• shaun of the dead'i söylememe gerek yok zaten, bilen biliyor...
    ama bu filmi sevenlerin kesinlikle paul'e de bir göz atması gereken film.
    bu müthiş ikili bu yıl da efsane bir filme imza attılar.
    pişman olmayacaksınız.
    daha çok iş çıkar bu güzel ekipten...
  • shaun of the dead tayfası bozmadan devam etse böyle, negzel.

--- spoiler ---

bu kez zombilerin değil 90'lık teyzenin kafasına uçan tekme geliyor.

--- spoiler ---
  • shaun of the dead'e yaklasamamis ama fena diil.
  • hayatınızda izleyebileceğiniz * * en güzel absürd kara komedi. leyla ile mecnun severlerin hoşuna gideceğini düşündüğüm film.
  • zombili filmlerden hoşlanmama rağmen sanırım ben bunu shaun of the dead'den daha çok sevdim. en çok güldüğüm sahneyi, cephane zulalayan amcaya çeviri yapmaya çalıştıkları sahne olarak hatırlıyorum.

shaun of the dead'de, modern toplumlardaki insanların hayatlarını nasıl zombi gibi yaşadıklarına değinmişlerdi inceden. bu filmde de modern toplumların nasıl yönetildiğine dair bir eleştiri algıladım ben şahsen. ve gerçekten başarılıydı. dışarıdan bakınca herkesin mutlu olduğu örnek bir toplum. ama içeride dehşet verici bir mekanizma. yönetim tabakası dışındakiler ise kendilerini ayrıcalıklı bir toplum sanıyor ve böyle hissetmelerine neden olan şeyin arkasındaki dehşeti görmeyi ısrarla reddediyorlar.
  • imdb den 7.9 almış bir film.
  • güzel ve zeki film.
  • ilk bölümü son derece yavaş ve sıkıcı olsa da ortalara doğru artan bir heyecan ve gerilim mevcut. gülerken geren, gererken üzen, üzerken korkutan izlemesi eğlenceli bir film.

--- spoiler ---

şaka maka bildiğin derin devlet yapılanmasının bir benzerini gözler önüne serdi ya la.

--- spoiler ---
  • simon pegg'in sahane filmlerinden bi tanesi. bunu seven shaun of the dead ve run fatboy run filmlerini de sever tavsiye ederim.

--- spoiler ---

shaun of the dead filminde, shaun ed'e (hot fuzz'da danny karakteri) markete gidiyorum bisey istiyo musun der. ed cornetto istiyorum der.
    hot fuzz'da danny nicholas'a (simon pegg) markete gidiyorum bisey istiyo musun der. nicholas cornetto ister.

shaun of the dead'de shaun ekibi citlerin arasindan goturmek ister biri sorar 20 tane citin ustunden mi gecicez diye. noldu daha once kestirme kullanmadin mi der ve daha ilk citin ustunden atlamaya calisirken cit yikilir.

hot fuzz'da nicholas bi kovalamaca sirasinda ayni sekilde citlerin onunde noldu daha once kestirme kullanmadin mi der ve bu sefer citleri muthis bir atletiklikle gecer.

--- spoiler ---

boyle kucuk onemsiz gondermeler var ancak hastasiyim bu filmlerin nabayim heves ettim kirmayin hevesimi.
  • ilk yarım saati yüzünden müthiş bir önyargıyla izlediğim süper film. öyle aşırı güldürmüyor belki ama ilk yarım saatten sonra koltuğa kenetliyor. süper eğlenceli olması da cabası. uzun zamandır bu kadar farklı bir film izlememiştim
hesabın var mı? giriş yap