şükela:  tümü | bugün
  • sonda söyleyeceğimi başta söyleyelim, bizde kankanın hoşlandığı, çıktığı, çıkıp ayrıldığı kıza yenge muamelesi çekmek farzdır. eğer bu raconu çiğnersen, kankanın baktığı, dokunduğu, teklif ettiği, çıktığı kıza kankanın ardından sen de bakarsan ya o kankanı silecek ortamı terk edeceksin ya da kızı silecek konuyu hiç açmayacaksın.

    hal böyle iken sizin çok hoşlandığınız, beğendiğiniz ha bugün ha yarın konuşurum dediğiniz kıza sizden resmen saat farkıyla teklifte bulunan ya da ondan hoşlandığını kanka grubu içerisinde dillendiren kanka sevdiceğinizi murdar eden kankadır. oysa hiç şansı yoktur, sadece kızı görmüş, hoşlanmış ve şansının denemek istemiştir. sizin aylardır hazırlandığınız o kutsal anı bir anlık kararla yaşamış başarısız olmuştur ama kızı da murdar etmiştir bir kere.

    bu andan sonra yapacağınız her hareket kankanızın artığına bakmakla eşdeğer olacaktır. “ben aylardır bu kıza hastayım olm” nidalarınız hoş bir seda olarak kalır bu gök kubbede. bir anlık gecikmeniz, bir anlık gafletiniz, hoşlandığınızı açıklamaktaki ufacık bir gecikme hayallerinizin kızını alıp götürmüştür. seviyorsan git konuş abi benceler bir işe yaramaz bundan sonra. o kız kankanızın hoşlandığı kız olarak tarih sayfasındaki yerini alır ve adı ister emel olsun ister merve artık "kankanızın eski dalgasıdır".

    ne yapıyoruz? beklemiyoruz, geç kalmıyoruz. etrafımız hoşlandığımız kızı murdar etmek için bekleyen kankalarla dolu aman dikkat!
  • (bkz: murdarer)
  • cesaretini toplamış açılmış ve o kızı haketmiş kankadır. öteki ise: böyle bir durumda kızın murdar olduğunu düşündüğü için o kızı zerre haketmeyen ve zaten uzak durması gereken zerzevattır.
  • teklif ederek değil de , kızın bütün kötü özelliklerini sırasıyla söyleyip , kişiye 'ben bunla napıcam ,hakkaten leş gibi kız ki lan' da dedirtebilir .