• hoşlanılan kız, çıkma teklifi, yazarların çoğu 12 yaşında sanırım diye düşündüğüm günlerde karşıma ne zaman çıkacak diye beklediğim kavram; reddedilmek. reddedilen erkek ve psikolojisi derin kavramlardır, reddedilmeyi göze almak, bu riski almaya değip değmemesi...
    yanlış bi kavramdır babayı almak, baba alınmaz deneyim kazanılır, ileride gerekli olacak bir durumdur. işbaşvurusu sonucu eve gelen "şu anda kadrolarımız dolu" mektubundan bi farkı da yoktur. yaşanması gerekir ki sağlam olabilesiniz hayatın ilerleyen evrelerinde.
  • alınan babaların daha sonra bize tecrübe , özgüven ve karizma olarak geri dönebileceği (!) de bilinmelidir. hoşlanılan kızla alınacak baba arasındaki ilişki de gözardı edilmemelidir. ilerleyen zamanlarda reddeden hatunun size yanaşması durumunda babanın ona iade edilmesi de erkişiyi zevkten dört köşe eden bir hadisedir ki birçok erkek gerçekleştiremese de bunu içten içe ister...
  • en azından kafadaki soru işaretlerini bitirecek bir eylemdir. öyle olması amaçlanmaktadır. işin olabilecek en kötü yanı reddedilmeyi göze alarak açıldığınız zaman da karşı tarafın reddetmemesi ama yine de babayı almış olmanızdır. bir sürüncemede bırakma, bir mutlu sona erdirmeme tavrı güden kişi ne yaptığını muhtemelen bilmemektedir. kabul etse, cesaretini toplayıp da kendisine açılan insanı dünyanın en mutlu organizması yapacaktır. reddetse zaten olay çözülecek, başka ufuklara yelken açabilecek olan erkeğe aganta burina burinata deme şansı verecektir. ama hayır, kızımız kesin bir yanıt vermeyecektir. belki de aklından çocuğun kalbini kırmamak, haleti ruhiyesini yerle yeksan etmemek geçmektedir, iyilik yapmaktadır. kesin bir red yanıtı almamış olan er kişi salak salak "n'olduki şimdi", "ne dedi şimdi anlamadım ama ben" şeklinde düşünce balonlarıyla ortada gezmekte, fal baktıra baktıra kafein bağımlısı olma yolunda ilerlemektedir. * * *
  • insanlik halidir. nihayetinde insan olduğumuzu varsayarsak mallığına doymamak konusunda kıdem yapmışlar kadar mallıkla ilgisi olmadığını düşünenler bile alabilirler onu. nacizane tavsiyemiz için bir zahmet;

(bkz: önüne dön)
  • "-bak necla senden hoslaniyorum ama babanla sevismek istiyorum." gibi? bilemedim...
  • neresinden bakılsa kötü bir deneyim. tecrübe oldu, niyetini öğrendim gibi avunmaların hepsi yalan. bu duruma düşmemek için önce türlü yollarla kızın niyetini anlamaya çalışmak, riski minimuma indirmek gerek. (bkz: istihbarat).
  • ortaokuldayken voleybol sahasının yanında gerçekleştirildiğinde, file direğinin tekmelenmesi suretiyle noktalanan dağılma süreci.
hesabın var mı? giriş yap