şükela:  tümü | bugün
  • 000webhost ücretsiz hosting firmasının sitesinde reklamını gördüğüm 2 gb alan ve 100 gb trafik olanağı sağlayan bir diğer ücretsiz hosting firması.an itibari ile kullanmaya başladım türkçe destek sunmaları güzel bir avantaj.
  • hostinger kullanış konusunda oldukça rahat bir sunucu ve alan adı firması. ücretsiz sunucu hizmetinde oluşturulan internet sitesinde küfürlü şeyler yazmak yassahmış ama.
  • ...
  • kullanılmaması gereken hosting sağlayıcısı.
    kullanmayı düşünmediğim ancak alayım kenarda dursun dediğim bir alan adım için ücretsiz hosting hizmetini aldım.
    önce her hafta taciz e postaları geldi işte paralı hostingimiz çok güzel, yok gürcan sizin temsilciniz, yok gürcan size yardımcı olacak, gürcan çalıştı ve size şu paketin uygun olduğunu buldu vs vs vs bir dünya mail. tam gürcan 'a ( müşteri temsilcisi sanırım) küfür edecekken mailler kesildi. ve benim bile bir kez ziyaret etmediğim o bomboş adresinin aşırı bir ziyaretçi çektiği ve paralı hizmete geçmem gerektiğini bildiren e postayı aldım. tabii ki yine gürcan'dan. yalanını seveyim gürcan. anladın sen onu.
  • durup dururken websitemi askıya alıp aşırı yoğun kullanımı bahane etmiş olan hosting firması. hayır ücretsiz hizmet vermek istemiyorsan açık açık söyle, böyle tiyatrolara ne gerek var. iki gündür websiteme giremediğim gibi, sorduğum sorulara da cevap vermiyorlar. bi anda sanki suç işlemişiz gibi üvey evlat muamelesi yapmaya başladılar. hesabımı geçici süreyle aktif edin de başka bi hosting firmasına taşıyayım diyecem, tek sorun yetkili birisine ulaşmak imkansız. hergün bi mail atan gürcan da kayıplarda. ayıp la.
  • alan adı kaydımı üç haftadır aktifleştirememiş firmadır. durum için teknik destek talep ettim, bir haftayı geçti ses seda yok. dolandırıcı olma ihtimalleri yüksek gibi geldi bana. godaddy den veya hostgator dan şaşmamak lazım.
  • ne ücretsiz ne de premium hosting hizmeti beş para etmeyen sağlayıcı. sınırsız reseller alıp akademik konferans projesini host ettirdiğimde tam da kayıt günlerinde internal server error vermediği gün olmayan rezalet hizmetleri var. premium hesaplara 1 saat ticket geri dönüş süresi yazmışlar lakin tam 48 saat sonra "ne oldu başınıza ne geldi" minvalinde cevap yazan destek ekibine sahipler aynı zamanda. bu süreç içerisinde ücretsiz hesabı bulunanların da siteleri rahatça açılıyordu.

yıllık hosting ücreti ortalama firmalarda 25-30 tl civarındayken kesinlikle bulaşmayınız, ha digitalocean'dan aylık 5$ ile tek vps üzerinde tek web sitesi host ederim derseniz daha temizi elbette. herhangi bir güvenlik, hız probleminde wikipedia kadar geniş bir bilgi havuzu, yardım eden geniusları ve elbette teknik ekipleri de mevcut.
  • bir iki yıl ücretsiz kullandıktan sonra (bkz: hostinger) sitemi, hesabımı askıya aldılar. e-mail ve ticket "desteği" ile tek bir cevap vermediler.

edit: para yatırmadan önce cevap alamazken parayı yatırdıktan sonra hesap ve site otomatik aktif oldu ama kesinlikle uzak durulması gereken firma.
  • ucretsiz versiyonu, gelistiriciler icin basit scriptleri filezilla ile kombinleyerek cok hizli deneyebilirsiniz. mobilden aldigim lokasyon verisini server side de gormem gerekiyordu, iki dk da hallettim.