şükela:  tümü | bugün soru sor
 • dünyanın en iğrenç günüdür bu..

  öyle amaçsız amaçsız dolanırsın okul bahçesinde..
  sabah ince ince taradığın saçlarına, eşşek gibi abandığın çakma hugo boss parfüme, düzgün olsun diye annene 3 kez çözüp yeniden bağlattırdığın kravata yanarsın..

  --- spoiler ---
  bu arada uluslararası çakma parfüm standartlarına göre "eşşek gibi abanmak" 5 ila 6 fıss arasına tekabül eder
  --- spoiler ---

  *ilk iki ders biyoloji..zaten kız olsa da olmasa da bu derste salya akıta akıta uyuduğun için çok hissetmezsin onun yokluğunu..

  *üç dört matematik..işte ilk bu derste onun yokluğunu derinden hissedersin..o güne kadar kıza hava yapmak için hocanın tahtaya yazdığı soruları en kısa sürede çözmeye ve tahtaya kalkmaya kasarken o gün hiçbir soruyu çözesin gelmez, mal mal oturursun..

  --- spoiler ---
  bu arada hocanın yazdığı soruyu en kısa zamanda çözmenin hilesi soru daha yazılırken çözüme başlayıp soruyu deftere en son geçirmektir..
  --- spoiler ---

  *öğle arası..o güne kadar öğle arası maçlarında attığın her spekteküler golden sonra kızların oturduğu banklara doğru kesik atıp "acaba gördü mü lan attığım golü? inşallah görmüştür olm bi daha siksen atamam böyle güzel gol.." diye düşünürken, o gün ise ne gol atmak gelir içinden, ne de artistik bir hareket yapıp rakibi oyundan düşürmek..
  tam tersine defansına yardıma gelirsin, takım için oynarsın o gün, garanti paslar yapar oyunun temposunu falan düşürürsün gereksiz yere terlememek için..

  *beşinci altıncı ders ingilizce..bilgisayar oyunları sayesinde ingilizcen sınıftaki diğer öğrencilere göre çok daha ileri seviyede olduğu için hocanın en gözde öğrencilerinden birisindir..

  --- spoiler ---
  go..go..go..fire in the hole..affirmative..reinforcements have arrived..fuck you lamer..for defendin ya honour!..give me some wood please..
  --- spoiler ---

  ama o gün bırak ingilizceyi, kendi ana dilini kullanmak bile içinden gelmez..genelde mimiklerini kullanırsın iletişim kurmak için..kafa sallar, "hı hı" der geçersin her söylenilene..

  yoktur işte o!
  her derste onlarca kesik attığın, gözgöze gelmeye kastığın kızın sırası boştur şimdi..
  neden gelmedi bu kız?
  hasta mı acaba?
  yoksa başka bir okula mı gidecek artık!!?!!
  bu bitmek bilmeyen şüpheden kurtulmak için sıra arkadaşı olan kızın yanına gidersin..

  -selam aysu naber?
  -iyi..?!? (bu çocuk niye selam verdi şimdi bana?)
  -ne güzel tek başına oturuyosun bugün, rahat oluyo di mi baya ehe?:) (afferim lan zekice, böyle devam..)
  -ee..evet..yani..?!?
  -tabi dilek gelmedii için tek oturuyosun..rahatsın..dilek yok ya..üşütmüş falandır zaten dilek..yoksa niye gelmesin ki? başka okula gidecek hali yok ya ahahahaha..yarın tek oturamassın ki..dilek iyileşir çünkü..di mi?:))
  -nasıl?!? (what the fuck?!?)
  -hastadır yani heralde, kış sonuçta, hem niye başka okula gitsin ki..dönemin ortasında gidemez ki hem hehe..almaz ki onu hiçbir okul..almaz ki..ühü..
  -ne başka okula gitmesi ya ne diyosun ya offffff!! doktora gitmiş dilek bugün, yarın gelicek okula!..
  -heh..banane canım..alla alla..tek oturuyosun diye şeettim ben..rahat oluyodur diye şeettim..**saççek**
  -ahh..ne saçımı çekiyosun beee..
  -bok..
 • artik ogle tenefusu falan bitmistir, gunun yarisi resmen gecip gitmistir, senin gozun hala kapidadir, belki o kapidan giriverir, belki gunun geri kalanina bi anlam katar diye... daha hic geldigini gormedim...
 • hele de kişinin o gün okula gidesi yokmuş da sırf kızı görme düşüncesiyle okula gitmişse o gün geçmek bilmez.
 • o gün daha çok aşk şiiri yazmanıza sebebiyet verir. ya da ertesi gün okula gelince mutlu olabileceği bir sürpriz planlamakla geçer gününüz. ne yapsam da mutlu olsa? dersiniz.

  ayrıca

  (bkz: hayran olunan kişinin boş sınıfa kaçıp osurması)
  (bkz: based on a true story)
 • hakikaten okul değiştirmiş olduğu versiyonu da vardır ki insanı kahırlardan kahırlara sürükler. yeni dönem başlamıştır, 3 aylık aranın da verdiği özlem ve gazla okula gittiğiniz andan itibaren beklersiniz, her gelen serviste, kapıdan giren her kişide kalbiniz güm güm atar, ama gelenler hep başkasıdır. içinizden bir ses "ulan ya gittiyse" diye başınızın etini yerken, umut fakirin ekmeğidir misali son umudunuzu da kaybetmezsiniz bir türlü. "yok lan nereye gidecek, olur mu öyle şey" diye kendinizi teselli eder durursunuz. tören başlar, hala yoktur. "tören falan beklemeyeyim" diye gelmemiştir der kendinizi sakinleştirmeye çalışırsınız, fakat endişeniz gitgide artmaktadır. tören biter sınıflara geçilir, sizin gözünüz hala dışarıdadır, bekle bekle bekle hala yok. ilk ders biter yok, ikinci ders başlar yok. öğle arasına kadar gözünüz kapıda beklersiniz. öğle arasında artık kötü haber gelir nihayet, yeterli puanı alamamıştır, ama birkaç arkadaşıyla birlikte kocaeli fen lisesi'ni kazandığı için depremzede gibi naklini ankara fen'e aldırmış, böylece fen lisesini kazanmış olmuştur ve direk atlamıştır (depremzade demiştik biz bu arkadaşlara). sene 1999'dur ve çük gibi kalmışsınızdır, aradan birkaç sene geçtikten sonra itiraf edeceği gibi en yakın arkadaşınız da sizle aynı duyguları paylaşmıştır fakat birbirinizden haberiniz yoktur.

  aradan 5 sene geçer o gün deliler gibi beklediğiniz, gelmeyince üzüntüden kahrolduğunuz kızı görürsünüz ve "ulan bunun için mi bu kadar üzülmüşüm" der geçersiniz. o da sizi tanımamış ya da tanımazdan gelmiştir zaten.

  edit: bende mi bi cenabetlik var yoksa çok mu boktan yazıyorum anlamadım ama entry girdiğim bütün başlıklarda benim entry'mden sonra entry'ler cart diye kesiliyor. hayır yani adam açmış fıstık gibi başlığı, emeğine yazık.
  (bkz: bi girdirin be)
 • *
  yaş ilerleyip, iş sahibi olduktan sonra hoşlanılan kızın işe gelmediği güne dönüşen versiyonu da vardır ki aman diyeyim. o yaşa geldiniz hala platonik mi takılıyorsunuz? yapmayın etmeyin evde kalacaksınız valla. nerden mi biliyorum?

  (bkz: ben bi bok yedim)

  edit: yok yok kesin bende bi bokluk var.

  edit2: aşağıdaki entryleri görüp "ne diyo lan bu?" diyebilirsiniz, demeyin. eskiden buralar bööööyle textbox idi.
 • sebep o gunu benimle beraber gecirmekse sayet; gel keyfim gel...
 • her türlü denyoluğun özgürce yapılabildiği gündür. insanın kendisi olduğu gündür.
 • okula gitmenin tek nedeni o kızsa, onun için uyandıysan sadece, yataktan çııkmak için tek nedenin o idiyse boktan bir gündür. neyse canım sana kız mı yok? (oha hemen sattı) başka hatuna yazarsın o gün.
 • "yarın kesin konuşucam sinemle. adam gibi açılıcam kabul etmezse etmez nedir yani, içim rahat olur en azından"

  gibi düşüncelerin ertesi günü gözler fellik fellik sinemi arar koridorlarda, kantinde. hatun kişinin olduğu sınıfın önünden geçilir defalarca, boyun periskop olmuştur.. "tuvalettedir az sonra gelir heralde" balonları kafada, kelimeler dil ucunda sinem aranır.

  - gelmedi olum sinem bugün ne geziyosun kedi gibi sınıfın önünde ehehehe.
  "ebeni skeyim oğuzhan. bağıra bağıra ne söylüyosun milletin içinde."

  evet pısırık aşıklığın temelleri atılır. 2 yıl daha sineme "yazılın nasıl geçti" diye sorulur, ilerleme kaydedilmez.

  yalnız o gün okula gelse kesin konuşurdum.