şükela:  tümü | bugün
  • güzelliğin göreceli bir kavram olduğunu düşünürsek, ihtimaller dahilinde olan bir durum...
  • hoşlanmanın bitmesine mütakiben anlayacağınız durumdur, telaşa vermeyin ortalığı.
  • beyninizin size bir kez daha ihanet ettiğini anladığınız anlardan biridir. kusmaya kadar gidebilir vahim bir durum.
  • farkına varıldığında kişinin ''allah benim belamı versin'' fikrine kapılmasını sağlayan durum.

hele bir de bir şekilde hoşlanılan kıza açılınmış, bu lüzumsuz hoşlantının karşılığının da var olduğu cevabı alınmışsa. ilişki dediğimiz zirzop süreç başlamış ve ardından farkedildiyse aman aman.
  • kıza yaklaşmayla oluşan his. uzaktan kesersin hoş bi kız gibi görünür, yaklaşırsın evrim geçirir sanki.
  • herkestir lan bu. günlük hayatta hatta hayatımızın genelinde hoş bir bayan ile karşılaşma ihtimalimiz gerçekten düşük bir ihtimaldir. ama nedense her kız bir erkek tarafından hoş bulunur ve evlenilir. düz mantık ile düşünürsek herkes mecburiyetten hoşlanır aslında hoşlandığı kişi hoş degildir. veya böyle birşey kimse tam olarak bilmiyor. az hoş da olabilir.
  • bu yargı aklıma hasan hüseyin korkmazgil'in "sabah güneşi" şiirinden şu dizeleri aklıma getirdi:

kara baktım gürleşti
    çaya baktım selleşti
    kara kuru bir kızdı
    ben sevdim güzelleşti
  • "gönül kimi severse dünya güzeli odur" sözünü akıllara getiren durumdur.
  • tam olarak, o da sizden hoşlanmaya başladığında vuku bulan durum.
    değil mi ama allah aşkına söyle?*
  • katıldığım önerme. böyle başlıkları görünce insan bir düşünme ihtiyacı duyuyor. ve işin işinden çıkamıyor desem. ama düşünceler taa ki sabah görünceye kadar...