şükela:  tümü | bugün
 • aslında kendiniz hemen bir mesaj atabilecekken "acaba ben dürtüklemesem aramızdaki bu flört onun çabasıyla devam eder mi?" sorusuna pasif pasif yanıt aramak. beklenen mesaj yahut mail yahut arama, her ne ise, bir türlü gerçekleşmeyince kederlere gark olmak. aranızdakinin tatlı bir flört mü yoksa cıvık bir arkadaşlık mı olduğunu düşünüp durmak.
 • mesaj atmaya cesaret edemeyen ya da mesaj atarak gururundan vereceğini düşünen bünyenin haklı davranışı. gelir mi gelmez mi artık bilinmez.
 • her koşulda insanın zamanını çalan bir olaydır..göz telefondan ayrılmaz..başka şeye odaklaşılamaz..
  iki durum söz konusudur:
  1-mesaj gelir..kişi havalara uçar.."oolum bu kız bana hasta" veya "ay şekerim o da benden hoşlanıyoooo bak mesaj attıı"diye kendi kendine havalara girer..zira karşıdaki kişi hoşlanmıyorsa daha büyük bi hayal kırıklığı beklenir bu olayların sonunda..

  2.mesaj gelmez..beklenir..beklenir..gelmez..bahane aranır..bulunur..mesaj atılır..
 • ilk dakikadan itibaren çok streslidir. daha en basindan mesaja nasil baslasam diye dusunursunuz acaba merhaba mi desem, mrb mi desem, yoksa selam ile mi baslasam gibi duzeltmelerle, yaklasik yarim saatte mesaji gondermissinizdir. bundan sonraki kisim daha bir stresli gecer helede beklenen mesaj ilk dakikalarda gelmediyse. zaten genelde bu ilk mesajlasmalarda taraflar ne gerek varsa kendilerini agirdan satmaya gayret gosterirler. o benim mesajima yarim saat sonra cevap verdi bende hemen ustune atlamiyim tarzinda garip dusunceler icindedirler. ee durum boyle olunca mesaj bekleyen kisi kendi sirasinda sik sik telefonunu kontrol eder kalbi sikisir, daralir vs. en sonunda bip bip mesaj gelmistir. buyuk br heyecanla mesaj okunur. sonra turlu turlu anlamlar yuklenmeye calisilir mesajlara.aaa super canim ile baslamis yada suna bak daha ilk mesajdan canim demis demek ki herkese boyle yapiyor gibi. kisacasi stresli olsada bir okadar guzel dakikalar yasanir gider.
 • o kişi artık sevdiceginiz, nişanlınız, eşiniz ise sol frame'de başlığını gördüğünüzde "hey gidi günler" dedirtecek durumdur.
 • uzun sure mesaj gelmezse, acaba burada çekmiyormu ya da kitlendimi telefon diye telefonu açıp kapamaya varan durum. mesaj gelirse ve birde onunda sizden hoslandığına dair ibareler varsa tadından yenmez:)
 • bu, geçmişte tanışıklığınız olan bir eylem ise:

  bugün yinelendiğinde, geçmişte yaşattıklarına paralel olarak şu an hissettiklerinizi belirleyendir.

  yani: zamanında tekrarlayan bekleyişler yaşamışsanız (telefonlarınıza cevap verilmedi, mesajlarınız okunup kapatıldıysa) bulunduğunuz bu yeni mesaj bekleme anında eskisinden daha sabırsız ve olumsuz bir kişiye dönüşmüşsünüzdür.

  her durumda elden gelen bir şey yoktur.
  dilerseniz hissettiklerinize çeşni olsun diye göksel'den sabır şarkısını dinleyebilirsiniz.
 • eğer elli kere yazıp yazıp sildiğiniz bir mesaj gönderdiyseniz, daha da çekilmez bir durumdur.
  "keşke başka bir şey yazsaydım lan" diye düşünür durursunuz, sonra dakikalar geçtikçe iyice kıl olursunuz, "imla hatası yaptım mı acaba" diye anlamsız düşüncelere bile kapılırsınız. saatler sonra yeni uyandım kusura bakma temalı bir mesaj gelir, ona da kıl olursunuz.

  fakat o kişi artık sevgiliniz olduğunda gerçekler mutlaka açığa çıkar: aslında kendisi de ne yazacağını bilememiştir, sonra çok uzun süre geçince "uyuyordum" diye sallamıştır, yanındaki arkadaşıyla durum değerlendirmesi yapmıştır, vs...

  yani bazen stresli olsa da hayırlı bir bekleyiştir...
 • gençlikte çok sinir bozucu bir durumdur. zamanla beklememeyi anlar insan sinirleri bozulmaz sadece mesaj gelince sevinmeyi öğrenir.