• platform ekşi sözlük dahi olsa hakkında olumsuz eleştiri yapılmış olduğuna şaşırdığım killers albümü. bana göre 2000'lerde yapılmış en sağlam 3-5 albümden biridir. brandon'ın solo çalışmaları ve rutine bağladıkları noel şarkılarını toplasan yüzlerce parça yaptı adamlar ama grubu seven 100 kişiye sorsan top 5 killers şarkını söyle diye bence 90'ı en az üçünü hot fuss'den seçer.

all these things that i’ve done, smile like you mean it ve hemen herkes gibi mr. brightside benim şahsi favorilerim olmuştur hep. albümün belki en zayıf şarkısı jenny'dir ama onda bile hayvani bir enstrümantal solo vardır.

beni 13-14 sene önce killers ve bu albümle tanıştıran the o.c.'ye de selam olsun. hiç albüm koleksiyoncusu biri olmadım ama çıkar çıkmaz satın almaya çalıştığım bir kaç albümden biridir bu ve hemen en sevdiğim kitapların yanında, the man who ile beraber gözümün önünde durur. kapağını görmek bile mutlu eder.
  • albümün cikisi 2004
  • taş gibi the killers albümü, sonuna varmakta olduğumuz on yılın en iyi üç bilemedin beş hadi olmadı sekiz albümünden biridir.
  • brandon flowers'ın minimum miktarda falsetto kullandığı ve sesinin gücünü yeterince gösteremediği albümdür aynı zamanda. ilerleyen albümlerde sesinin aslında çok daha güzel olduğunu fark edersiniz, vokalleri özellikle battle born'da tavan yapmıştır, tabi tipi de.
  • albümün iyi/kötü olmasını bir kenara bırakıp (ki üç şarkısı dışında pek iyi bir albüm sayılmaz, lakin o üç şarkı da tüm albümü ayakta tutuyor) albümün genel ruh haline bakınca insanın zavallı brandon'a kız ayarlayası geliyor, sevgilisi olan bir kıza (jenny) tutulup tüm albümü onun sevgilisine hakaret etmek ve onları hayal ederken çektiği acıyı anlatmak arasında bir çizgide yazmış zira. bran, eğer bunları okuyorsan, ilgilenen arkadaşlarım var.
  • iyi bir çıkış albümü sayılabilir ama lakin ki öyle değildir. albümde 4-5 kalburüstü şarkı olmasına rağmen genel olarak vasat bir albümdür. bu albümden sonra patlama yapacağını düşündüğüm (he yapmadı mı diyeceksiniz, albüm kalitesi konusunda diyorum) the killers her yeni yaptığı işle beni daha da şaşırtmıştır. fakat konser performansları konusunda şapka çıkarırım, o konuda efsaneler.
  • ben de diyecegim ki, bu album biraz bayiktir.
    ilk 3-4 sarkiyi dinlerken "oh, evet, tamam, guzel" benzeri tepkiler, sonrasinda sarkilarin birbirlerine ve diger gruplarin pek de kalburustu olmayan sarkilarina benzedikce "amaan, of, ayni, ayni, ayni, ayni, bitse de gitsek, aynii" sekline donusuyor.
  • the killers'in marifeti olan isbu album icin gonlumden gecen, dinledikten sonra zihnimde beliriveren kelime dandiktir. daha once bin kere dinledigim sarkinin aynilarini (birebir calmakla degil, mumkun olabilenin uzerinde yeni birsey yaratmanin uzaginda durmakla sucluyorum kendilerini bu cumlede) dinlemek, gidisati basindan belli ve degismemekte israrci bir albume maruz kalmak hic ilgimi cekmedi benim sahsen. alin tasciyanvari bir yorum olacak ama ust duzey bir sıkılma nobeti ve hafakanlar basmasini* engelleyemedim. su an zevkle dinleyen degerli muzikseverlerin dahi 4-5 hatta 1-2 yil sonra elleri bu albume gider de yeniden bir dinleyelim derler mi bilemem ama ben "zati bunlar gelip gecici" diye rastlayinca dinleyip, simdiden unutmaya razi kesime bile dahil olamadim bu album icin.
  • the killers albümü.
  • the killers'in debut albumu. uk ve us olmak uzere iki farkli sekilde cikmistir, ama aradaki fark sadece bir sarkidir (8. track). tracklisti ise soyledir :

01. jenny was a friend of mine
    02. mr brightside
    03. smile like you mean it
    04. somebody told me
    05. all these things that i’ve done
    06. andy, you’re a star
    07. on top
    08. change your mind (us)
    indie rock and roll (uk)
    09. believe me natalie
    10. midnight show
    11. everything will be alright