• akıllara freud'un şu sözünü getiren durum;

"bir insan bir yere bakıyorsa, orada ilgilendiği bir şey vardır. bir insan bir yere hiç bakmıyorsa, orada ilgilendiği bir şey kesinlikle vardır."
  • 2 hafta sonra kızın sizi yeni sevgilisi ile tanıştırmasıyla da sonuçlanabilir bir eylem. papaz her gün pilav yemez.
  • gormezden gelmek zorunda hissediyorsaniz, onun ilgisini cekmek icin deliriyorsunuz demektir. kendine ozgu bir savunma yontemidir bu.
    bazi insanlar herkese sicak davranirken o bir kisiye bir turlu yaklasamaz, yaklasirlarsa da mutlaka onu igneler, onunla atisirlar. bu bir flort seklidir.
    her ne kadar ilkokul sonrasi gozlemlenince insani guldurse de, budur. sevilen kisinin, ilgi duyulan kisinin ilgisini cekip, ona muzipce top atip, ismini soylemektir. kosturup yakar top demesini mi yoksa topu kapip size firlatmasini mi tercih edersiniz, bu degisir. guzel olani havada topu yakalayip hemen ardindan isminizle birlikte savurmasidir herhalde.
    iki tarafin da keskin zekali olmasi gerekir elbette.

burada kastedilen hic konusmamak manasinda gormezden gelmekse eger, olay aska donusmustur bile. bu artik hoslanmak olamaz. kizardiginizi gormesin diye baska yone bakarsiniz, onun yaninda kekelememek icin konusmazsiniz, koridorda yaninizdan gecerse, koseyi doner donmez aglarsiniz.. isiniz zordur, cok zor. kutsal bir askin dogmasini beklediginiz icin bir seyi itiraf da edemezsiniz. sirf sizin onu sevdiginizi bildigi icin sizi sevmesini istemezsiniz.
  • sana ekstra ilgi gostermek istemiyorum. ilgimin fazlasindan ben bile korkuyorum cunki. pesindeki onca milletin icerisinden birisi olmak yerine, zamana birakiyorum kendimi. belki duzelirim simdi bosu bosuna yavsak muamelesi gormeyeyim diye. hem belki ilgilenmiyorsun, ya da ilgileniyorsun da bunu gormek istiyorsun. ama o zaman da o hep bunaldigin topluluk icerisinde yer alacagim bunu unutuyorsun. bekleyelim gorelim, cok da matah degilsin, cok da matah degilim, izninle simdilik seni gormezden geliyorum cunki bu yukarida soylediklerimi kendime yedirmeye calisiyorum.
  • "telefonu cepten çıkar, tuş kilitini bi aç bi kapa bi aç bi kapa bi aç bi kapa"

100 % çalışıyor.
  • emin olmamakla birlikte dostoyevski şahane özetlemiş bu hali:
    "gözleri sürekli gözlerindeyse sana olan merakındandır; ama gözlerini senden kaçırıyorsa, o gözlerde sana ait bir şeyler vardır."
  • genellikle yapılan ve yaptığının da saçma olunduğunun bilindiği halde yapılmaya devam edilen davranışlar bütünü.
  • "eğer benden hoşlanıyorsa veya hoşlanırsa zaten o bana gelir" gibi bir inanışın ürünü olan tavır. gerizekalı madem buna inanıyosun ve seviyosun o vakit sen yap bişey de varsayımını kendine kanıtla di mi. spastiklik parayla mı.
  • daha kapıdan girdiği an ilk onu gördü.
    istemdışı gülümsemesi kapladı yüzünü. hızlı adımlarla yürümeye başladı. asansöre geldi ve adamın arkasından geldiğini bilmiyormuş veya sanki tüm gün boyunca onu göreceği anı beklememiş gibi kapat tuşuna bastı.
    ve açılmaması için basılı tuttu.

çünkü onsuz olmak o kadar yakınında durup ne yapacağını bilmemekten kolaydı.
  • genellikle çekingenlik sebebiyle yapılan eylem. art niyet aramamak lazım.
hesabın var mı? giriş yap