şükela:  tümü | bugün
 • demi mooreun bir filminin tipatip kopyasi (daha dogrusu katledilmis hali) olan film. aslen emrahli universite filmlerinden degildir, cunku emrah kardeşimiz okumuş, mimar olmuş, ama adam olamamiş bir tipi canlandirmaktadir.
  ozellikle sevgiliyi oynayan kizimizin tuvalete apansiz girip emrahi klozet uzerinde otururken yakaladiği ve emrahin gazeteyle ortunmeye calistiği sahne klasikler arasina girmiş ve korcan kararla şok programında uzun uzun mevzu olmuştur. cünkü klozete otururken altındaki pantolon görülmeyecek gibi değildir.
 • demi moore ile rob loweın cevirdiği bir filmin türkçe versiyonudur. bu film şahsi kanaatimce seyredebileceğiniz en güzel emrah filmidir, yasak sokakları bile gecmistir benim gözümde, hittir. film gereği emrah'ta rob lowe'ın oynadığı karakterin karizmasını yakalamak adına yönetmen sıradışı ve dahice bir yöntem uygulamıs, buna göre, bildiğimiz emrah, ısrarla bi takım hatunlar tarafından düzgün fizikli olarak betimlenmiş, seyircinin bunu bir varsayım olarak algılaması sağlanmaya çalışılmıstır.
  filmin amerikan versiyonunda, iki genç tenis oynar iken tanısmakta iken, bu güzide türk versiyonunda, emrah, çakır gözlü kızımızla halısaha maçı yapar iken tanısır ve olaylar gelisir...
  disko sahneleri olsun, emrahımızın güzelliği olsun, kıyafetler olsun, diyaloglar olsun, gercekten büyük bir keyiftir bu film..
  yazarın notu: filmdeki gülten karakterini oynayan bayana özellikle dikkatinizi çekmek isterim. filmin gizli kahramanıdır, en iyi yardımcı kadın oyuncu ever dır.
 • bir kaya ererez filmi. ba$roller emrah ve ayla ozel diye bu filmden ba$ka bir yerde gormedigim nefis bacaklari olan bir kadin. koyu kut sacli, koyu makyajlidir film boyunca.
  aslen ikili ili$kileri dantel bir baki$la irdeleyip, ili$kilerde "ozgurluk" konusunu de$en bir film. daha dogrusu buna cali$ilmi$. birlikte ya$amak, seks, a$k, ozgurluk gibi $eyleri harmanliyor dimaglarda, imgeler simgeler oy oy.

  filme daha derin ama daha gundelik bir $ekilde de degineyim $imdi de:
  emrah, bir a$k sevda insani iken bunun gunay girik tarafindan oynanan naci diye bir arkada$i vardir. bu naci, havai, ikili ili$kileri ve kadinlari sadece seks temelinde goren bir $ahistir. esas kizimizin da gulten diye, arabeskci gullu modunda, igrenc sac modelli, bir yag tulumu arkada$i vardir. bu da naci'nin kadin versiyonudur. evlilige kar$i, o donemin cosmopolitan okuyan, belgrad ormanlarinda ko$u yapan tiplerindendir.
  yani klasik bir durum var. ana karakterlerin yaninda onlarla cati$an birer yardimci oyuncu var, dantellik katiyor olaya. bu yan karakterler ayrica birbirleri ile de celi$iyor tabi filmde. hir gur cikiyor naci ile gulten arasinda. buradan hareketle de "arkada$lik" ve "flort" cati$masi irdeleniyor boylece...
  cok derin film canim.

  filmde ilginc bir olay hali saha olayi. filmde hali sahalar kadinlarin da en az erkekler kadar gittigi sosyal ortamlar olarak anlatilmi$. ciftimiz burada tani$iyor ve filmin sonunda son sahne olarak da burada hesapla$iyorlar. filmin icinde de hali saha ve cevresindeki ortamda sik sik cekimler yapilmi$.

  filmdeki bir ba$ka konu "ekonomik ozgurluk". nedir ekonomik ozgurlugu olan ki$inin olayi? evinde icki vardir, salonun ortasinda icer ve toplamaz ak$amlari. devamli bir muzik calar slowundan evin icinde. filmde habire ballantines ve jb iciliyor non stop, evde, barda, diskoda...
 • tam bir amerika iliskiler yumağı olan about last night ki kendisi cok iyi bir filmdir, türkleştirilince zaten komedi baslar. tek gecelik ilişkiler, beraber yaşama uzerine felsfeler, "3 gun aramazsa baskasıyla yatıyordur" teorileri, date kültürü birebir türkiye'ye oturtulunca sacmalik yasanir.
  ozellikle james belushi karakterini oynayan bir abi vardır, yazıklar olsun demekten baska bir sey bulunmaz.
 • ozune ihanet eden bir emrah vardir bu filmde. kizdan ayrilinca sarki soylemek yerine oturur evinde jack danielsini yudumlar. esas kizla kavusamamazliklari ilk defa kotu adam, tore, fakirlik vs yuzunden degil bir nevi anlasamamazliktandir. o yuzden emrah filmleri arasindan en maljinalidir.
 • seks kokan bi emrah filmi bol sevismeli ayrica bu filmde emrah zengindir bekar evinde yasayan dublex bi dairede oturur.siradisi emrah filmidir
 • herkesin her daim viski ictigi, anlatmakla bitmez bir yigin 80ler yesilcam efektiyle dolu filmdir. basindan sonuna kadar izlerseniz menapoza ya da ilk gordugunuz yerde emrah'a girebilirsiniz. birisi moderen bi calusma yapacaz arkhadashular demis ve yapmis. woman falan da calmis diskoda aferin. yapimda yayinda emegi gecen herkesi allah bildigi gibi yapsin.
 • emrah'in çalışmasını beğenmeyen patronuna 'çok biliyorsan kendin yap' diye çıkışarak maaşına zam aldığı filmidir. bu tür bir vazgeçilmezliğe yürüdüğüm yollarda rastlamamışımdır. helal olsundur.
 • emrah'ın en büyük keyfinin tuvalette, klozete eşofmanla oturup gazete okumak olduğunu öğrendiğimiz sanat filmi. valla !

  http://alkislarlayasiyorum.com/…cuk-emrah-tuvalette

hesabın var mı? giriş yap