şükela:  tümü | bugün
  • dehşet bir hadise. bugün ders bitiminde hocanın yanına gittim bir şey sormak için, o da ordaydı. ufaktan gülümsedim, o da gülümseyerek karşılık verdi. ben de mutluluktan sarhoş oldum. şimdi düğün davetiyesi bastırmaya gidiyorum. oha beybiler ohaa üfff bee
  • o bir tek gülüş için bakmam gözümün yaşına çöllerde mecnun olurum, kerem, ferhat olurum vazgeçmem yolundan...

o gülümseme bir çiçeğin suya duyduğu ihtiyaç gibiyse, buradan fizan'a gider gelirsin...
  • - "o'na 'apo ile doğan tek kale maç yapsınlar, altıda devre on ikide biter, işi kansız bağlarız, trilyonlar ile memleket evlatları da bize kalır,' dediğimde gülümsemiş, fakat o gülümserken, kendimi kısa pantolonlu ve paça arasından bülbülüm görünüyormuş gibi hissetmiştim."
    (bkz: fakat müzeyyen bu derin bir tutku)
  • bir defa başımdan şöyle bir olay geçmişti;
    hoşlandığım kız bir kafede oturmuş ben ise oradan geçiyordum. kız beni görünce gülümsemeye başladı. ben de gülümsedim. sonra önümde yürüyen kız gitti hoşlandığım kıza sarıldı, öpüşüp oturdular. ben ise çaktırmadan yürümeye devam ettim.
  • hem ağlatır hem güldürür, hiçbir zaman tadına doyasıya varılmaz. yakın gelecekte bir ışık gibidir, umudunu arttırır.