şükela:  tümü | bugün
 • o güzelim saçlarına, pamuk ellerine, muhteşem gülüşüne taptığınız melek kişiden, o veya bu şekilde artık eskisi gibi hoşlanmama durumu. aslında bir nevi tanıdıkça, kişinin daha önce kafasında yarattığı kişi olmamasını anlaması ile hoşlanmanın bitmesidir bu. bir zamanlar kıpır kıpır eden kalp artık zordan atmaktadır onu görünce. neden yarattığım kişi onun bedeninde değil ki diye düşünür yolunuza devam edersiniz.
 • sevilen kisiden sogumaktan daha kolay olan aktivite.
 • ilginize gosterdigi karsiliksizlik, umursamaz tavirlari, her an elinin altindaymissinizcasina sizin ilgi ve sevginizi garantiye aldigini dusunup havalara girmesi, "kacan kovalanir" psikolojisine burunmesi hoslanilan kisiden sogutur insani.
 • hoşlandığın kişinin senden de hoşlandığını anladığın an!!!!

  garip ama bende öyle bir etki yaratmışlığı var
 • siz ondan sadece hoşlanıyor, fakat kendinize açık kapı bırakmışken, henüz tanışalı birkaç ay geçmemiş kişinin sizi saplantı haline getirdiğini, bir lafınızla havaya uçup, ilgi göstermediğiniz zaman yıkıldığını fark etmek.
  gerçi bunun daha paranoyavari versiyonları da olabilir, hoşlanılan kişinin aslında cidden psikolojik sorunlu bir stalker olması gibi. allah korusun.
 • tatağını ağzına götürüp çiğnediği görülünce gerçekleşmemesi için anca ferhatın şirini olunması gereken değişimdir.
 • hoşlantıyı ''aşk'' olarak ele alıp hoşlanma sürecini ''1-2 sene'' gibi uzun bir vadeye yayarsak, er kişi için son derece hayırlı olan bir durum, bir vazgeçiştir. aslında tam olarak vazgeçmek de değil çünkü önünüze 1762 tane geçerli sebep de koysanız bilinçli olarak onu sevmekten vazgeçemediniz.

  2 örnekle destekleyelim fikrimizi;

  lise son bitmiştir, aşık olunan kızla okulun bitmesine 3-4 ay kala iyice yakınlık kurulmuş, geçirdiği trafik kazası sonrası hergün hastanede ziyaret edilerek samimiyet arttırılmıştır. akılda o kızla ilgili en ufak bir fikir bile yokken birden yürek bir değişik atmaya başlamıştır. öss sınavının ardından geceleri sabahlara kadar msn'de sonu gelmez muhabbetler edilmiş, kıza iyice bağlanılmıştır. sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından yine bir gece msn'de çevrimiçi olduğu görülünce keyifli bir sohbet için hazırlık yapılırken karşı taraftan yurt dışına okumaya gitme düşüncesi öğrenilir ve kişinin kurduğu hayal dünyası yerle bir olur. yurt dışına gitmeden 1-2 kez görüşülür, akşam yemeği yenir ve o anlarda aşık olunduğundan emin olunur artık. gideceği günün öncesinde de görüşme ayarlanır, hem de hiç de özel olmayan bir mekanda: alışveriş merkezi. o gitmeden ona içindekileri söylemeye karar verilmiştir, saat durmaz, ilerler ve hoparlördeki kadından alışveriş merkezinin saat 22 itibari ile kapanacağı bilgisi hatırlatılır, dakikalar akar akar. o anda insanın içinde kendisi ile verdiği kısa bir mücadele sonrası her şey anlatılır. kız tarafı da gözlerindeki yaşlarla bu işin olmayacağını söyler... burası aklımızda dursun biz ileriye saralım.

  2 sene sonraya gidelim. er kişi üniversite için tek başına kaldığı evin duvarlarını onun resimleriyle süslemiştir. fakat karşı taraftan ne görmektedir? anlatalım: yazları istanbul'a gelişi öncesi yine msn'den konuşulur, vize başvurusu yapıldığı ve cevap beklendiği öğrenilir. kızdan geldiği günün haber verilmesi istenmiş olsa da 1 hafta - 10 gün gibi bir süre hiç msn'de karşılaşılmaz. meğer kızımız gelmiş de haber vermemiş, böylelikle ilk parça kopar fakat kızın geldiği andan itibaren aile, akraba ziyaretlerinde bulunması sebebi ile görmezden gelinir. 20 günlük kısa tatilinin bitmesinin ardından okuluna geri döneceği zaman da gitmeden en azından haber verilmesi istenir fakat aynı senaryo yeniden oynanır. kıza mesaj atılır, iletilmez; mesaj atılır, iletilmez. sonradan insanın aklına gelir ki türkiye'ye geldiğinde kullandığı hattın kapalı olması, okulu için türkiye'den ayrıldığını göstermektedir. haber vermeden gitmesi ise ikinci parçayı koparmıştır. o an tüm bunların boşa yaşandığını, onu hala unutamamasının salaklık olduğunu düşünür erkek kişisi, işte aşık olunan kızdan soğumak aslında bu kadar kolaydır.

  diğer örneğimizi gösterelim; er kişisi 1. örnekteki kızı düşünmekten kurtulmuş ve 2 senelik işkence hayatına son vermiştir. o zamandan beri kalbi ilk kez birisi için farklı şekilde çarpar. yine uzun bir görüşmüşlük, yaşanmışlık süresini geçiyorum ve düne geliyorum: bayram tatilinde görüşülememiş ve dün akşam için sözlenilmiştir. akşam eve misafir geleceği fakat gelmezse görüşülebileceği kız tarafından söylenmiştir. akşam tekrar son durum sorulunca evde misafir beklediği söylenmiştir, dolayısı ile görüşme de askıya alınmıştır. fakat gece lanet olası facebook'da görülen hoşlanılan kızın bir arkadaşının status'u: x(x hoşlanılan kız oluyor) ile ortaköy mado keyfi (4 hours ago) tam da evde misafir beklenilen zamana tekabül ediyor bu 4 hours ago kısmı.

  sonuç boşa kürek çektiğinin göstergesi, çabalamanın aslında hiçbir şeyi değiştirmeyeceği gerçeği.

  edit: 2. örnek benim yanlış anlamammış. zaten soğuyamadım ondan.
 • durum ve şartlar ne olursa olsun hoşlanma sürecinin başladığı andan sonra en fazla 1 ay sonra ortaya çıkan durum
 • hoşlandığınız kişinin sizin duygularınıza karşılık verdiğini fark ettiğiniz anda da soğuma baş gösterebilir. tabi bunun için manyak bir ruh halinde olmanız da gerekli.
 • normaldir, olabilir. hoşlanılan kişiyle daha yakın olunduğunda, aslında o kişinin hayalinizdeki kişi olmadığını anlarsınız. o saniyeden itibaren bir çizgi çekebilirsiniz hayatınıza çünkü ne kadar çalışırsanız çalışın kendinize anlatamazsınız aksini. bir süre sonra yenik düşersiniz, ya terk edersiniz ya da terk edilirsiniz. sonra mı? aylar sonra, belki yıllar sonra bir şekilde tekrar karşılaşılırsınız. hatta evlenip ayrılmıştır eski sevgiliniz. mesajlaşırsınız eski günlerdeki gibi. eskiden gittiğiniz yerlere gidip, aynı içeceklerden içer, geçmişte yaşadıklarınızdan bahsedersiniz. farklı duygular yaşarsınız o anda ve herşeye yeniden başlamak kulağa hoş gelir ilk anlarda. çok geçmeden anlarsınız ki bunlar sizi mutlu etmiyor, heyecanlandırmıyor. eksik olan şeyin heyecan olduğunu anlayıp, uzaklaşmaya başlarsınız. çünkü eksik olan heyecansa eğer başlamadan bitmiş demektir yaşanacaklar.