• ağız ve diş sağlığı merkezi.
  • bakırköy'deki binası tam bir efsane dış cephe kaplaması olarak.
    tam bir you had one job hadisesi.

https://instagram.com/…51wkvjl3j/?taken-by=teritori
  • yaptırdığım bir kanal tedavisi sonucunda beni et yemekten nefret ettiren sonrasında tam 7 kez revize işlem için gittiğim hala sorunu çözememiş diş sağlığı ticaret merkezi.
    keşke kendi dişçime gitseydim.bir kanal tedavisi hayatı bu kadar etkilermi demeyin , sizi küfürbaz bile yapabilir.
    işin ilginç tarafı kendilerinin müşteri memnuniyet birimi de yetersiz kalıyor bu durum karşısında.
  • bugün gittiğim kliniklerinde, röntgen çekinmediğim için surat astılar.

sonra o bankodaki tecrübeli görevli,çalışan kızlardan birisine, röntgen de yaz dedi ve röntgeni de işlemlerim arasına eklediler. ben bu çakallığı duydum, fatura istedim fakat bana fatura vermediler. ödeme yapmadığım için fatura veremiyorlarmış,benim özel sağlık sigortam zaten ödüyor bunu,nasıl fatura veremiyprsun sen bana?

garip bir kurumdur
  • yaptıkları işler iyi midir kötü müdür bilemem ancak iş görüşmesi sırasında "hekimler aeratörlerini, angldruvalarını kendileri getiriyor" demeleriyle şoka uğratmış diş hastanesidir.

bu hemşirelere "herkes kendi şırıngasını getiriyor" demek gibi bir şey.
    (bkz: nerden baksan tutarsızlık nerden baksan ahmakça)
  • bu hastanenin fatih şubesine annemi götürdüm. implant için. başhekimi çok tatlı bi kadın, bi sigara almaya gittim geldim annemle ne muhabbeti döndürmüşlerse artık benim ne zaman evleneceğimden bahseder olmuşlar, whatsapptan falan konuşuyolar şimdi. bi implanta 399€ verdik çıktık. tık diye yapıp teslim ettiler.?
  • bakırköy şubesinden uzak durulması gereken hastanemsi. başhekiminden asistanına hepsi kara cahil ve insan sağlığıyla oynamaktan zevk alan tipler. umarım en yakın zamanda kapatılır.

--- spoiler ---

sızlayan bir dişim için ocak ayında ziyaret ettim. yönlendirildiğim doktor kanal tedavisine başladı. yanındaki dişin de çürümüş olduğunu söyleyerek ona da dolgu yaptı. kanalı tamamlamak için gittiğimde, işlemin ortasında doktor çıkıp sigara içip geldi, kendisini asiste eden kişi ile de o gün orada dönen bir olay hakkında dedikodu yapıyor, ara sıra odayı terkedip resepsiyonist kızların lafını dinleyip geliyordu...

bir hafta sonra ağrımın geçmemesi üzerine tekrar gittim. kontrol etti ve üst taraftaki dişimde sorun olduğunu, ağrının o diştrn kaynaklandığını söyledi. neden bilmiyorum, o dişe de kanal tedavisi yapılmasını kabul ettim. bu dişe uygulanan işlemler diğerinden daha farklıydı ve daha uzun sürmüştü...

ağrılar hiç kesilmedi. hastaneyi 3 ay sonra tekrar ziyaret ettim. başhekim kontrolü yaptı ve ağrımın olmadığına kanaat getirdi. dilersem kanal uzmanı ile görüşebileceğimi ekleyip dişimin dolgusunu biraz kısalttı. o sırada içeri genç bir doktor girip bir hastaya iğne yapılması gerektiğini ama daha önce hiç yapmadığını korktuğunu söyledi; başhekim de onu cesaretlendirip yolladı...

4 ay sonra ağrı inanılmaz bir seviyeye ulaştı. 4 saatte bir arveles alarak az da olsa dindirebiliyordum. hastaneyi arayıp kanal uzmanı için randevu aldım. gittiğimde, son ziyaretimde rastladığım iğne yapamayan genç doktor ile tedaviye devam edileceğini öğrendim. ağrım çok olduğu için “ne kadar kötü olabilir” diye kabul ettim ama doktor beni kabul etmedi:

- kanal uzmanımızı bekleseniz sizin için daha iyi olur.
    - tedavi etmek istemiyorsanız gidebilirim.
    - olur mu öyle şey! oturun...

kadın elleri titreyerek iğneyi yaptı. dolguyu açtığında, çıkan kokudan midem bulandı. dişimin iltihaplanıp iltihaplanmadığını sorduğumda, tedavi için kullandığı iğneyi koklayıp evet dedi. iltihabı parmaklarıyla iğneden silip parmağını tekrar ağzıma koyuyordu...

uyuşturucu ilacın etkisinin geçmesiyle ağrı arttı. hemen bir arveles aldım ama hiç etki etmedi. daha önce hiç yaşamadığım şiddette bir acı çekiyordum. bir ağrı kesici daha aldım ama acım dinmedi.

işlemin üzerinden 6-7 saat geçmemişti ki başka bir hekim bulup onun muayenehanesine gittim. yaptığı uyuşturucu iğne, çok az etki gösterdi. dolguyu açıp kanalı temizledi. bu sırada acıdan gözümden yaşlar geliyordu.

eve gittiğimde ağrı tekrar arttı. çektiğim acıyı tarif etmem imkansız. o günkü 2 morfin ve 5 arveles işe yaramayınca acile gidip ağrı kesici iğne oldum. birkaç saat uyumama yardım etti. uykudan uyanıp ağrı kesici içiyordum. sabah olunca tekrar acile gittim ve 2 iğne daha oldum. her gün 2 antibiyotik ve 5 ağrı kesici alıyordum. ikinci kutu antibiyotik ile ağrı azalsa da bitmedi ve hala devam ediyor.

--- spoiler ---
  • bunların okulumla* anlaşması var güya. anlaşmanın web sayfasında açıkça diyor ki: “gebze teknik üniversitesi çalışanları, öğrencileri ve 1.derece yakınlarına” ilk diş muayenesi ve panoromik röntgen uygulaması ücretsiz olarak yapılmaktadır."

ispat linki

ama ben tabii ki türkiye'deki özel hastanelerin dolandırıcılığı alışkanlık haline getirdiklerini bildiğimden önce bir telefon ettim. dedim ki, "bakın böyle bir anlaşma var, buna istinaden gelip panoromik ve periapikal (tek diş) röntgeni çektirmem gerek. herhangi bir ücret ödeyecek miyim bunun için? gtü öğrencisiyim.". onlar da önce sordular, sonra cevap olarak, hayır, herhangi bir ücret ödemeyeceksiniz dediler danışmadan. ben de gittim. panaromik rontgen çekildi, ama film olarak veremeyeceklerini, cd olarak da veremeyeceklerini, email olarak atacaklarını söylediler. neyse dedim, dişçimi aradım, tamam olur dedi yolladılar. onu da başka "müşterininkini" yollamışlar. daha sonra tekrar aradım falan doğrusunu buldular neyse ki.

periapikal filmi de bir hemşire çekti. normalde diş hekimi çekmesi gerekiyormuş. o da dişin çekmesi gereken kökünü çekmemiş zaten. ayrıca röntgen çekilirken dişin arkasına koyulan plakada da delikler olduğu için filmin üzerinde beyaz noktalar vardı :) tabii ki bunu da bana vermediler, ekrandan fotoğrafını çekmemi istediler :d olay çıkartmadım, ona da tamam dedim. ne de olsa bedava hizmet alıyoruz...

ama sonra danışmada dediler ki, bedava olur mu hiç, 44 tl rica edelim :d neymiş efendim, normalde daha pahalıymış da, gtü öğrencisi olduğum için %20 indirim yapmışlar. e telefonda öyle demediniz dedim. bundan sonrasında da kıvırdılar işte çeşitli şekillerde.

onlar için ne koparsalar kar olabilir ama göstere göstere öğrenci öpmeye çalışmanın hangi ahlaki temele dayandığını sizlere bırakıyorum. tshh'ne başvurabilirim veya okulumla görüşüp paramı geri alabilirim uğraşıp edip ama haram zıkkım etmeyi tercih ediyorum. inşallah hayatta en sevdikleri şeyler onlar için kabusa dönüşür. başka bir diyeceğim yok bu kurum hakkında.
  • beni bir değil iki defa sağlığımdan etmiş firma.

şu an kendileri ile ilgili bir 9/10 rezalet başlığı açmıyorsam, ilk işlemimi yapan hekimin iyi niyeti ve kişisel ricaları yüzündendir. ama bugün kanı beynime sıçrattılar. bu kurumun doktorları yüzünden haftalarca acı çektim, zaman kaybettim, para kaybettim. ve güya, başhekim talimatı ile bu hatalarını telafi etmek için implantımın fiyatı üzerinden indirim yapılacaktı ancak bugün o foyaları da ortaya çıktı ki beni fazladan yolmaya çalışıyorlarmış aslında.

geçen yıl, sıradan bir kanal tedavisi için şubelerinden birine gitmiştim. çocukluk dışında yaşadığım ilk problemdi; diş hastalıkları ve tedavisi ile ilgili bir tecrübem olmadığı için, bir arkadaşımın da önerisiyle hospitadent'i tercih etmiştim. kanal ve geçici dolgu yapıldı, ertesi gün için hastanedeki başka bir doktordan temizlik için randevu aldım. diş temizliği yapıldıktan sonra önceki gün odamda olan hemşire geldi, dişime bir kontrol yapılacağı söylendi ve iki saat boyunca dişimle uğraşıp yeniden randevu verdiler. meğer ilk gün dişimde eğe kırılmış. kanal tedavisi sırasında karşılaşılabilen bir problemmiş, amenna, ancak temizlikten sonra kontrol yapıyoruz kisvesi altında yeniden müdahale edildi ve o işlem sırasında ikincisi de kırıldı kökte. daha doğrusu kırılmış, bana bilgi verilmiyor. bir sonraki randevumda muayenehanede benimle ilgilenen 3 doktor vardı, onlar da uğraştılar. benim tecrübem olmadığı ve ağzımın içine ne yaptıklarını doğal olarak göremediğim için durumu anlamadım, o işlem sırasında bana bilgi verildi. eğelerin dişten çıkarılamadığını, özel bir aletle mümkün olduğunca temizlenmeye çalışıldığı, bu işlem de bitince dişime dolgu yapılacağı ve bir sorun teşkil etmeyeceği, ederse de yine kendileri tarafından düzeltilebileceği söylendi. ben kabul ettim ancak annem hukuki işlem yapacağını söyledi kendilerine. benimle ilgilenen hekim beni defalarca arayıp özür diledi, ben biraz yufka yürekliyimdir, kendisinin de iyi niyetine inanıyorum, kariyerine bir zarar vermemek için annemi de durdurdum. birkaç ay sonra dişimde yeniden dayanılmaz ağrılar hissetmeye başladım ve kendi hekimlerime danıştım, dedikleri gibi ilgileneceklerini söylediler, merkeze yönlendirdiler beni. randevu verilen ilk doktor dişe çekim dışında bir müdahale yapamayacağını söyledi, başhekimin yanına çıktım ben de kendisi çekimin zorunlu olduğunu, kaybettiğim dişimin yerine implant olacağını, onun fiyatının üzerinden indirim yapacaklarını ve ilk işlemimde ödediğim ücretlerin de bu tutardan düşüleceği söylendi. ben kendilerine güvenemedim ve dişimi bezm-i alem'de çektirdim.

gelelim bugüne, 3 hafta önce antrenman sırasında aldığım bir darbe sonucu iki dişim kırıldı, zaten çürüklermiş. bende ilk tecrübem sırasında fobi oluştuğu için dişçiye gitmekte biraz geciktim. sonra yine hospitadent'e gitmeye karar verdim. bu konuda salaklık bende, kapılarından içeri adım atmamam gerekiyordu ancak yine merkezle görüşüp yönlendirildiğim için hospitadent'te aşırı hassasiyet gösterileceğini düşünerek gittim. günlerdir acı çekiyordum, yemek yiyemiyor, uyuyamıyordum. muayene sonucunda bir dişime kanal+dolgu+zirkonyum kaplama diğerine aynı şekilde kanal+dolgu+seramik kaplama yapılacağı söylendi. birinde enfeksiyon kötü derecede olduğu için antibiyotik tedavisi sonrası işlem yapılacağını söylendi, diğerinin kanalı yapıldı. diğer dişin ağrısını 9 gün daha çektim, randevumdan iki gün önce de cüzdanımı kaybetti yeni kimlik, ehliyet vb. işleriyle meşguldüm, dişimdeki enfeksiyon hala devam ediyordu, şişlik de vardı, hekimleri de birkaç gün daha beklememizin uygun olacağını söylediği için sonraki randevuya gitmedim. bu arada diğer dişim yeniden sorun yapmaya başladı, bir arkadaşıma durumu danışmak istedim. sağ olsun beni diş hekimliği fakültesine yönlendirdi, başhekimden bir muayene ayarladı, muayenem yapıldı. başhekim, yapılan kaplamanın çok kötü olduğunu, ayrıca çekilmesi gerektiğini söyledi, sadece yapılmış olması için yapılmış, o da epey sinirlendi. diğer dişime ise kaplamaya gerek olmadığını, standart dolgu ile çözülebileceğini söyledi. ben buna rağmen kendileriyle birkez daha görüştüm, yine özürler dilendi, yine implant teklifleri sunuldu, ancak sonradan öğrendim ki cerrahi işlemi falan hesaba katınca kendi implantlarından çok daha kaliteli bir implantın 200 euro üstünde fiyat verilmiş bana. şu durumda bile adamlar benden ne yolabilir, onun derdindeler.

ben o hastanenin kapısına polisle, avukatla dayanmadıysam, o hekimin insanlığı yüzündendir. ayrıca bugün için müdür azarlama ve dava açma hakkımı başka bir kurumdan yana kullandım, zaten ona sinirliydim, kendimi sinirden patlatmamak için diğer dişimin kanalını da başka birine yaptırıp evime geldim.

ben bu hastaneden defalarca arandım, defalarca özür dilediler benden. bazı firmalar ekşi sözlük üzerinden iletişime geçebiliyor, olur da bana ulaşırlarsa o memnuniyet anketlerini de özütlerini de alıp münasip bir yerlerine sokmalarını söyleyeceğim.

normal insanların bir iki gün katlanamadığı ağrılara ben bunların yüzünden haftalarca katlanmak zorunda kaldım, vaktim ve param da gitti. zehir zıkkım olsun. diş, büyük dert, neler çektiğimi ben bilirim, eğer diş probleminiz varsa, burayı okuyorsanız, çok geçmiş olsun ama ölseniz bile hospitadent'e gitmeyin. ben yandım, siz yanmayın. yazının amacı budur.
  • kaç zamandır dişlerim için kontrole gitmeye niyetim vardı çünkü bir dişimi çektirdim ve implant yaptırmam gerekiyordu ama üşengeçliğimden şerifali’den beşiktaş’a gitmek çok zor geldi. bu yüzden hep ertelemiştim ta ki yakınıma hospitadent diye bir diş hastanesi açılana kadar. açılışlarına özel muayene ücretsizmiş bir de. fırsat bu fırsat diyip kontrole gittim. implant için birkaç defa gitmek yerine tek bir günde işi bitirdiler şaka gibi tek bir gün! ben artık dişçimi buldum :d ilgi, alaka, hizmet şahaneydi. değiştirmek çok zordu ama üzgünüm beşiktaş’taki dişçim beni kaybettin.
hesabın var mı? giriş yap