şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: ilanı a$k)
  • malum sevgili adayına söylenecek güzel duygular beyanatıdır. ama karşılığında sınava kadar görüşmeyelim dendiğinde össye lanet ettiren ve söylediğinize pişman ettiren eylemdir.
  • (bkz: hoşlandım)
  • günümüzün getirdiği teknolojik imkanlar sayesinde ceşitli iletişim kanalları ile gerçekleştirilebilen eylem.
    örn. sms, gazete ilanı, billboard, email.
  • (bkz: hoslasmak)
  • söylenmesinde sakınca olmamalıdır. madem böyle bir his var ve yaşanıyor ve hissettiriliyor neden söylenmesin de... henüz bu tarz egoyu okşayıcı cümleleri her iki cins de kaldıramıyor galiba...
  • söylendiği vakit karşı tarafın egosu okadaaar yükseliyor ki görmek bile mümkün olmuyor bir de heyecanı kaybediyorsunuz ... kötü bir şeymiş galiba ...
  • karşı taraftan beklentilerinizi en aza indirmek kaydıyla yapıldığında, kıyametin kopmadığı; karşı tarafın egosu açısından ise, beklenti içerisinde olmamanızdan sebep ister egosu şişsin, ister sönsün sizin için birşeyin ifade etmeyeceği, söyleyim de kurtulayım eylemi.
  • bugün gerçekleştirdiğim eylem. evet söyledim çünkü içimde kalsın istemedim,yarın her şey için geç olabilirdi. bu şekilde düşünmeme dört gün önce arkadaşımın hayatını kaybetmesi neden oldu. eğer gerçekten bir beklentiniz varsa yaptığınız takdirde karşıdan gelen olumsuz bir tepki sizi fazlasıyla üzebilir. benim umudum yoktu zaten. hani bu çıkmış olsak rahatlayacağım düşüncesi de değildi benim için, yapacağım en minik çılgınlıkta onun da izi olsun istemekti benimkisi. hayat bizi ileride bir araya getirsin ve söyleyeyim istiyordum. ertelemekten vazgeçip söyledim.
    "fark etmiştim sanırım. ama bilirsin böyle şeylerle ilgilenmiyorum." cevabını aldım. dedim ya beklenti çok çok çok düşük olunca fazla sarsılmadım. sadece bundan sonra birlikte yapacağımız küçük bir şey bile olmayacağı düşüncesinr katlanmak zor olacak. o minik çılgınlıklar onsuz düşününce çılgınlıkmış gibi bile gelmiyor. olsun bee hayatımda ilk kez böyle bir şey yaptım, reddedilmeyi tattım, boğazım düğümlendiği halde yutkunmayı da başardım. bana bunları kattı onu kaybemiş olsam da.
    uzun lafın kısası hayat söylemek için çekindiğiniz şeylerin zamanının gelmesini beklemek için çok kısa...