şükela:  tümü | bugün
 • http://www.hostelworld.com/ adresinden ulaşılabilinen güzel bir hostel rezervasyon sitesi.
 • 1 aylik interrail gezim boyunca kullandığım, yaklaşık 7-8 kez internetten rezervasyon yaptırdığım ve hiç problem yaşamadığım, gönül rahatlığıyla tavsiye edebileceğim site.
 • burda bulunan pansiyon ve oteller cogunlukla temiz ve guvenlidir, ozellikle tercihlerinizde ratingleri yuzde 70 in uzerinde olanlari secerseniz sorunsuz bir tatil yasarsiniz.
 • turizm turlarından bağımsız bir tatil için kesinlikle ilk kaynak olması gereken site.. fiyat/performans açısından en uygun hostel'i, yada ucuz oteli bulur bulmaz uygun tarihler için rezervasyon yapabilirsiniz.. ancak bu rezervasyon karşılığında sizden toplam oda ücretinin %10'u gibi bir para talep ederler.. bu parayı'da cancelation protection diye başka bir ufak meblağ ödeyerek geri alabilmeniz mümkündür..şayet iptal ettirmezseniz, rezervasyon ardından ücretin geri kalanını otele vardığınızda ödersiniz..

  fakat yorumları iyi okumak ve oteli iyi incelemek gerekir.. kiminin cennet dediği yere kimisi "fareler kol geziyor" demiş olabiliyor.. bu sebeple kişi önce gittiği mekanda neye öncelik verdiğini belirlemeli.. "fiyat, temizlik, eğlence, konum vb.." ardındanda bu kriterlere göre bu sitede advanced search yapmak suretiyle kalacağı oteli gözüne kestirmelidir..
 • mumbai'de alakasız bir yerde gayet ucuza hostel bulmamızı sağlyarak bir geceliğine götü kurtardı burası.
 • sorunsuz çalışan, dünyanın neresine giderseniz gidin konaklama endişenizi gideren, alanındaki en iyi site.

  edit büdüt: siteye olan sevgimden superlative takılmışım biraz, tabi dünyanın neresine giderseniz gidin değil, dunyada gidilip görülesi, içinde hostel barındıran bi cok yerine diye düzeltelim kendimizi.
 • yer bulmanın zor olduğu 5 farklı zamanda kullandım gayet de memnun kaldım.
  otel/hostellerin kendi haklarında verdikleri bilgiler yanıltıcı olabiliyor, ancak bu sitenin "reviews" kısmı oldukça bilgi verici.

  oteller içinse (bkz: booking.com)
 • bu siteden rezervasyon yapıp bir hostele gittiğinizde size krallar gibi davranırlar. ben bugüne kadarki 6 hostel tecrübemde bunu gördüm. klimasız oda rezerve edip hiç bir ücret ödemeden klimalı odaya almışlardı bir keresinde, odaya karpuz servisi yaptılar, hostel sahibi notebookunu odamıza alıp istediğimiz gibi kullanmamıza izin vermişti, fazladan kahvaltı aldık. tabi bunların hepsi sonunda vereceğiniz notla ilgili bi durum. bir hostele 100 vermiştim ,hostel sahibi mesaj atıp çok teşekkür etti hatta sana bi yemek ısmarlamak istiyorum bile dedi.
 • artık facebook'ta da sayfası bulunmaktadır. bir soruma anında aldığım cevapla epey ilgili olduklarını görmüş bulunmaktayım.
  http://www.facebook.com/…192606403#!/hostelworldcom
 • özellikle vize alma dönemlerinde oldukça fazla kullandığım, vize alımını çok rahatlatan deha oluşum. gittiğim ülkede tanıdıklarımda bile kalacak olsam, vize almak için mutlaka burayı kullanmaktayım. özellikle iptal etme seçeneği ile 1-2euro ya bir otel rezervasyonu yaptırıp dilediğiniz gün kadar vize alabiliyorsunuz her ülkeden. bugüne kadar geri ödemelerde de en ufak bir sıkıntı yaşamadım.

  bunun yanında gerçek anlamda da defalarca kullandım ve bir kez olsun bir sorun dahi yaşamadım. polonyada bir otelde "böyle bir rezervasyonunuz yok" ile karşılaşmış olsam da karşılıklı iletişim sonucunda problemi çözmüş ödediğim depozitoyu geri vermiş, varşovada bana kalacağım günler kadar hediye konaklama ayarlamışlardır bir kaç saat içinde özür dileyerek.
hesabın var mı? giriş yap