolar işte..
  • rus lider putin'le önemli bir görüşme gerçekleştiren merkel'in yakın çevresindeki kilit isimlerden.

http://www.bbc.com/news/blogs-eu-35481707
  • yeni hükümette içişleri bakanı olmuş.
    gemi biraz sağa mı çekiyor merkel
  • kendisinin dördüncü merkel hükumetinde icisleri bakanligi´ na gelmesiyle birlikte bakanligin ismi de degisti. seehofer artik "icisleri ve vatan bakani".
    vatan kelimesinin almanya´ da cok tartisilmasiyla birlikte, kimsenin bu model degistirmis bakanligin yeni ilgi alaniyla pek bir fikri yok. benim de yok, zamanla bakanligin icraatlari ile birlikte görecegiz.

bu arada kendisi göreve baslar baslamaz, "islam almanya´ ya ait degildir" demeciyle gündeme bir ay önce oturup, hala isgal etmektedir.

üst entrylerde belirtilmemis, kendisi 1949 dogumludur.