şükela:  tümü | bugün
  • facebook'un etkisiyle son zamanlarda yaygınlaşmış, elem verici bir olay. nereden üye oldum bilmem ki.
  • direkt olarak soğuma nedenidir.
  • hoşlanılan kişiyi elde etmek için "aslında xler de türkmüş" şeklinde bir argüman kullanmak yeterlidir.

x değişkendir, istenen bir millet, hatta uzaylılar bile kullanılabilir. tercih meselesi.
  • daha da kötüsü için;

(bkz: senden hoşlanan kişinin faşist çıkması)

2008 yılının yazında ankaralı, muhafazakar, milliyetçi, kolej bebesi bir basketbolcuyla tanışmıştım hatta o sıralar enes kanter'in takım arkadaşıydı. * bu çocuk bana kendisini fazla kaptırdıktan sonra ailemin ermeni asıllı olduğunu öğrendi ve birden soğudu. elemanın yaş 16, bana ''ermeni olmasaydın seninle evlenirdim'' gibi bir cümle kurdu. kavga edip siktiri çektim haliyle. bazen kendime soruyorum neden tüm denyolar özellikle beni bulur?

(bkz: bu da böyle bir anımdır)
  • iğrençtir, insanın midesini kaldırır, büyük ihtimal çirkindir zaten niye hoşlanıyorsunuz ki, hayır içi de güzel olamaz, faşist sonuçta.
  • süpriz değildir.bu türü on metre öteden belli eden bazı özellikler vardır.genelde takım elbise giyerler veya hocalar ve memurlar dışında takım elbise giyen kişilerin etraflarında dolaşırlar sonra kantinde falan bunların masaları olur.isimlerinden ve bıyıklarından da kolaylıkla tanınabilir.bunları göre göre hala hoşlanıyorsan senin de içinde biraz asenalık var demektir.