şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ağız ve diş sağlığı merkezi.
 • bakırköy'deki binası tam bir efsane dış cephe kaplaması olarak.
  tam bir you had one job hadisesi.

  https://instagram.com/…51wkvjl3j/?taken-by=teritori
 • hasta kabul koşulları keyfî olan hastane. bugün bu diş hastanesinin fatih şubesi tarafından hasta olarak kabul edilmedim. şikayet maili yazdım, gelen cevabı burada paylaşacağım.
 • yaptırdığım bir kanal tedavisi sonucunda beni et yemekten nefret ettiren sonrasında tam 7 kez revize işlem için gittiğim hala sorunu çözememiş diş sağlığı ticaret merkezi.
  keşke kendi dişçime gitseydim.bir kanal tedavisi hayatı bu kadar etkilermi demeyin , sizi küfürbaz bile yapabilir.
  işin ilginç tarafı kendilerinin müşteri memnuniyet birimi de yetersiz kalıyor bu durum karşısında.
 • bugün gittiğim kliniklerinde, röntgen çekinmediğim için surat astılar.

  sonra o bankodaki tecrübeli görevli,çalışan kızlardan birisine, röntgen de yaz dedi ve röntgeni de işlemlerim arasına eklediler. ben bu çakallığı duydum, fatura istedim fakat bana fatura vermediler. ödeme yapmadığım için fatura veremiyorlarmış,benim özel sağlık sigortam zaten ödüyor bunu,nasıl fatura veremiyprsun sen bana?

  garip bir kurumdur
 • yaptıkları işler iyi midir kötü müdür bilemem ancak iş görüşmesi sırasında "hekimler aeratörlerini, angldruvalarını kendileri getiriyor" demeleriyle şoka uğratmış diş hastanesidir.

  bu hemşirelere "herkes kendi şırıngasını getiriyor" demek gibi bir şey.
  (bkz: nerden baksan tutarsızlık nerden baksan ahmakça)
 • bu hastanenin fatih şubesine annemi götürdüm. implant için. başhekimi çok tatlı bi kadın, bi sigara almaya gittim geldim annemle ne muhabbeti döndürmüşlerse artık benim ne zaman evleneceğimden bahseder olmuşlar, whatsapptan falan konuşuyolar şimdi. bi implanta 399€ verdik çıktık. tık diye yapıp teslim ettiler.?
 • bu aralar avrupa kanallarında reklamları dönen hastane.

  reklamda biri oynuyor. gelişiniz bizden, gidişiniz bizden, gülüşünüz bizden diyor.

  çok güzel gülüyor. çok güzel, gülüyor.

  evet.
 • bakırköy şubesinden uzak durulması gereken hastanemsi. başhekiminden asistanına hepsi kara cahil ve insan sağlığıyla oynamaktan zevk alan tipler. umarım en yakın zamanda kapatılır.

  --- spoiler ---

  sızlayan bir dişim için ocak ayında ziyaret ettim. yönlendirildiğim doktor kanal tedavisine başladı. yanındaki dişin de çürümüş olduğunu söyleyerek ona da dolgu yaptı. kanalı tamamlamak için gittiğimde, işlemin ortasında doktor çıkıp sigara içip geldi, kendisini asiste eden kişi ile de o gün orada dönen bir olay hakkında dedikodu yapıyor, ara sıra odayı terkedip resepsiyonist kızların lafını dinleyip geliyordu...

  bir hafta sonra ağrımın geçmemesi üzerine tekrar gittim. kontrol etti ve üst taraftaki dişimde sorun olduğunu, ağrının o diştrn kaynaklandığını söyledi. neden bilmiyorum, o dişe de kanal tedavisi yapılmasını kabul ettim. bu dişe uygulanan işlemler diğerinden daha farklıydı ve daha uzun sürmüştü...

  ağrılar hiç kesilmedi. hastaneyi 3 ay sonra tekrar ziyaret ettim. başhekim kontrolü yaptı ve ağrımın olmadığına kanaat getirdi. dilersem kanal uzmanı ile görüşebileceğimi ekleyip dişimin dolgusunu biraz kısalttı. o sırada içeri genç bir doktor girip bir hastaya iğne yapılması gerektiğini ama daha önce hiç yapmadığını korktuğunu söyledi; başhekim de onu cesaretlendirip yolladı...

  4 ay sonra ağrı inanılmaz bir seviyeye ulaştı. 4 saatte bir arveles alarak az da olsa dindirebiliyordum. hastaneyi arayıp kanal uzmanı için randevu aldım. gittiğimde, son ziyaretimde rastladığım iğne yapamayan genç doktor ile tedaviye devam edileceğini öğrendim. ağrım çok olduğu için “ne kadar kötü olabilir” diye kabul ettim ama doktor beni kabul etmedi:

  - kanal uzmanımızı bekleseniz sizin için daha iyi olur.
  - tedavi etmek istemiyorsanız gidebilirim.
  - olur mu öyle şey! oturun...

  kadın elleri titreyerek iğneyi yaptı. dolguyu açtığında, çıkan kokudan midem bulandı. dişimin iltihaplanıp iltihaplanmadığını sorduğumda, tedavi için kullandığı iğneyi koklayıp evet dedi. iltihabı parmaklarıyla iğneden silip parmağını tekrar ağzıma koyuyordu...

  uyuşturucu ilacın etkisinin geçmesiyle ağrı arttı. hemen bir arveles aldım ama hiç etki etmedi. daha önce hiç yaşamadığım şiddette bir acı çekiyordum. bir ağrı kesici daha aldım ama acım dinmedi.

  işlemin üzerinden 6-7 saat geçmemişti ki başka bir hekim bulup onun muayenehanesine gittim. yaptığı uyuşturucu iğne, çok az etki gösterdi. dolguyu açıp kanalı temizledi. bu sırada acıdan gözümden yaşlar geliyordu.

  eve gittiğimde ağrı tekrar arttı. çektiğim acıyı tarif etmem imkansız. o günkü 2 morfin ve 5 arveles işe yaramayınca acile gidip ağrı kesici iğne oldum. birkaç saat uyumama yardım etti. uykudan uyanıp ağrı kesici içiyordum. sabah olunca tekrar acile gittim ve 2 iğne daha oldum. her gün 2 antibiyotik ve 5 ağrı kesici alıyordum. ikinci kutu antibiyotik ile ağrı azalsa da bitmedi ve hala devam ediyor.

  --- spoiler ---
 • bunların okulumla* anlaşması var güya. anlaşmanın web sayfasında açıkça diyor ki: “gebze teknik üniversitesi çalışanları, öğrencileri ve 1.derece yakınlarına” ilk diş muayenesi ve panoromik röntgen uygulaması ücretsiz olarak yapılmaktadır."

  ispat linki

  ama ben tabii ki türkiye'deki özel hastanelerin dolandırıcılığı alışkanlık haline getirdiklerini bildiğimden önce bir telefon ettim. dedim ki, "bakın böyle bir anlaşma var, buna istinaden gelip panoromik ve periapikal (tek diş) röntgeni çektirmem gerek. herhangi bir ücret ödeyecek miyim bunun için? gtü öğrencisiyim.". onlar da önce sordular, sonra cevap olarak, hayır, herhangi bir ücret ödemeyeceksiniz dediler danışmadan. ben de gittim. panaromik rontgen çekildi, ama film olarak veremeyeceklerini, cd olarak da veremeyeceklerini, email olarak atacaklarını söylediler. neyse dedim, dişçimi aradım, tamam olur dedi yolladılar. onu da başka "müşterininkini" yollamışlar. daha sonra tekrar aradım falan doğrusunu buldular neyse ki.

  periapikal filmi de bir hemşire çekti. normalde diş hekimi çekmesi gerekiyormuş. o da dişin çekmesi gereken kökünü çekmemiş zaten. ayrıca röntgen çekilirken dişin arkasına koyulan plakada da delikler olduğu için filmin üzerinde beyaz noktalar vardı :) tabii ki bunu da bana vermediler, ekrandan fotoğrafını çekmemi istediler :d olay çıkartmadım, ona da tamam dedim. ne de olsa bedava hizmet alıyoruz...

  ama sonra danışmada dediler ki, bedava olur mu hiç, 44 tl rica edelim :d neymiş efendim, normalde daha pahalıymış da, gtü öğrencisi olduğum için %20 indirim yapmışlar. e telefonda öyle demediniz dedim. bundan sonrasında da kıvırdılar işte çeşitli şekillerde.

  onlar için ne koparsalar kar olabilir ama göstere göstere öğrenci öpmeye çalışmanın hangi ahlaki temele dayandığını sizlere bırakıyorum. tshh'ne başvurabilirim veya okulumla görüşüp paramı geri alabilirim uğraşıp edip ama haram zıkkım etmeyi tercih ediyorum. inşallah hayatta en sevdikleri şeyler onlar için kabusa dönüşür. başka bir diyeceğim yok bu kurum hakkında.