şükela:  tümü | bugün
 • halka arz edilmis ve uluslararasi boyutta faaliyet gösteren sirketler için birlesmelerde kullanilan stratejilerden birinin ismidir.

  olayin özünde hedef bir sirketin* yöneticileriyle ortak müzakere plani olmadan, hisselerinin çogunlugunun kontrolünü ele geçirmek vardir.

  hedef sirketin degeri belirlenir, teklif sunulur. genelde yönteciler, gerçek degerin altinda sunulan teklife sicak bakmazlar, bu etapta hem kendi islerini savunmak hem de hissedarlarin haklarini gözetmek gibi zor bir görevle yükümlüdürler.

  ataga geçen sirket ise, hedef sirketin hissedarlarini ayartmaya çalisir "bakin böyle güçlü bir sirketiz, stratejimiz belli, piyasa bizim olacak, sizi de devasa kar bekliyor"* diyerek...

  hostile take over'in bir de bidi vardir ki, yapilan dalaverenin tamamina tekabül eder.. bu bid'in sonu hedef sirket için savunma gerektirir..
  neticesi ya hezimet* ya zaferdir*.
 • aynı zamanda csi miami sekizinci sezon ikinci bölümünün adı.
 • hileli veya düşmanca satın alma.
 • arma tabanlı online oyun topluluğu. oyun alışkanlıklarınıza göre us, eu veya ru uzantılı serverlarını seçebilirsiniz. 120 kişilik savaş simülasyonu tadını almak ve birlik ruhunu hissetmek için us, sadece bakıp çıkmak için eu, team deathmatch ruhu ile search & destroy konseptinde kapışmak için ise ru serverlarını tercih edebilirsiniz; ama hepsinde de en çok duyacağınız cümleler:

  "mavi ne zaman organize olabildi ki ?"
  "gene kırmızılar kazanacak"
  "bu yeşiller de nereden çıktı ?"

  http://hostiletakeover.co/

  (bkz: arma 3)
 • finans'taki en keyifli sıfır toplamlı oyun. ya avlarsın ya da av olursun, orta yol yoktur. porsche 2008 senesinde volkswagenhostile takeover ile ele geçirmeye çalıştı, aslında güzel de bir planları da vardı kağıt üzerinde. ama işler kağıt üzerindeki gibi gitmedi. yasal, makroekonomik, ve siyasi meseleler rüzgarı tersine çevirdi, volkswagen de bu rüzgarı arkasına alıp porsche'u ele geçirdi. hikayenin tamamı için: (bkz: #64207762).