şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: hoşlanmıyor)

  üzerinde çok düşünülmemesi gereken sorunsal.
  dost acı söyler. hoşlanıyor olsa, insan bunu anlar diye düşünüyorum.
 • aşkın en güzel evresidir. karşılıklı açıldıktan sonra her şey netleşince tadı kaçar gibi.

  net bir formülü de yoktur, ne kadar süreceği de bilinmez. karşınızdaki kişinin çekingenlik -ya da hanzoluk- derecesine göre değişir. hele bir de karşı taraf boğa burcu gibi çok yavaş hareket eden bir burç mensubuysa bir yıl az bile.. bununla aramızda bir şey yok galiba, ben kendi kendime gelin güvey olmuş olmayayım sakın dersin, başka bir kişiye niyeti bozsam diye düşünürsün, esas kişiden minicik bir ipucu gelir, oturursun kıçının üstüne. beklemeye devam. yok bu böyle olmayacak en iyisi netleştireyim konuşayım dersin. bu kez karşıdaki korkar cesaretinden, geri çekilir. bekleseydim daha mı iyiydi acaba dersin. böyle gider bu. bir de karşı tarafın cidden hoşlanmama ihtimalini kabul edip sonuçlarını göğüslemek var ki..

  zordur yani. allah sabır versin çekene. mide ağrılarına kalırsınız. en iyisi ıssız bir adaya yerleşmek. sürprizsiz, inişsiz, çıkışsız, dertsiz, tasasız, tatsız.
 • hayat boyu bu sorunsal ile karşılaştım. %87,5 hüzünle bitmiştir. sonunda açılan hep ben oldum. işin aslı da karşındaki insan seni o notaya kadar getiriyor, hadi söyle artık demediği kalıyor neredeyse, hatta söylemeyi kafana koyup gerçekleştirmeye çalıştığın anda bunu direk yüzüne de söyleyebiliyorlar, ama sonrası hüsran. ego tatmini gibi bişey.
  yine öyle bir durumdayım, ama eskisi gibi kendimi kaptırmıyorum. sanırım bu kazık koleksiyonu yaptığım için böyle. kendisi söylesin. zaten bu kızla yaşadıklarım, aslında yaşamadıklarım çok komplike. ne bok yediğini bilmiyorum, ya da yine ergen gibi hayallere kapılıyorum.
  kisin bini siviyi hici. he amk kesin.
 • (bkz: arkadaşa karı gönderelim)

  erkek de olabilir, bilemedim.
 • cevabı kuvvetle muhtemel hoşlanmıyor olan sorunsaldır.

  kafanızda soru işaretleri kaldıysa, muhtemelen siz kendi kendinize gelin güvey oluyorsunuzdur. kızın yaptığı hareketleri yanlış yorumlayıp sizden hoşlandığını zannediyorsunuzdur.

  çözüm belli ya direkt aksiyona girişin ya da kızı es geçip yeni limanlara yelken açın.

  aksiyona girerseniz, olumsuz da olsa bir yanıt almış olup gönlünüz rahat devam edersiniz. es geçip farklı kızlara yönelmek de güzel bir tercih. en sevdiğimdir.
 • asıl sorun "hoşlanıyor muyum, hoşlanmıyor muyum" dur. karşıdakinin ne hissetiğinin zerre kadar önemi yok. bu onun problemi.siz kendi duygularınızı yaşayın. siz üzerinize düşen sorumluluğu alın ve atmanız gereken adımları atın. oturup iki kişilik bir hesabı tek başınıza çözmeye kalkmayın.