• genellikle yapılan ve yaptığının da saçma olunduğunun bilindiği halde yapılmaya devam edilen davranışlar bütünü.
  • genellikle çekingenlik sebebiyle yapılan eylem. art niyet aramamak lazım.
  • görmezden gelmekten daha çok gözgöze gelince kızarmaktan korkmak olarak vuku bulan trajikomik insan davranışı.
  • hoşlanılan kişinin zorla sizi göre geldirtmesiyle sonuçlanabilen hadise
  • gormezden gelmek zorunda hissediyorsaniz, onun ilgisini cekmek icin deliriyorsunuz demektir. kendine ozgu bir savunma yontemidir bu.
    bazi insanlar herkese sicak davranirken o bir kisiye bir turlu yaklasamaz, yaklasirlarsa da mutlaka onu igneler, onunla atisirlar. bu bir flort seklidir.
    her ne kadar ilkokul sonrasi gozlemlenince insani guldurse de, budur. sevilen kisinin, ilgi duyulan kisinin ilgisini cekip, ona muzipce top atip, ismini soylemektir. kosturup yakar top demesini mi yoksa topu kapip size firlatmasini mi tercih edersiniz, bu degisir. guzel olani havada topu yakalayip hemen ardindan isminizle birlikte savurmasidir herhalde.
    iki tarafin da keskin zekali olmasi gerekir elbette.

burada kastedilen hic konusmamak manasinda gormezden gelmekse eger, olay aska donusmustur bile. bu artik hoslanmak olamaz. kizardiginizi gormesin diye baska yone bakarsiniz, onun yaninda kekelememek icin konusmazsiniz, koridorda yaninizdan gecerse, koseyi doner donmez aglarsiniz.. isiniz zordur, cok zor. kutsal bir askin dogmasini beklediginiz icin bir seyi itiraf da edemezsiniz. sirf sizin onu sevdiginizi bildigi icin sizi sevmesini istemezsiniz.
  • sana ekstra ilgi gostermek istemiyorum. ilgimin fazlasindan ben bile korkuyorum cunki. pesindeki onca milletin icerisinden birisi olmak yerine, zamana birakiyorum kendimi. belki duzelirim simdi bosu bosuna yavsak muamelesi gormeyeyim diye. hem belki ilgilenmiyorsun, ya da ilgileniyorsun da bunu gormek istiyorsun. ama o zaman da o hep bunaldigin topluluk icerisinde yer alacagim bunu unutuyorsun. bekleyelim gorelim, cok da matah degilsin, cok da matah degilim, izninle simdilik seni gormezden geliyorum cunki bu yukarida soylediklerimi kendime yedirmeye calisiyorum.
  • şemsiye siparişi vermektir. ama ileride bu şemsiyeyi yağmurdan korunmak için kullanamayacaksınızdır o ayrı. çünkü girdiği yerde açılmayacaktır.
  • "abort retry ignore fail" seçeneklerinden en az acı vereni ve en akla yatkın olanı seçmek.
  • the village'da ivy walker'ın dediği gibidir: "sometimes we don't do things we want to do, so that others won't know we want to do them."
hesabın var mı? giriş yap