şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bu insan dengesiz olarak adlandirilabilecegi gibi kararsizlik, utangaclik gibi ozelliklerinden dolayi da bu kategoriye dusmus olabilir. siz o kisiden hoslaniyorsaniz ne yapacaginizi sasirirsiniz. gurur yapan tarzda biriyseniz reddedilme korkusundan adim atmazsiniz. flort etmeyi seven biri de olabilir bu kisi. an gelir flortun bokunu cikarir, an gelir daha once flort eden sanki o degilmis gibi soguk davranir. anlamak zordur vesselam.
  • çok gıcık bir durumdur. belirsizlikler yüzünden bir ilişkiyi henüz başlamadan bitirebilir.
  • muhtemelen hoşlanmıyordur. boşuna kendinizi kandırıp zaman kaybetmeyin.
  • kafası karışıktır. ne istediğini kendisi de bilmiyor olabilir.

(bkz: olamaz mı olabilir)
  • hislerinden ve sizden emin olması için en fazla bir ay verilmesi gereken insandır.

fazlası seni de bayar beni de.
  • sütten ağzı yanmıştır yoğurdu üfleye üfleye ve çaktırmadan yemeye çalışıyordur. uzun bi süre daha anlaşılmayacak çünkü o da bilmiyor henüz hoşlanıp hoşlanmadığını. bi tanıyalım bakalım. azcık sabredin lan siz de sözlük ahalisi.
  • çok hoşlandığı, begendiği eteği pazarlıkla eli kuvvetli olsun diye "çaktırmama" gayretinde olsn insandır.

var ama boyle bi gercek, kabul et
  • yaklaşık 2 ay öncesine kadar konuştuğum insandı kendisi.

eski usül; konuştuğum çocuk.

6 ay kadar konuştuk sanırım.
    6 ay olduğunu ve hala bir halt olmadığını, daha da olmayacağını kabul etmemle birlikte "benimle sadece arkadaş olarak kalacak olan insan" kategorisine geçti.

bir insan sizi seviyorsa, sizden hoşlanıyorsa; mutlaka söylerdi.

istediğiniz kadar bahaneniz olsun; ama bana şunu dedi, ama bana bunu yaptı gibi...

seven insan söyler. nokta.

ha ben niye söylemedim. soru işareti.

edit: evet. ben niye söylemiyorum?..
    efendim şimdi günümüz erkeklerinin çoğu nasıldır, hepimizin malumu az çok.
    şimdi ben az biraz tanıştığım konuştuğum erkeklerin tümüne kalkıp onu sevdiğimi söylesem %80 oranında olumlu tepki alacağımı tahmin ediyorum. ben angelina'yım, jolie'yim, adriana'yım, lima'yım demiyorum. erkekler diyorum...

hadi ben gittim de söyledim. ve oldu da olumlu bir dönüş oldu.
    ben hayatım boyunca sorgulamayacak mıyım kendimi?
    bu adamın önüne pişmiş armut verildiği için mi oldu bütün bunlar?
    ya ben çıkıp sevdiğimi söyleyene kadar o bana karşı hiçbir şey hissetmemişse gerçekten de?
    böyle sorular sormayacak mıyım?

ben ve o "takılmalık" birini arasaydık çoktan olup bitmişti zaten.
    emin olamayışlarımızın derin sebepleri vardır anlatamayacağımız.
    3 yıllık tanışıklığımız boyunca gelişen her hadiseyi anlatmam lazım ki beni anlayasın.
    bırakın da intihar ediyorsak bile huzurlu ölelim.
    biraz huzur.
  • belki de duygusal bir insan değildir. duygu vs mantık ikileminde biraz daha mantığa yakın olan insandır. sadece hoşlanıp hoşlanmadığını değil diğer duygularını da belli edemeyen insandır. sevinir kimse anlamaz, "niye sevinmiyor mal mı lan bu" derler. üzülür, kahrolur, "tam bir odun" derler. sırf kalbiyle değil, beyniyle yaşadığı için çoğu zaman yalnızlığının içinde kaybolur. bu yüzden hoşlandığını belli etmemesi/edememesi, her zaman hoşlanmadığı anlamına da gelmez bu "mantık" insanımızın.