şükela:  tümü | bugün
  • ahmet hakan tarafından, binali yıldırım'a; şort giydiği için saldırıya uğrayan kadın hakkında düşüncesi sorulduğunda, binali yıldırım'ın verdiği yanıttır.

niye mırıldanıyorsun ..., sana ne?

ilgili haberin linki

işim gücüm var, laf anlatmaya uğraşamıcam editi.
  • başbakan da sirkatini söylerken şecaat arz etmiştir.
    mırıldanırmış.
    mırıldanıyorum şu an binalicim biliyor musun.
  • "çok da kızmadım" demektir.

önümüzdeki günler, bu vesileyle her türlü provokasyona açık olacaktır.

bari en azından, eski aile bakanı gibi, "kadınlara çığlık atmayı öğretin" falan deseydi. doğrudan saldırgana nasihat vermiş.

ee boşuna bu konjonktüre başbakan eylenmedi. böyle laflar edebilmen lazım. düşük profil bunu gerektirir.
  • "...insanların önceliği terör, ekonomi, işsizlik gelir dağılımı" diye de devam eden beyanat.
  • mesela bu arkadaşlar fransa'da denize burkayla girilmesi yasaklanınca islamofobi diye vık vıklıyor. ulan sizin gibilere fobi beslenmeyecek de kime beslenecek?

tanım: islami hoşgörünün fiiliyata dökülmüş hali.
  • iddiaya göre bir başbakan cümlesi. linke bakmadım, konuyla da ilgilenmiyorum zaten.

edit: hakaret olduğunu düşündüğüm kısım, yazar tarafından kaldırıldığı için bu kısım kaldırılmıştır. bence gayet açıktı yazılan şey de, öyle olsun diyelim. zaten kimseye ihbarda bulunduğum falan da yok, aynı şekilde işim gücüm var, uğraşamam.
  • sayınbaşbakanımızın, hoşuma gitmeyen tesettürlü bacılar hakkında artık gönül rahatlığıyla mırıldanmamı sağlayacak olan açıklaması.

ben yakıştıramıyordum eskiden çünkü kendime de. "özgürlük bu demek değil mi, benim hoşuma gitmese de onlar da böyle giyinmek istiyor n'apıyım" falan diyordum içimden. artık "nck nck nck... yazık yazık kafaya bak sardığı beze bak, ülkenin sonunu bunlar getirecek phü rezil" falan diye mırıldanırım kulak diplerinde n'apıyım.
  • hiiç kimseyi kızmayın, hiç kimseye laf etmeyin, medeniyetten nasibini almamış, nefret dolu bu zihniyeti biz getirdik başımıza, mecburen geldiler, ana babalarımız getirdi. geçmişte idare edilemedik, edemeyenlere tekmeyi vuramadık, onlar da yedikçe yediler, azdılar sonrası bu zihniyet. o yüzden hiç kimseye kızmayın, dövünmeyin, yaşayacağımız, üzüleceğimiz varmış.
  • zihniyetin dışa vurumu. kötü olan bu değil; toplumun yüzde 50'si bu düşüncede, bu daha kötü.