şükela:  tümü | bugün
  • kocasına yeni bir eşya aldırmak istediği zaman, adamın karşı çıkmasını engellemek için, evdeki eşyayı kaza süsü vererek kıran türk kızıdır.

misal, komşu minüre hanımın 60 inçlik televizyonu var. minüre kısır gününe geldiğinde sürekli bizim bengisu'nun 45 inçlik televizyonu ile alay ediyor. ay canım, 60 inçte bütün filmler gerçek gibi. ben bi daha 45 inçte televizyon seyredemem vallahi diye lafı sokuyor.

bengisu da nabsın, ev kadını, zengince bi ailenin keriz oğlunu bulup evlenmiş, oğlan eve ne alırsa onunla yaşıyor. oğlan bengisu'ya ayda 2-3 bin lira harçlık da veriyor olabilir ama fark etmez, bengisu neden evin televizyonunu kendi parasıyla alsın ki?

birgün kocası evde yokkan, 3 yaşındaki yaramaz oğlunun oyuncaklarından birini alıyor, hızlıca vuruyor televizyona, televizyon mort. akşam keriz koca eve gelince de, ay ben mutfaktaydım, senin bu yaramaz oğlun çat diye vurmuş televizyona diye uyduruyor öyküsünü.

keriz kocanın bu yalana inanmama lüksü var mı? yok. inanmazsa akşam benigsu ıslak amcığını kocasına vermeyeceği gib, ay ne demek istiyosun sen, sen beni neyle itham ediyosun diye üste çıkıp kerizi bir de özür dilemek için 10 bin liralık teş taş almak zorunda bırakacak. sıkıyorsa inanma keriz enişte.

televizyon, buzdolabı, kanepe, yatak, tabak çanak, çaydanlık, cart cur... aklınıza ne gelirse... bir kısım ev eşyası gerçekten kırılır, bir kısım ev eşyası da karınız tarafından kasten kırılır.

işte kızlar böyledir.

karınız, koynunuzdaki yılandır.

bunu kabullenemiyorsanız, evlenmeyin.